Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Xanax Ve Cipralex Yardım Lütfen

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

xanax yararı kişiden kişiye değişir

Geçen yıl bazı şikayetlerimden dolayı doktora gitmiştim. Xanax 1mg ilacını aldım. Panik atak başlangıcı vardı hayatım iyiye doğru gitmiyordu işin açıkçası. Geçen yıl Mersin de öğrenciydim ve aynı zamanda çalışıyordum bu rahatsızlık nerdeyse bana işimi kaybettirmek üzereydi bu ilacı aldım 15. gün kendimi iyi hissettiğim için bıraktım kullanmadım. Aradan 9 -10 ay geçti ve iki hafta önce aynı şikayetlerim yine başladı hemen eczaneye koştum fakat 'yeşil' olayından dolayı alamadım ilacı. Memleketim Ankaraya da yeni geldim okulda yok işde yok doğol olarak sosal güvencede artık yok. Paramla alıyım diorum ilacıda vermiyorlar

Ben bu ilacı şimdi nasıl alıcam bilmiyorum ama tek bildiğim bişey var o kabuslu günlere asla geri dönmek istemiyorum.

Yorum

cipralex i kullandım fazla ağır olmamakla birlikte yan etkileri oldu ama abartılacak kadar değil di
      xanax a gelince anksiyete ataklarını durdurması için doktorum yazdı fakat yeşil reçeteli olup birde bağımlılık yaptığını duyunca kullanmadım zaten doktorum ataklar çok ağırlaştığında kullanmamı söylemişti her gün için değil buna rağmen kullanmadım
      onun yerine ilk önce kaygı giderici olarak nörodol verdi daha sonra yine stilizan kullandım
      az miktarda kullanımı anksiyete ye iyi geliyor
      daha sonra doktorumun isteği ile bıraktım şu an sadece prozac ile tedavi sürüyor
      eğer doktorunuz tavsiye etti ise kullanın fakat xanax konusunda yine doktorunuzla görüşmenizi tavsiye ederim sürekli kullanımı bağımlılık yapabilir eğer kaygı giderici olarak verdi ise başka seçeneklerde bulunmakta
      sağlıcakla ...

Yorum

Başka seçenekleri olmasına sevindim bu konuyu araştıracağım. xanax ı ben sadece 15 gün kullandım bunun dışında şimdiye kadar hiçbir depresan ilaç kullanmamıştım ama gerçekten xanaxla kendime geldim diyebilirim. aradan geçen 10 ay sonrasında aynı şikayetlerim başlayınca ne diim korkuya kapıldım . xanax ın alternatifi olmasına sevindim tşk ederim

Yorum

Orjinal yazı sahibi: fatihle83
          Başka seçenekleri olmasına sevindim bu konuyu araştıracağım. xanax ı ben sadece 15 gün kullandım bunun dışında şimdiye kadar hiçbir depresan ilaç kullanmamıştım ama gerçekten xanaxla kendime geldim diyebilirim. aradan geçen 10 ay sonrasında aynı şikayetlerim başlayınca ne diim korkuya kapıldım . xanax ın alternatifi olmasına sevindim tşk ederim
          xanax ın alternatiflerini doktorunuzla görüşerek isteyebilirsiniz ben açıkça belirttim bağımlılık yapmasından endişe duyuyorum diye ve haklı gördü kendisi o zaman nörodol a başlıyalım dedi ve bir süre kullandım damla halinde ve etkisi çok güzel di tek kusuru iştah açması

Yorum

Orjinal yazı sahibi: eflin
            Orjinal yazı sahibi: fatihle83
            xanax ın alternatiflerini doktorunuzla görüşerek isteyebilirsiniz ben açıkça belirttim bağımlılık yapmasından endişe duyuyorum diye ve haklı gördü kendisi o zaman nörodol a başlıyalım dedi ve bir süre kullandım damla halinde ve etkisi çok güzel di tek kusuru iştah açması

Bunları anlatmanız gerçekten çok iyi oldu çok teşekkür ederim.

Yorum

baş dönme

slm arkadaşlar bende 5 yıldan beri bir baş dönme sorunu var yürüdüğüm zaman sanki sallanıyor gibi oluyordum öğretmen olduğum için bazen tahtada bile fazla duramıyordum hep kbb ve nöroloji doktorlara gittim en son bir kbb hocası bu bir psikolojik ollabilir dedi cipralex 10 verdi sonra psikiyatriye gittim oda bu psikolojiktir dedi aynı ilacı ginde 20 mg kullanmamı istedi 4 aydır kullanıyorum baş dönme şükür azaldı.acaba benim gibi olan varmı bu hastalık beni baya etkiledi baş dönme psikolojik olabilirmi.lütfen cevap bek.taşşekürler

Yorum

slm..

Merhaba selenay7.yazını yeni farkettim;ancak xanax kullanmak dr.kontrolunde ve ihtiyacına göre dr.'un bizzat tedavisi sonucu yazılmışsa tabiki kullanmanda fayda olacaktır ama dr.kontrolünde...

