Duyuru

Collapse
No announcement yet.

exefor

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• exefor

arkadaşlar aranızda exefor diye bir ilaç kullanan varmı ... eğer bu ilaç hakkında bildiğiniz birşey varsa yazın.. merak ediyorum.. özellikle kilo artışı yapar mı ?

Re: exefor

Orjinal yazı sahibi: demret
    arkadaşlar aranızda exefor diye bir ilaç kullanan varmı ... eğer bu ilaç hakkında bildiğiniz birşey varsa yazın.. merak ediyorum.. özellikle kilo artışı yapar mı ?
    6 ay EFEXOR kullandım ve 10 kilo aldım.

Yorum

.....

sevgili canberra kullandığın efexorun miligramı ne kadardı peki....

Yorum

efexor

Uzun süredir kullanıyorum kilom aynı gibi, ancak ilaç antideprasan olup dr. kontrolünde alınmalıdır. Bir kaç sefer unutulursa yan etkileri oluyor.

Yorum

İki aya yakındır kullanıyorum, çok memnunum, Prozac'tan çok daha etkili. Kilomda henüz ciddi bir değişim olmadı.

Yorum

10 kg aldım ve karaciğerime yan etki yaptı 75 likti Şimdi daha çok depresyondayım aldığım kiloları veremiyorum:-(

Yorum

Maalesef bilgim yok olsaydı seve seve yazmak isterdim ...
              NEYDİM NE OLDUM NE OLACAĞIM ?

Yorum

efexor antişdepresanlar arasında kuvvetli olanlardan dozu önemli
                75 mg üzeri kullananlarda özellikle 150 m gda doz unutulması olduğunda tolere edemiyor hasta şiddetli baş dönmeleri oluyor onun için klesinlikle doz atylanmaması gerekli prozacda bu yan etki yok ama ewtkileri kişilere göre değişiytor tabiki en güzeli bunlara muhtaç olmadan yaşamak tabikiii ama nerdeee bu dünyada desteği onlarda arıyoruz maalesef

Yorum

arkadaşlar deprosyandan kurtulmanın en son çare ilaçla mümkün olacağını düşünüyorum.ben doktor diilim ama çevremde ilç kullanan ve tedavi olan bireyler oldu.olumlu sonuçlarda aldılar.ama herşey insanın kendinde bitiyor.bazı doktorlar işin kolayına kaçıyor ve hemen anti depresanlar veriyorlar.bazı durumlarda terapiler daha fayda lı bence.hayata bakışımızı değiştirip daha pozitif olmaya çalışmak olaylara olumlu tarafından bakmayı öğrenmek için profesyonel yardım almak daha doğru.bunlardan bi sonuç alınamadığında ilaç kullanmak daha doğru diilmi?

Yorum

efexor

bende efexor kullananlardanım ben ilk başta serdep ile başladım üç dört ay kullanımdan sonra dr değiştirdi 75 lik efexor e başladım ilk altı ay kilo almadım sonra sabah 75 akşam150 kullanmaya başlayınca kilo alışım başladı dr a söyledim yapacak birşey yok yemiceksin dedi bu kilo artışıda insanı depresyona sokuyor ilacın bu yan etkisini azaltacak bir çözüm yokmudur acaba zaten çok yiyen bir insan değilim uzmanların bizi aydınlatmasını isterim selamlar :?:
                    bana bir dost arıyorum

Yorum

efexor

arkadaşlar bende 2 aydır efexor ve serequel kullanıyorum ama bı etkısını gormedım.hala isin icinden cıkamadım ne yapcam bilemıyorum.okuduklarımı anlamıyorum topluma cok yabancılastım kızlardan etkılenmıyorum bu ne yaaaaaaaa

Yorum

bende 5 aydır kullanıyorum efexor... ilk 2ay 75mg son 3 aydırda 150 mg kullanmaya başladım... depresyonuma olumlu etkisi oldu... ve ilk başta alışma evresinde halsizlik baş dönmesi oldu.. ama kilo kaybı vs. olmadı...
                        bu alışma evreside max. 4 gündü...
                        herkese acil şifalar.....
                        kendinize iyi bakın ve hiçbirşeyi kafamıza takmıyalım diyeceğim ama diyemiyorum.... çünkü ilk başta kendim takıyorum... neyse herkese BYE...

Yorum

Merhaba bende efexor xr kullanıyorum.Ciddi bir yan etkisini şimdiye dek görmedim.Bide ben şuna inanıyorum.Baştan yan etkilerini düşünmek oluşabilecek yan etkileri kabul etmektir.Ben böle yapmadım kafamdan sildim yan etkileri .Tabi olabileceğe çare yokta,genede fazla düşünmemek lazım.Kilo artışına gelince iştahsızlık yapıyor zaten yazıyor buda AMA TABİ HER BÜNYEDE FARKLI OLUYOR YANSIMALAR.

Yorum

ben bugun dr'ye gittim ve 75lik verdi.internette araştırdım,olumsuz yorumlar gördüm(ekşi'de)..yarından itibaren kullanmaya baslayacağım-bakalım ne gibi değişimler olucak :?
                            [Arthur Schopenhauer,Irvin Yalom,Nietzsche]

Yorum

açıkçası ben daha yeni başladım ilk önce 37.5 lukla şimdi ise 75 liğini kullanıyorum ama kilo olarak daha bir şeyini görmedim ve yan etki olarak.. açıkçası bu ilacın iyi gelmeside biraz bünyeyle ilgili.. bazılarına iyi geliyor bazılarına gelmiyor mesela bende cipram işe yaramadı 40 mgr. kullanmıştım
                              i m just i m dumb maybe just happy... carpediem

Yorum

İşleniyor...
                              X