Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Anafranil ve Cipralex

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

Oooooofffff inanamıyorum dünya kadar şey yazmıştım silindi..bu siteye ne oldu yaaa..hiçbir şey yapamıyorum ne ziyaretçi mesajlarımı okuyabiliyorum ne de özel mesajlarımı silebiliyorum.Kafam çok karıştı zaten az biraz teknoloji özürlüyümdür şu an bunu daha çok hiddediyorum.

Bu arada merhabalar enerji..seni her seferinde bıraktığım yerde bulmak çok güzel..bir yere kaybolma olur mu ))))))

Biliyosun ki ben bu 2 ilacı da uzun yıllar kullandım.Hatta inanamıyorum şu an hesapladım ve anafranili tam 8-9 sene kadar kullanmışım.2 ay önce doktor tavsiyesi ile anafranili bıraktım şu an efexor adında bir ilaç kullanıyorum.

Problem nedir..yeniden bu başlığa döndüğüne göre var sende bir sıkıntılar ???????????
    Başına gelen eziyetler artıyor değil mi...
    Buğdayı başak olsun diye toprağa attılar,
    Değirmende un olsun diye ezdiler,
    Ekmek oldu dişleri ile ezdiler,
    EZİL Kİ CAN OLASIN..CAN VERESİN...

Yorum

Seni gördüğüme sevindim Gülben. )) 3 gündür bende efexor kullanıyorum bende sadece depresyon var. sen nasılsın nasıl gidiyor hayat cipralex ve anafranil iyi gidiyordu neden değiştirdin ki başka bir doktora mı gittin?
      Her şey güzel olacak...

Yorum

Yeniden merhabalar enerji kardeş.. Ben eşimin işi dolayısıyla şehir değiştirdim bu nedenle doktor değişikliği yapmak zorunda kaldım ve iyiki de Rabbim bu doktoru karşıma çıkardı diyorum.Ben hamilelik düşündüğüm için ilaçlarımı bırakmak amaçlı psikiyatriste gittim.Fakat bazı şikayetlerimin (anksiyete özellikle ) devam etmesinde dolayı doktorum bu iki ilacı da bıraktırarak beni efexor ile 1 sene tedavi etmek istiyor.Bu 1 seneden sonra efexor u bırakıp hamilelik düşünebilirsin dedi ama her ay düzenli olarak kendisiyle görüşüyorum.İşin ilginç yanı efexor bana o çok sevdiğim anafranilden çok daha iyi geldi.Özellikle uyku konusunda ..anafranil kullanırken gündüzleri extra uyumadan yaşamıyordum fakat efexor böyle bir sıkıntı yaratmıyor zaten doktorum özellikle uyku problemimden dolayı efexor a başlamamı önerdi.Ve acayip enerji eksekliği vardı bende şu an kendimi daha güçlü hissediyorum birçok konuda ..sanırım 2 buçuk aydır kullanıyorum ve 150mg her sabah.Anafranil kullanırken her gün akşam üstleri 5 ile 7 arasında yoğun anksiyete yaşıyordum şu an bu durumda kalktı binlerce şükürler olsun.

Heee...hiç mi hastalanmıyorsun dersen daha dün hastaydım.İş yerinde çok sevdiğim arkadaşımla küçük bir sorun yaşadım ve bu yüzden 2 gün hastalandım..zaten sıfırdan bir iyileşme beklemiyorum çünkü bünye müsait..sadece hayatımın yaşanabilir kılsın yeter bana.Bu arada bu yeni doktorumun bana koyduğu teşhis yaygın anksiyete bozukluğu..

Depresyon yok bende..biraz depresyonundan bahsedebilirsin, hangi sorunları yaşıyorsun mesela..??????????

Yorum

Mesela çok alınganım, insanların davranışlarına gereksiz bozulabiliyorum kafama takıyorum. Bugün iş yerinde öğle üstü biraz mal çektim hemen moralim bozuldu bir baltaya sap olamadım burada mal çekiyorum dedim aslında zoruma gitmemeliydi. İki haftadır burada çalışıyorum ve iki kişi çalışırken kendimi çok sıktığımı söyledi gerçekten öyle nerede nasıl davranacağımı elimi nereye koyacağımı bilmiyorum bende depresyon, ankisiyete, sf ve okb var ve en çok rahatsız edenler depresyon ve ankisiyete. Efexor ne zaman etkisini gösterdi Gülden?
          Her şey güzel olacak...

Yorum

İnan bana o dediklerinin hepsi bende de var arkadaşım...ahhhh bir anlatsam karşıki dağlar yerinden oynar ))))

Efexor 1 ay sonra etkisini gösterdi doktorumda aynen bu şekilde söylemişti..bir ay sabret o şekilde yorum yap dedi.

Mesela iş yerinde bende çok telaşlıyım..insanların çok kalabalık olduğu bir yerde çalışıyorum ve herkesin gözü bizim üzerimizde.Ve ben çalışırken çok telaşlıyım sürekli koşturuyorum fakat benden başka koşan yok.Diğer bölümde çalışan arkadaşlar "neden bu kadar telaş ediyorsun, işler olacağına varır burasını sen mi kurtaracaksın " diyolar.Fakat engel olamıyorum ki kendime yapım bu. Üstelik bilgisayarda iş yaparken ellerim çok titriyor ve bunu tüm arkadaşlarım fark ediyor doğal olarak ama bu da benim yapım yapıbileceğim bir şey yok.Doktoruma da söyledim bunun telaşlı kişiliğimden dolayı kaynaklandığını ve kafama takmamam gerektiğini söyledi ve cidden bu şekilde yapıyorum.Alınganlık eşimde var..ufacık bir kelimeme alınır ve hemen morali bozulur..üzülür.Mesela bu gün saçın olmamış desem ya da arkadaşları da ufak bir yorumda bulunsa tüm gün depresyonda gezer.Bu huyunu öğrendiğimden beri ona sürekli güzel şeyler söylüyorum ..iltifatlar ediyorum ve psikolojisine çok iyi geliyor tabii bunları çaktırmadan yapıyorum

Benim alınganlığım ise belirli dönemlerde oluyor..mesela geçen 2 gün çok alıngandım, kayınvalidemim söylediği basit bir yoruma o kadar içerledimki ters cevaplar verip kalbini kırdım.Üzerinden 3 gün geçti şu an psikolojim gayet iyi.Şimdi ne yaptığımın farkındayım ve çok pişmanım.O an yüzde yüz haklı olduğumu düşünüyordum şimdi ise düşününce kesinlikle haksızmışım o konuda.

Aslında senin bu ruh halinin ilaçlarla ve terapi ile kesinlikle düzelebileceğini düşünüyorum.Çünkü ben bu durumu eşimde yaşadım.

Yorum

Konuyu canlandırmak istedim Anafranil ve Cipralex kombin kullanılabilir mi arkadaşlar bilginiz varmı ?

Yorum

İşleniyor...
              X