Duyuru

Collapse
No announcement yet.

hafıza sildirme

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• hafıza sildirme

hafızamızdan istediğimiz şeyleri sildirmeyle ilgili bilgisi olan var mı?1 yıl önce tesadüfen nette görmüştüm böyle bir haber ama şimdi bulamıyorum..Acaba böyle bir şey yaptırmak ne kadar doğru olur?
    karlar kraliçesi

daha bugün hocamız anlattı.bi türk bayan varmış.25 yaşlarında mıymış neymiş sanırım profesör olmuş ve hafızası manyak bişeymiş.böyle ne gördüyse ne öğrendiyse aradan ne kadar zaman geçerse geçsin hiç unutmuyormuş.en başında böle bi hafıza çok özendiriyo ama biraz düşününce aslında ne kötü bişey... :roll:

neyse bi zaman sonra kapasitesi dolmuş bu bayanın.uyku uyuyamaz duruma gelmiş o derece yani..ilk defa yapılmış bu hafıza sildirme işi..nasıl olduğunu hoca da bilmiomuş ama hafızanın bi bölümünü silmşler..ve doktorlar diyomuş ki o bayana 1-2 yıl içinde tekrar o silinen alan dolacak ve yine aynı şeyleri yaşıcaksınız...bu silme işinin beyne zararı var mıdır birden fazla uygulanırsa nasıl etki eder tartışılır tabi...

Yorum

teşekkürler..beyine format attırmak gibi bişi sanırım bu durum.Ben de çok sağlıklı olacağını düşünmüyorum ama anlattığın örnekte olduğu gibi kadının uyku uyuyamadığı durumlarda ve hayat kalitesi düşüyorsa en son çare olarak bu düşünülebilir..acaba Türkiye de böyle bir uygulama var mı?
      karlar kraliçesi

Yorum

amerikan express reklamından bi habersin anlaşılan forumları iyice dolaş özümse deryasu :lol:
        karlar kraliçesi

Yorum

ne geregi varki unutmak isteyeler buyursun amerikan ruyasi

Yorum

bencede unutmanın hiç gereği ve faydası yok
            çünkü düşünsenize hafızanızın silindiğini hiçbirşey hatırlamıyorsunuz yeni doğmuş çocuk gibisiniz

-Karakteriniz
            -Tecrübeleriniz
            -Hayatınızda şu anına kadar olan herşey
            -Aileniz, çevrenideki insanlar ve arkadaşlarınızın isimleri kim? ve nasıl biri oldukları
            -Daha birsürü şeyi

UNUTTUNUZ!...

ne düşünürsünüz???

bence kim olursa olsun tek birşey düşünür :lol:

8O BEN KİMİM VE BURADA NE İŞİM VAR????? 8O

insanları bu tür tedaviye iten neden ne olabilir diye düşünüyorum o da hayatlarında unutmak istediikleri çok üzücü olaylardan kurtulmak ve unutmak.....

ama bana kalırsa bu sorunun çözümü hafıza sildirmek değil
            zaman her derdi unutturur tabi kimseyi ALLAH bu duruma düşürmesin.
            sorunları hafızamızdan sildirmek yerine onlara savaş açmak daha iyi.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: nn4nl
              daha bugün hocamız anlattı.bi türk bayan varmış.25 yaşlarında mıymış neymiş sanırım profesör olmuş ve hafızası manyak bişeymiş.böyle ne gördüyse ne öğrendiyse aradan ne kadar zaman geçerse geçsin hiç unutmuyormuş.en başında böle bi hafıza çok özendiriyo ama biraz düşününce aslında ne kötü bişey... :roll:

neyse bi zaman sonra kapasitesi dolmuş bu bayanın.uyku uyuyamaz duruma gelmiş o derece yani..ilk defa yapılmış bu hafıza sildirme işi..nasıl olduğunu hoca da bilmiomuş ama hafızanın bi bölümünü silmşler..ve doktorlar diyomuş ki o bayana 1-2 yıl içinde tekrar o silinen alan dolacak ve yine aynı şeyleri yaşıcaksınız...bu silme işinin beyne zararı var mıdır birden fazla uygulanırsa nasıl etki eder tartışılır tabi...
              komik bi durum ya ben bi hafızamı sildireyim dolmuş falan
              bu olay tartışılır beyinin dolma süreci gibi bişey yoktur..
              coMe As yoU aRE...

Yorum

Re: hafıza sildirme

Orjinal yazı sahibi: akhyls*ariane
                hafızamızdan istediğimiz şeyleri sildirmeyle ilgili bilgisi olan var mı?1 yıl önce tesadüfen nette görmüştüm böyle bir haber ama şimdi bulamıyorum..Acaba böyle bir şey yaptırmak ne kadar doğru olur?

Yorum

selam
                  gercekten hafıza sildirme diye bişi varmı.

Yorum

böyle bişey varsa dahi neticede sağlıklı sonuçlar çıkabileceğini düşünmüyorum... :roll:

Yorum

nn4nl' ün söylediği bana biras pc nde "disk doldu temizle " muhabbetini hatırlattı
                      komedi yha
                      bence saçma bişii kadının hafızasının dolması
                      olsa olsa psikolojik sorunlar yaşu-ıyordur :?

Yorum

ya bide bir şey soracağım bu sadece hafızamızın istediğimiz yerini mi sildirebiliyoruz yoksa hafızamız tamamen mi bloke oluyo anlamadım bilgilendirirseniz sevinirim :roll:

Yorum

hafıza silinmesi diye bir durum yoktur

beynin dolması diye bir olayda yoktur, insan beyni sınırsız kapasiteye sahiptir
                          siz unutmuş olsanız bile, bebekliğinizde beşiğinizde kaç boncuk vardı, ne renkteydiler, anneniz size hangi ninnileri söylerdi hepsi hafızanızda mevcuttur

fakat yaşanılmış bazı olayların hatırlanmasına engel olunabilir
                          hatta bu doğal olarak kendiliğinden de gerçekleşebilir, bazen insanlar kendilerine hatırladıklarında büyük acı verecek olayları gerçekten unutabilirler
                          fakar unutmak o bilginin silindiği anlamına gelmez

fakat beyin yıkama olayı vardır, bunda da geçmiş hatıralar bloke edilerek yeni duygu ve düşünceler işkence eşliğinde kişiye yüklenir

Yorum

Beynimize format attıralım,ondan sonrada windowsun en son sürümünü yükleyelim,tabi lisanslı olarak yoksa bill gates le başımız belaya girer...Acaba internet bağlantısıda yapabilirmiyiz..Winapla media player yükletmeyide unutmayın tabi.....Böyle saçmalıkmı olur yaaaaaaaaaaaaaa.......

Yorum

Bildiğim kadarıyla beynin kapasitesi evrendeki tüm bilgileri alacak kadar geniştir. İnanmıyorum böyle bir şey olduğuna. Kaldıki o kişi her şeyi aklında tutsun istediği kadar sonuç olarak günlük şeyler. Kişiler tel noları adresler karşılaştığı bilgiler ilgilendiği alanlar. Bunlar daha ne kadar fazla olabileceklerki hafıza dolsun.

Yorum

İşleniyor...
                              X