Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Xanax Ve Cipralex Yardım Lütfen

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Xanax Ve Cipralex Yardım Lütfen

bi bilgi almak istiyorum ama xanax ve sipralex diye iki ilaç bunlar zararlımıdır kullanımları neye yol açar biri aydınlatabilrmi beni teşekkürler

ilaçlar hakkında

merhaba,
    siteye yeni üye oldum.psikoloji hoşuma gider baya.mesleğim eczacılık.belki faydamız olur diye yazıyorum.bahsetmiş olduğunuz ilaçlardan cipram antideprasan xanax ise antipsikotik.şikayetinize göre kullanılabilecek ilçalar.yalnız mümkünse bu ilaçları doktara danışmadan kullanmamak gerekir.çünkü yanlış kullanımında çok daha büyük sıkıntılar yaşanabiliyor.hatta bence mümkünse ciddi bi sorun yoksa hiç ilaç kullanmamak.şikayetleriniz olabilir belki ama bunu daha farklı şekillerde giderebilirsiniz.farklı bir uğraş,mekan değişikliği,çevre değişikliği belki vs.. yinede siz bilirsiniz ama ilaç kullanmayı helede bu tarz ilaçları kullanmayı bir eczacı olarak doğru bulmuyorum..( yalnız başka çözümü yoksa diyecek sözüm yok)...
    hayata hep güzel tarafından bakın...hiçbişey bugünlerinizi geri getirmez...
    güzel günlere

Yorum

zanax

Merhaba selenay soruna etkili bir cevap olabileceğini düşünerek yazıyorum 3 yıldır depresyon tedavisi oluyorum ve kısa bir dönem dok konturolunde xanax kullandım bağımlılık yapan bir ilaç kesin çözüm değil kendi başına bu ilaçları deneme

Yorum

merhaba selenay. kesinlikle kullanma yan etkileri bütün bir hayatına mal olabilir.

Yorum

cipralex

ben şuan kısa dönem askerlik yapıyorum daha önce hafif depresyonlar geçirdim ve tedaviye gerek duymadım ama askerliğin baskısı ve evden uzak olmam depresyonumu tetikledi ve arttı bende tedavi görmeye karar verdim önce tolvon 10mg ve edronax ile başladım bu ilaçların yan etkisinin fazla olması yüzünden gece kabuslar ve her sabah aşırı bir terlemeyle uyandım kontrole gittiğimde doktora durumu anlattım ve tedaviyi cipralex ile değiştirdi şuan günde 2 defa kullanıyorum ve çok iyi bir ilaç doktorun anlattığına göre sadece etki etmesi gereken yere etki edip başka bir bölüme karışmayarak etkili bir tedavi sağladığını söyledi ve bağımlılık yapmıyor yeni bir ilaç ve yan etkisi az doktorunuzla konuşun ve cipralex konusunda danışın ben çok memnunum herekese geçmiş olsun mutlu günler bizim olsun

Yorum

eğer ilaçlarını doktor verdiyse tabiki kullanmaya devam et, en iyi o bilir hangi ilaçı verip vermiyeceğini. Başkalarına yaramadı demek, ilaçın sanada yaramıyacağı anlamına gelmez.

Yorum

Re: XANAX VE CİPRALEX YARDIM LÜTFEN

Orjinal yazı sahibi: selenay7
              bi bilgi almak istiyorum ama xanax ve sipralex diye iki ilaç bunlar zararlımıdır kullanımları neye yol açar biri aydınlatabilrmi beni teşekkürler

1 sene xanax ve cipram kullandım. süper iyi geldi. bu sene seroquel kullanmaya başladım. seroquel kullanmış olanlar varsa etkilerini paylaşmalarını istiyorum. nedir ? nasıl dır ? :roll:

Yorum

Lütfen arkadaşlar birbirinize ilaç tavsiyesinde bulunmayın en güzeli doktora gitmek
                BİNKERE MAZLUM OLSANDA BİRKERE ZALİM OLMA

Yorum

bence de sence baron. gidin doktorla konuşun :? her ilaç herkese aynı etkiyi yapmıyor. bu arada ben de ciplalex kullandım bende herhangibir yan etki olmadı şu anda çok iyiyim ama yine de kullanmak istemem çünkü hangi konuda olursa olsun ilaç olayını sevmiyorum. Çok gerekmedikçe de kullanmıyorum.

