Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Zeldox kullanmamakta direnen hasta, Acil .

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Zeldox kullanmamakta direnen hasta, Acil .

Merhaba,

Bir yakınıma doktor zeldox verdi fakat kişi hasta olduğunu kabul etmediği için ısrarla ilaç almamakta direniyor. Bizde yemeklerine gizlice bu ilaçtan koyuyoruz. Aksi durumda öfke nöbetleri geçiriyor. İlacı aldığında ise melek gibi oluyor.

1-Hastaneye yatırmanın artı ve eksileri nelerdir ?
    2-Hastalığı kabul etmesi için izlenilecek yöntemler varmı ?
    3-15 günde bir vurulan iğneden bahsetti doktor bu işe yararmı dersiniz ? (İğnenin yan etkileri çok olurmu)

Bu durumda olan biri için neler önerirsiniz, ne yapmamız lazım.

Teşekkürler
    Last edited by ertloo; 21-04-2011, 12:00 AM.

yemeğe gizlice koymak için damla şeklindeki antipsikotikler daha uygun.
    kaymakamlığa başvurarak zorla tedavi için hastaneye yatmasını sağlayabilirsiniz. kaymakamlık uygun görürse, sivil polisler bir ambulans ile gelip onu götürürler. sivil polis ambulansa kadar kelepçe takar daha sonra ambulanstaki seydeye bağlayınca kelepçeyi çıkarırlar. ambulans onu istanbuldaysanız büyük ihtimal bakırköy ruh ve sinir hastalıkları hastanesine götürür. orada ilaca karşı direnemez.
    yasal imkanları kullanın. yasal olarak ilaç almaktan başka alternatifi olmadığını anlasın.
    nasıl bu kadarını biliyorum derseniz, polisler beni de bakırköye götürmüştü. çok saldırgandım.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: omerer View Post
      yemeğe gizlice koymak için damla şeklindeki antipsikotikler daha uygun.
      kaymakamlığa başvurarak zorla tedavi için hastaneye yatmasını sağlayabilirsiniz. kaymakamlık uygun görürse, sivil polisler bir ambulans ile gelip onu götürürler. sivil polis ambulansa kadar kelepçe takar daha sonra ambulanstaki seydeye bağlayınca kelepçeyi çıkarırlar. ambulans onu istanbuldaysanız büyük ihtimal bakırköy ruh ve sinir hastalıkları hastanesine götürür. orada ilaca karşı direnemez.
      yasal imkanları kullanın. yasal olarak ilaç almaktan başka alternatifi olmadığını anlasın.
      nasıl bu kadarını biliyorum derseniz, polisler beni de bakırköye götürmüştü. çok saldırgandım.
      omerer yanıtınız için teşekkür ederim.

Peki bu işlem uygulanırsa hastanın aklı başına geldiğinde kendini suçlamazmı? Yada zorla götürme işlemi hastanın bize karşı tavır almasına neden olmazmı ?

Yorum

bu olay hasta için travmatik olabilir ama ilaç almazsa başına gelebilecekleri görmesi daha iyi.
        ilaç almazsan seni böyle polis zoruyla tımarhaneye tıkarız şeklinde bir şantaj ile ilaç alması sağlanabilir.
        saldırgan hastayı iyilik güzellikle ikna etmek çok zordur.
        antispikotiklerin keşfinden önce saldırgan hastalara lobotomi yapılırdı. çok vahşi bir yöntem. beynin bir bölümü devre dışı bırakılırdı. antipsikotikler çok daha insancıl.
        yani ona karşı dinsizin hakkından imansız gelir yöntemini uygulayın. devreye polis, yasalar, mahkeme, vs girsin.

Yorum

Önerilerinizi dikkate alacağım. Ömrümden ömür gitti şu bir kaç senede, saçlarım beyazladı sıkıntıdan Allah tüm hastalara acil şifalar versin

Yorum

İşleniyor...
          X