Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Efexor xr kullanan evlı bayan arkadaslar lutfen yardım edınız.....

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Efexor xr kullanan evlı bayan arkadaslar lutfen yardım edınız.....

Arkadaslar bu ilacin en onemli yan etkilerinden birisi cinsel sogukluk oldugunu bu forumda ogrendim.cok dogru.esim 7-8 aydir kullaniyor.rahibe hayati yasiyor.neler yapmam lazim.bu yan etkiyi giderici baska ilaclar oluyormu,kullanan basarili olan varmi.yardimci olursaniz cok memnun olurum...

bu hapla ilgili diger tartisma bolumunde,bu hapi kullanan bazi bayanlarda libido dusuklugunden sikayet etmisti. o aklimda kaldi onun icin demistim.libido yu yukselttigini bilmiyordum.
    peki bu hapi kullananlarin beyin kimyasinin degisip en yakinlarina kirici olmasina ne diyorsunuz.acaba olay onunlami alakali...cozemedim gitti su kadinlari...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Sertralin
      Cinsel soğukluk yapmaz Efexor...

Tam tersi azgınlık hissi verir.

Kim kullanıyor bilmiyorum ama Efexor kaynaklı değil bu. Ruhen isteksizleşmiş bence.
      Siz kullandınız mı bu kanıya nerden vardınız ?
      <em>SEBEP DEĞİŞMEDEN, SONUC DEĞİŞMEZ.<br /></em>

Yorum

Kim kullanıyor bilmiyorum ama Efexor kaynaklı değil bu. Ruhen isteksizleşmiş bence.

uzun yıllar kullandım size katılmıyorum sanırım sizde ters tepki yaptı....isteyenler prospektüsüne bakabilir...

Yorum

Nasıl bu kadar kesin ifadelerle konuşabildiğinizi bilemiyorum ve insan bünyesinin son derece karmaşık bir yapı olduğundan ve ona yabancı bir maddenin bir bünyeden diğerine son derece farklı etkileri olabileceğinden tamamen bihaber olsanız bile bir motora A marka motor yağı ile B marka motor yağı koymak kadar basit bir ayrımın söz konusu olmadığını dikkate alarak yazmanız daha yerinde olacaktır.

Evet, Efexor'un cinsel soğukluk etkisi olabilir. Ben de bu ilacın bu dahil pekçok yan etkisinden yıllarca mustarip oldum ve eğer bu etki hayatınızı olumsuz yönde etkileyecek raddeye varmış ise yapılması gereken en akıllıca şey eşinizin doktoru ile bu durumu paylaşmanızdır.

Türkiye'deki doktorlar bu konuda ne kadar bilgi ve beceri sahibidir bilemiyorum ancak Amerika örneğinden bildiğim bir husus, bazı psikofarmakoloji alanında uzman olanların ilaçların yar etkilerini dengelemek amacıyla başka bazı destek ilaçları reçeteleme şeklinde bir tedavi uyguladıkları. Örneğin antidepresanların uyuşukluk ve uykululuk etkisi gösterdiği hastalara takviye olarak uyarıcı nitelikli bazı ilaçlar verilebiliyor. Bu konuyu doktorunuzla görüşün ve olumsuz bir yaklaşımla karşılaşmanız durumunda bu yazdıklarıma kulak verin. Sağlıcakla...

Not: Evli bayan değilim ama Efexor söz konusu olduğu için birkaç şey yazma gereği duydum, haddimi aşmış isem affola...
          Last edited by oggy_g; 09-07-2011, 03:25 PM.

Yorum

Seretonini arttıran bütün ilaçlar libidoyu düşürüyor insanların tamımında olmasa da tamamına yakınında durum böyle , bunun erkek ve kadında da aynı etkiyi gösterdiğini sanıyorum. Okuduğum bir yazıda cinsel isteğin artması için her gün bir avuç kabak çekirdeği ve ereksiyon sağlayan ilaçlardan destek alınabileceğini söylüyordu.

Yorum

İşleniyor...
            X