Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Lustral

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Lustral

ARANIZDA LUSTRAL KULLANAN VAR MI DAHA ONCE CİPRALEX İÇİYORDUM ŞİMDİ DOKTOR BUNU VERDİ AYRICA RİSPERDAL DE İÇİYORUM AKŞAMLARI BU LUSTRAL ANTİDEPRESAN AMA BENIM SORUNUM ALGILARIMIN DONMASI YANI MUTLUYUM DEPRESYONDA DEGILIM AMA DISARI CIKTIGIMDA ALGILARIM DONUYOR BAZEN ILETIŞIMIM KOPUYOR DUNYAYLA

Bende bir süre kullandım ve hala gece yarım kullanıyorum çok faydasında görüyorum sakinleşiyorum depresyon tedavisinde kullandım sanki bende alışkanlık oldu eğer doktor verdiyse kullanmanda fayda var
    BİNKERE MAZLUM OLSANDA BİRKERE ZALİM OLMA

Yorum

Sonbahar depresyonu geçirdiğimde kullandım. İlk bir hafta ne destek ne köstek oldu derken, hiç bir faydası olmadığından hayıflanırken 10-15 gün sonra ne kadar iyi geldi, demeye başladım. Zedprex gibi aşırı gülme krizleri yapmadı (ben bunu ilaca bağlamıştım). Beni huzurlu bir şekilde, alttan alta tedavi etti. Memnun kaldım. Gene depresyona girsem (tahtaya vurarak söylüyorum çünkü ben Obsesifim) bunu kullanırdım.

Ama bu yazdıklarıma bakarak doktor tavsiyesi olmadan kullanmayınız değerli arkadaşlar. Bünyenin de etkisi vardır mutlaka...

Yorum

Ben de Lustral kullanıyorum yaklaşık 6 aydır.Kullanmadan önce çok depresiftim,en ufak bir şeyi problem edip ağlıyordum.Şimdi en son ne zaman ağladığımı hatırlamıyorum.
        <div>antinefret</div><br />

Yorum

lustralın uzun sure kulanımda vucutta kıtleler olusturdugunu duydum.bılgınız varmı

Yorum

dr. agır depr. teşhisi koydu yaş 25
            lustral verdi+ bi antidepr.
            sabahları yarm atıyorm 3 gunden beri.
            dr. 10 gün sora gel dedi.
            ama eskisinden daha kötüyüm kendimi daha salak hissediyorum.
            sersem gibiyim. hiç bişi canım istemiyo+kuş ötmüyo
            bunları da önce ilacı kullanıpta yaşayan warmı bırakayımmı su ilacı
            yoksa doktora gidip bi kutu içircem bundan

Yorum

Re: LUSTRAL

her ilaç kişiden kişiye göre farklı etki gösterebilir.

Yorum

benn de

bipolar duygu durum bozukluğum var 1 haftadır lustral kullanıyorum depresyonda olduğum için ve çok midem bulanıyor. doktor iştah açıcı bir ilaç olduğunu söylemişti iştahsız olduğumu söylediğimde ama hala yemeği zorla ve çok az yiyorum.Mide bulantısı hiç geçmiyor 5 gündür. Ayrıca bu ilacın işe yarayıp yaramadığını daha hissetmedim.Uzun süre kullanmama gerek yokmuş. sizde de mide bulantısı yaptı mı ve yaptıysa nasıl geçti?

Yorum

Lustral aglamayı kesiyoda kafa olarak duzelttigini pek sanmıyorum 8 ay kullandım bıraktım

Yorum

lustralu annem kullandı.anneme ilk başta çok rahatlık verdi.hatta bi ara annem depresyondan çıkacak ben girecem diye bile düşünmüştüm.evde yemek var yok fatura yatırılmış yatırılmamış iş yapılmış yapılmamış umrunda değildi.ama sinirlenmiyordu
                    düşünmüyordu o yönlerden iyidi ama çok fazla rahatlatıyordu.
                    Zamandan saymadım zaten sensiz geçen her anımı.....

Yorum

haticeedacım ben 6 ay kullandım rahim içi kistler oluştu dr.duzensiz ilaç kullanımından kaynaklandıgını soylese de lustralın mı antibiyotiklerin mi yaptıgını kestiremedim. beni uzen ilacı bırakmamla 3 ay sonra eski halime donmem oldu.şimdi jinekolojik ilaçlar kullanıyorum..yinede dr.a danışmakta fayda var tesaduf te olabilir....

Yorum

benim yeğenimin konuşma proplemi var psikiyatrı lustral 50 mg vermiş çocuğun hareketleri acayipleşti hiperaktifleşti ve hiçbir şeyi dinlemiyor aklına ne gelirse yapıyor ama daha 1 haftadır kullanmaya başladı bende internetten bir araştırma yapayım dedim doktorla konuşmadan önce ve gördümki çoğunlukla depresyon tedavisi üzerine kullanılmakta acaba doktor bu hapı vermekle hata mı etti yoksa geçici bir durum mu?
                        <div align="center"><strong>No One Should Take Themselves So Seriously..!?!</strong></div>

Yorum

bende bir senedir lustral kullanıyorum. özellikle obsesif durumlu depresyonda kulanılabilecek en iyi ilaçlardan biri . ...tabi doktorlarımız dana iyi bilir...sağlık dolu günler dilerim

Yorum

ŞU AN AŞIRI DEPRESYONDAYIM ESKİDENDE BÖYLE OLMUŞTUM DOKTORA GİTTİĞİMDE LUSTRAL VERMİŞTİ BİRDE YANINDA NERVİUM BENDE TEKRAR DOKTORA GİTMEDİM YİNE O İLAÇLARI ALIYORUM 4GÜNDÜR BAKALIM NE OLUCAK.DEPRESYON RESMEN FELÇ EDİYO İNSAN HAYATINI :cry:

Yorum

değerli arkadaşlar!

her ilacın makul ölçülerde yan etkileri olabilmektedir.. hatta bu yan etkiler bazen tedavinin ana bileşenlerinden biri olarakta kullanılmaktadır..mesela bazı ilaçların sedatif etkileri.. benim asıl ifade etmek istediğim konuya gelecek olursam, ilaç ismi ve yan etkiler konusunda malesef görüyorum ki , bazı haklı şikayetler yanında çok haksız, ilacın yan etkisi olamayacak semptomlarda sayılmakta ve bu ilaçları kullanan binlerce insanın o ilaca olan güveni zedelenmektedir..
                              Bendeniz ilaç firması yetkilisi değilim, bir hekim olaraktan fikir beyan ediyorum yanlış anlaşılmasın lütfen.. birbirinizle fikir alışverişi yaparken bu yazdıklarınızı okuyan kitleleride lütfen düşünüp tartışma platformu yaratın derim.. aksi halde bazı kişilerin tedavi akışları kötü etkilenebilinir düşüncesindeyim efenim..

Dr Seyfi MehmetAli / Psikiyatri araştırma görevlisi
                              www.drsma.com

Yorum

İşleniyor...
                              X