Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Rüyaları kontrol edebilme / Lucid Rüya

Collapse
X
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Clear All
new posts

 • Rüyaları kontrol edebilme / Lucid Rüya

  Rüyaları kontrol edebilme / Lucid Rüya

  Aslında pek çoğumuzun belkide bir çok kez deneyimlediği fakat bunun isminin ve işlevlerinin farkında olmadığı bir durumdur.Rüya gördüğünüz zaman rüyada olduğunuzun farkına varmanız durumuna Lucid Rüya adı verilir.

  Geçmişte küçüklükten beri süregelen bir çok lucid rüya deneyimim oldu, fakat bunu bilinçli bir şekilde lucid rüya görmek için yapmaya çalıştığım zaman gerçekleştirilmesinin oldukça zor olduğunu gördüm.Bunu bilinçli bir şekilde yapmak pekde kolay olmayan birşey.Bunu yapmak için bir çok teknik oluşturulmuş.

  Kendi deneyimlerimi sizlerle paylaşacak olursam eğer, lucid rüya görmek için kısa bir süre uğraştığım halde lucid rüya görmeyi başaramadım, belkide yeterince üzerine eğilmediğim içindir, fakat bu sırada başka bir şeyi öğrendim, normalde gördüğüm rüyaları çok nadir hatırlayan bir insanken, aslında istediğim takdirde gördüğüm rüyaları hergün hatırlayabileceğimi farkettim.Bu farkediş lucid rüyaları araştırırken okuduğum bazı şeylerden etkilenmemle tetiklendi belki.

  Bu farkındalıkla sabah kalktığımda gittikçe rüyalarımı daha net hatırlamaya başladım.Özellikle sabah gözümü ilk açtığımda, gece gördüğüm rüyaları şöyle bir gözümün önünden geçirmeye başlayınca ve akşam yatmadan önce sabah gördüğüm tüm rüyaları hatırlamaya niyet ettiğim zaman daha net hatırlayabildiğimi gördüm.Bunu çok uzun süre uygulamadım fakat kendiliğinden oluvermişti.Artık hiç bir şey yapmadığım halde hemen hergün rüya görüyorum ve rüyalarımı hatırlıyorum.

  Bunun sonucunda farkettim ki bu dünyadan çok, rüyalar aleminde uzun süre kalmayı istediğimi ve bu dünya realitesinden gittikçe uzaklaştığımı ve depresif bir hale girdiğimi farkettim.Yani bu dünyada yaşamak istemiyordum, uyanmak istemiyordum.Sürekli uyumak istiyordum.Hala hergün rüyalarımı hatırlıyorum ama rüya görmenin çok üzerine düşmediğim için aradaki dengeyi kurmaya çalışarak, bu dünya gerçekliğinden kopmamaya çalışıyorum.Çünkü belkide söylenen gerçekten doğrudur; Belkide bu dünya realitesi bir düş, ama rüya olarak gördüklerimiz aslında gerçektir..

  Lucid Rüya konusu pek çok kişi tarafından incelenmiş ve pek çok da yöntem geliştirilmiş.Sizlerle bu yöntemlerden bir kaç tanesini paylaşmayı düşünüyorum.Ancak Lucid rüyanın sakıncalı olabilecek bazı yönlerinin önce belirtilmesi gerekiyor.Eğer kendi dengenizi kurmayı başaramazsanız bazı sakıncalarını görebilirsiniz.

  Nedir bu sakıncalar :


  -Uyku düzeniniz Bozulur.

  -Dünyadan kendinizi soyutlarsınız.

  -Eğer Mutsuzsanız Gerçek dünya yerine sanal dünya daha cazip gelir.

  -Beyniniz sürekli meşgul olduğu için Çok fazla yorulursunuz.

  -İşlerinizdeki veriminiz düşer.

  -Oradaki yaşantınızı dünyaya yansıtma hissi sizi agresif ve saldırgan yapar.

  -Eğer rüyada olaylar istediğiniz gibi gitmezse psikolojik sorunlara neden olabilir.

  -Aşırı uyumak isteği oluşturur.

  -Şişmanlığa yol açar sadece gerçek dünyayı yemek yemek ve tuvalet için kullanırsınız.

  -Günde 1-2 saat uyanık kalabilirsiniz.

  -Ciddi hastalıklara veya ölüme yol açabilir.
  (Metabolizmanız bozulup hasta olabilirsiniz, bağışıklık sisteminiz zayıflayabilir veya gerçek deneyimler çok sık olursa nefessiz kalarak veya rüyadaki düşme sonucu heyecanla kalbiniz durabilir bunlar ölüme yol açabilir. Şimdiye kadar rüya görürken kalp krizi geçiren kişi sayısı oldukça fazla lucid yüzünden ölen kişi sayısı 600 kişi. Psikolojik tedavi görenlerin sayısı lucid gören kayıtlı insan sayısının %26 sı)

  Yararları:


  -Tüm fantazilerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

  -İstediğniz herşeyin sahibi olabilirsiniz.