Yorum

Xanax antipsikotik değil, anksiyolitiktir ve benzodiyazepinler denen kimyasal grubundandır. Uzun süre kullanımda bağımlılık yaratabilir ki zaten yeşil reçeteli olmasından dolayı doktor tavsiyesi haricinde edinmek pek kolay değildir. Doktorun da bu ihtimali gözeterek reçeteleme yapacaktır zaten.

Cipralex ise selektif serotonin geriemilim inhibitörü denen gruptan bir antidepresiftir. En az kullanımı bir yıldır. Bu süre zarfında, hatta daha uzun süreler pek fazla yan etki oluşturmadan kullanılabilir.

İlaç kullanımında önemli olan bir getiri-götürü hesabıdır. İlaç kullanaldığı süre içinde ortaya çıkması muhtemel bir takım yan etkileri, ilaçların sağlayacağı rahatlama ve iyileşme ile karşılaştırıp ona göre karar vermek gerekir. İleri derecede depresyondan mustarip birinin çektiği ıstırabın yanında mide bulantısı ya da birkaç kilo olmak gibi bir takım yan etkilere takılıp kalma pek akılcı olmasa gerek.

Bu ilaçları bir doktor yazdığına göre bu konunun uzmanı böyle bir gerek görmüş olsa gerektir. O nedenle kesinlikle doktorunuzun tavsiyeleri dışına çıkmamanız önerilir.

Yorum

CİPRALEXTEN KORKMA

CİPRALEX AĞIR BİR İLAÇ DEĞİL AMA DOKTORUN VERDIYSE TABİ KULLAN BEN 3 SENE ONCE AGIR DEPRESYON GECIRDIM VE KULLANDIM BENI O DURUMDAN KURTARDI
                      ANCAK HALA ALGILARIMIN DONMASI GIBI BIR SORUN YASIYORUM CIPRALEXİ DOKTOR KESTI ARTIK ONUN YERINE LUSTRAL DIYE BIR ILAC VERDI BUNU KULLANAN VAR MI ARANIZDA

Yorum

Öncelikle merhaba..Bende bugün itibariyle cipralex kullanmaya başladım.Bu ilacı yazan doktor aynı zamanda xanax'da yazdı.Cipralex'in verdiği ilk tepki uyku oldu ama esnediğim zaman el ve boyun bölgemde kasılmalar meydana geldi.Doktor ; ilaçlara alışana kadar 2 gün sıkıntı çekebilrsin diye beyanda bulundu.
                        f a t a l t r a g e d y

Yorum

Re: CİPRALEXTEN KORKMA

Orjinal yazı sahibi: selines
                          CİPRALEX AĞIR BİR İLAÇ DEĞİL AMA DOKTORUN VERDIYSE TABİ KULLAN BEN 3 SENE ONCE AGIR DEPRESYON GECIRDIM VE KULLANDIM BENI O DURUMDAN KURTARDI
                          ANCAK HALA ALGILARIMIN DONMASI GIBI BIR SORUN YASIYORUM CIPRALEXİ DOKTOR KESTI ARTIK ONUN YERINE LUSTRAL DIYE BIR ILAC VERDI BUNU KULLANAN VAR MI ARANIZDA

LUSTURAL GÜZEL BİR İLAÇ BİR DÖNEM BENDE KULLANDIM
                          HAYATA GÜLÜMSE BÜTÜN GÜÇ KENDİNDE,HAYATIM ZORLUKLARI GÜÇ VERİR BİZE

Yorum

DOKTOR KONTROLÜNDE VERİLDİYSE DEVAM.

Yorum

XANAX DEPRESYON VB TEDAVİSİNDE KULLANILAN EN AĞIR İLAÇLARDAN...ÖZELLİKLE AĞIR UYKU YAPAR.CİPRALEXİN YAN ETKİSİ YOK DENİLECEK KDADAR AZ.DR KONTROLÜ OLMADAN İKİSİNİ DE KULLANMAYIN.AYRICA ARTK BU TÜR İLAÇLARIN TEDAVİDE SONUÇ VERMESİ İÇİN 1 DEĞİL 2 YIL KULLANILMASI GEREKİYORMUŞ.YOKSA SORUN YENİDEN NÜKSEDİYOR.BİR DE İLAÇLARI KULLANIRKEN HAYAT TARZINZI DEĞİŞTİRMEYE ÇALIŞIN ...DEPRESYONA İTEN NEDEN SORUNLARDAN ZİYADE OLAYLARA BAKIŞ TARZIMIZ VE BU BAKIŞN ZAMAN İÇİNDE BEYİN KİMYAMIZI DA ETKİLEMESİ..

GEÇMİŞ OLSUN...

Yorum

İşleniyor...
                              X