Ben dr.kontrolünde başlamama rağmen(ki çok şükür şuanda bırakabildim)xanax çok ağır gelmişti,adeta sarhoş veya bağımlılar gibi olabiliyorsun belkide benim bünyemde buşekilde oldu bilemiyorum ama,sonuçta xanax ve cipralex birarada kullanacaksan mutlaka ve mutlaka dr.kontrolünde kullan.

Geçmişolsun.Sağlık ve mutluluk dolu günler dilerim..

Yorum

Arkadaşlar görüyorumki bazı arkadaşlarımız doktorun verdiği bağmlılık yapar düşüncesiyle kullanmıyor. Buna şiddetle karşıyım burada ilaçları tartışırken hiç birimiz diğer bir arkadaşımızın hastalığını bilmiyor.
                  O nedenle bırakın herkes doktorunun verdiği ilacı kullansın. Psikolojik hastalıklarda öylesine tehlikeli olgular vardırki bu durumda hastayı iyileştirip daha sonrasında bağımlılık tedavisi göze alınır...ben dr olsam kişiyi kaybetmektense bağımlılık tedavisi yapmayı tercih ederim şahsen.
                  Sağlıklı huzurlu günler temenni ediyorum
                  KUVVETİN BİTMEYEN UMUDUNDADIR

Yorum

Re: baş dönme

Orjinal yazı sahibi: cahid
                    slm arkadaşlar bende 5 yıldan beri bir baş dönme sorunu var yürüdüğüm zaman sanki sallanıyor gibi oluyordum öğretmen olduğum için bazen tahtada bile fazla duramıyordum hep kbb ve nöroloji doktorlara gittim en son bir kbb hocası bu bir psikolojik ollabilir dedi cipralex 10 verdi sonra psikiyatriye gittim oda bu psikolojiktir dedi aynı ilacı ginde 20 mg kullanmamı istedi 4 aydır kullanıyorum baş dönme şükür azaldı.acaba benim gibi olan varmı bu hastalık beni baya etkiledi baş dönme psikolojik olabilirmi.lütfen cevap bek.taşşekürler
                    Arkadaşım öncelikle geçmiş olsun eğer balans (iç kulaktaki sıvı) da bir şey yoksa nörologda bir şey yok diyorsa psikolojik olabilir.
                    Bende nöroloğum vastarel ve vasoserc isimli ilaçları verdi dönmenin biraz daha yavaş geldiğini fark ettim sonuç olarak geçmedi.
                    Pozisyon değişikliklerinde bir nesneye yakından baktığımda uykuda dahi baş dönmelerim oluyordu.
                    İnan ilaçlar fayda etmeyince kendim savaş açtım ve sonunda yendim.
                    Ama üzücü olan malesef bir müddet sonra tekrar geliyor. Sanıyorum onunla yaşamaya alıştım....İyi şifalar dlerim
                    KUVVETİN BİTMEYEN UMUDUNDADIR

Yorum

Bu psikolojik dengesizliği bende yaşadım. KBB nöroloji dahiliye hiçbir neden bulamayınca psikolojik dediler.

Bahsettiğiniz ilaçların ikisinide kullanmıştım. Xanax bende yan tesir ya da bağımlılık yapmadı.
                      <div>------------SEMAVER DE HAKLI--------------</div><br />

Yorum

xanax kullandığım günleri özlüyorum
                        inanılmaz bir rahatlık kuş gibi oluyprsun
                        hayat &ccedil;ok g&uuml;zel eğlen ve keyfini s&uuml;r!

Yorum

ben gecen sene agır depresyonla doktora gittim ve ilk olarak bana xanaxla basladı. agır depresyonun yanında anksiyete bozuklugu oldugunu soyledi. yarım dozla baslayıp tam doza kadar cıktı. 2 hafta boyle gitti daha sora bunyem bu doza alıstı ve hicbir etkisini gormedim.sonra ilacımı degistirdi.cipralex verdi,yine aynı sekilde oldu.1 hafta surdu bu sefer.daha sonra seraquel verdi.ve bu da aynısı oldu. bende kendiligimden ilacı bıraktım artık yanlıs birsey ama hicbirsey olmadı. cunku hafızamı kaybettim denilebilir. rehber kullanmayan ben gitti yerine kendi numarasını zor hatırlayan biri geldi. hala daha toparlanmıs sayılmaz hafıza durumum ama o ilacları bıraktıgım icin cok mutluyum. eger imkanınız varsa kullanmayın onları gercekten faydalarının yanında zararları cok. konusarak halletmek daha saglıklı bırakıyor vucudunuzu.. gecmis olsun diliyorum

Yorum

zehır bı hafızası olan ben de ılacın yan etkısı yuzunden unutkanlık yasıyorum ....Ama umursamıyorum acıkcası bı cozumu bulana kadar kendı kendıme ılacları drla bırlıkte bırakmak dısında bısı yapmıcam ılacsa ılac ama su hafızayada bı cozun bulunursa
                            GELSİN HAYAT BİLDİĞİ GİBİ

Yorum

İşleniyor...
                            X