  -Kendi Dünyanızın tanrısı olabilirsiniz.

  -Eğer Uzmanlaşırsanız rüyalarınız sizin kontrolünüzde birer dizi film gibi olur hergün bir önceki günün devamı olur ve artık iki kişi olabilirsiniz hayatta.

  -İleriki evresi Astral Seyehattir.Lucid rüya yoluyla astral seyahat yapabilirsiniz.

  LUCID Rüya Nasıl görülebilir ?


  Bu bahsedeceğim yöntemi ben kendim denemedim ama etkili bir yöntem olduğu söylenir.Bu yöntemde kendinize bir obje ya da bir renk seçebilirsiniz, ne zaman o objeyi ya da rengi görseniz kendinize rüyada olup olmadığınızı sormanız gerekiyor.Mesela saate baktığınız her zaman kendinize rüyada olup olmadığınızı sorabilirsiniz.Ya da bir renk tutup (ör:mor) mor rengi gördüğünüz her zaman kendinize rüyada olup olmadığınızı sorabilirsiniz.Bunu yaptığınız zaman rüyada olmadığınızdan emin olmak için kendinizi cimdikleyebilir ya da başka bir şey yapabilirsiniz.Bir yöntemde rüyada olup olmadığınızı anlamak için elektrik düğmesine basmaktır.Işık yanıyormu yanmıyormu kontrol edebilirsiniz.Rüyadaysanız hiç bir değişiklik olmaz.

  Bunu yapmamızdaki amaç şu dur ; Bu kontrollerden sonra bir süre sonra bilincimiz rüyadaykenden aynı soruyu sormaya başlayacaktır.Bu soruyu rüyada sorduğumuz zaman ve ardından kendimizi cimdiklediğimiz zaman rüyada olup olmadığımızı anlayabiliriz.

  Rüyanın kontrolu:
  Evet artık rüyada olduğunuzu farketme kısmını geçtik, şimdi rüyamızda yapabileceklerimizin sınırından bahsedelim, tamamen sizin hayal gücünüzle sınırlı. Eğer rüya kopması veya rüyadan atılma söz konusu değilse ilk alıştırma bir apartman yaratıyoruz hemen bu çok kolay sadece isteyin yeter burada bir bina olmasını istiyorum evet burada artık bir bina var.

  ilk binamız test centerimiz Eifel evet önce biraz tırmanıyoruz ve bir atlama yapıyoruz evet yere düştük ve acı yok ilginç bir deneyim, sonra hızla kalkıyoruz ve zirveye çıkıyoruz ama halen uçamıyoruz sadece atlıyoruz yere düşüyoruz, sıra geldi uçmaya zirveden atılıyoruz ve süzülmeye başlıyoruz, evet aslında bunu yapabiliyoruz ama bilinçaltımızda uçma kavramı tanımlanmadığından yapamıyorduk artık uçuyoruz. Rüyanız tamamiyle sizindir artık.

  Evet asıl gerçek Lucid rüya normalde yılda bir veya iki kez olan bir olaydır ama biz bunu alıştırmalarla ayda 1 daha sonra haftada 1 profesyonelleşincede hergün yaşanması mümkün. Eğitimle veya pratikle aydabire indirilebilir. 2-3 yıl içerisinde de haftada 1 e düşer. Lucid dream miktarı haftada 1 den fazla ise tehlikeli bir döneme girildiğinin işaretidir ve uzman yardımı alınmalıdır. Bu olay günlük evrelere indiği zaman Zararlarının(yan etkileri) kişide belirginleşmeye başlar.

  Eğitimle veya pratikle aydabire indirilebilir. 2-3 yıl içerisinde de haftada 1 e düşer. Lucid dream miktarı haftada 1 den fazla ise tehlikeli bir döneme girildiğinin işaretidir ve uzman yardımı alınmalıdır. Bu olay günlük evrelere indiği zaman Zararlarının(yan etkileri) kişide belirginleşmeye başlar.
  -
  bak bu ışık senin ışığın..
  dallarına ay doğmuş, delice delice zeytin..

  =)

 • #2
  -
  ne yalan söyleyeyim ilgimi çekti..
  bu konuda daha önce deneyimi olan var mı? merak ediyorum.. =)
  -
  bak bu ışık senin ışığın..
  dallarına ay doğmuş, delice delice zeytin..

