Duyuru

Collapse
No announcement yet.

leponex-ACİL YARDIM

Collapse
X
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Clear All
new posts

 • leponex-ACİL YARDIM

  haftaya dr.kontrolünde bu ilaca başlayacağım dr.un dediğine göre en son çare olarak bu ilaç kullanılırmış ki epilepsi nöbetleri,kanda kimyasal eksikliği yapıyormuş.
  kan için olan sorun çözülebilir ilaç bıraktırılır fakat şu epilepsi nöbetleri?yani sonuçta birkere de olsa olacak ve yaşayacağım bu durumu.
  ama daha önce zeldoxta-prospektüsünde kalp ritmini bozar ibaresini danıştığımda ÜRETİCİ FİRMALAR 1000de 1 İhtimali bile not düşerler denmişti.
  leponexte epilepsi ihtimali kaçta kaç acaba?bileniniz var mı?

 • #2
  Leponex ilacı hk.

  Merhaba Tankard,

  Leponex, etkin maddesi klozapin (İngilizcede “Clozapine”) ABD’de Clozaril adıyla satılmakta.

  Nette Clozaril kullanan 6 adet Şizofroni ve bipolar hastalarının çok müsbet yorumlarıyla karşılaştım. Aralarında 2-10 yıl kullananlar var. Yatağı ıslatma ve periodik kan muayenelerine gitme problemi haricinde epilepsi den bahis etmemekteler.(Ref1)

  Mamafi Leponexin prospektüsündeki kontraendikasyonlarında Epilepsinin adı geçmekte. Bu bana göre epilepsisi olanlarda kontraendikasyon doğurabileceği anlamına gelmekte.
  Yan tesirlerinde: Doza bağımlı olarak epilepsi eşiğini düşürür ve miyoklonik kasılmalara ya da jeneralize konvülsiyonlara neden olabilir. Bu semptomlar daha çok hızlı doz artırımında ve daha önceden epilepsisi olan hastalarda görülür. Bu durumda doz düşürülmeli ve gerekirse antikonvülsan tedavi başlatılmalıdır, denmekte.(Ref2).

  Geçmiş olsun.

  Ref1(İngilizce): http://www.askapatient.com/viewratin...&name=CLOZARIL

  Ref2: http://www.ilacabak.com/ilacgoster.php?Id=4598
  Çaresizseniz Çare sizsiniz. U34

  Yorum


  • #3
   sana benim adıma yaptığın araştırmalar adına nekadar tşk etsem azdır siteyi çok sıkı takip edemesem de sizin yorumlarınız gerçekten bilimsel ve doyurucu inşallah sıkıntılı değilsinizdir sıkıntı varsa da tez elden düzelir inşallah

   Yorum

   İşleniyor...
   X