  =)

  Yorum


  • #3
   İnception filmini çok fazla izlemişsin herhalde.Hem gerçek dünyadan kopmanın birçok yolu içki içmek esrar çekmek veya ölmek gibi.
   Gülmek bir mükafattır, ağlayan gözlerin gördüğü.

   Yorum


   • #4
    bu yazı bana ait değil.. ALINTI

    -
    yazmayı unutmuşum okan, bu konuda benim hiçbir deneyimim yok.. sadece merak ettim..
    -
    bak bu ışık senin ışığın..
    dallarına ay doğmuş, delice delice zeytin..

    =)

    Yorum


    • #5
     inanmıcaksınız ama ruyayı yonetme teknigi sayesinde tum unlu guzellerle sevişmişimdir..

     Yorum


     • #6
      Ruyada ruya gordugumuzu bılıyosak kendı ruyamızda Tanrısı olmanın ne anlamı kaldı?

      Yorum


      • #7
       Benim tecrübem var bir de bu tür rüyalara istediğinizi dahil edebiliyorsunuz.dahil olan insanda o rüyayı görüyor.gerçekten güzel ama ben zararlarından kokuyorum eğer bilgisi olan varsa (özellikle tecrübe) benim açtığım başlığa yazarsanız sevinirim.
       Sevilmeyi bu kadar mı hak etmiyor yüreğim..

       Yorum


       • #8
        Her zaman ki gibi alemsin ayşegulk
        Sevilmeyi bu kadar mı hak etmiyor yüreğim..

        Yorum


        • #9
         hihi...
         Sevilmeyi bu kadar mı hak etmiyor yüreğim..

         Yorum


         • #10
          üniversitede hoşlandığım yaklaşamadığım biri vardı.. ona yaklaşmak imkansız gibiydi.. insanlara yaklaşmak.. dışlanmıştım.. aradan zaman geçti o kızla arkadaş oldum zaten.. sadece arkadaş.. çok çabaladım.. insanlardan uzak olduğum için üzüldüm.. ama bir gün rüyamda lisemdeydim mekan orasıydı.. eski sınıfıma girdim..o ordaydı cam kenarında.. biliyordum.. o günün okulun ilk günü olduğunu biliyordum.. ve rüya olduğunu da anlamıştım.. karar veriyordum gülümsüyordum..onlarsa hiçbir şeyin farkında değillerdi bile..bunu da biliyordum.. dedim ki kendime : işte orda.. git yanına konuş.. arkadaş ol..diğerleriyle de.. gittimm.. konuştumm..Allahımm bir şeyleri değiştirebilme fikri ne güzel.. bunu geçenlerde nietzche ağladığında kitabında yapılan hipnotize kısmında hatırladım.. tavsiye ederim.. uyandığında çok şey yaşamış fakat hiçbir şey kaybetmemiş oluyorsun.. bazen en güzel yerinde uyanıyorum.. niye bilmiyorum.. yakın zamanda yine görmek istiyorum..

          Yorum


          • #11
           Cocukken cok siklikla olurdu.Ruyayi yonetirdim canim sikilirsa ruya esnasinda ruyayibitirirdim.

           Yorum


           • #12
            ben de ergenken oluyordu. benim tek yaptığım şey cinsel şeylerdi.. çok güzel oluyordu. geçek hayattakinden daha eğlenceli oluyordu. ama sonraları kesildi. ara ara olsa kötü olmaz hani.

            Yorum


            • #13
             Orjinal yazı sahibi: deneme1 View Post
             ben de ergenken oluyordu. benim tek yaptığım şey cinsel şeylerdi.. çok güzel oluyordu. geçek hayattakinden daha eğlenceli oluyordu. ama sonraları kesildi. ara ara olsa kötü olmaz hani.
             tövbe est...
             ''bilirim, gidenlerle ölünmez ama kalanlarla da yaşanmıyor''
             18.12.2012 - 2015
             ©

             Yorum


             • #14
              Arkadaşım bende galiba böyle bir şey mevcut.
              Çünkü benim rüyalarım devamlıdır arkası yarın, sabahları da turşu gibi kalkarım bir saatten önce uyanamam. Çok rahat uçarım uçmak çok kolaydır ye terki uçabileceğinize inanın inanmak işin başında gelir. Rüyalarımda kokular koklarım, lezzetler tatarım, acılar hissederim yani normal hayat ne ise aynısını devamı gelecek şekilde orada ayrı bir dünyam vardır. Enteresan tarafı oradaki tanıdıklarım ve arkadaşlarım normal yaşamımda mevcut değildir. Buna ne dersiniz?:RpS_confused:

              Yorum

              İşleniyor...
              X