Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Anafranil ve Cipralex

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Anafranil ve Cipralex

Merhaba gençler, bu ilacı aynı anda kullanan var mı? Dikkat eksikliği ya da süreğen dalgınlık için ilaç kullanan da yazabilir...
    Her şey güzel olacak...

ikisi de antidepresan. ikisi birden insanı baya manik yapabilir.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: fomento
      ben kullanıyorum artık. birde rixper 1 mg var.
      Anafranil ve cipralex kombinasyonuna geri dönüş yaptım ikisini bir kullanıyorum, fomento ikisini beraber kullanmanı doktor mu söylemişti?
      Her şey güzel olacak...

Yorum

o cipralex cipram ve citol üçlüsü canıma okumustu ben hiç sevmedim simdkiler daha iyi

Yorum

Konuyu güncelliyorum... Bu iki ilacı aynı anda kullanan varsa yorumlarını alıyım.
          Her şey güzel olacak...

Yorum

Ben şu an ikisini aynı anda kullanıyorum enerji..bilgin olduğunu düşünüyorum.

Anafranil 75mg ve cipralex 10mg kullanıyorum günde..ve bana çok iyi gelen 2 antidepresan.Sana da iyi geleceğine hiç şüphem yok..
            Başına gelen eziyetler artıyor değil mi...
            Buğdayı başak olsun diye toprağa attılar,
            Değirmende un olsun diye ezdiler,
            Ekmek oldu dişleri ile ezdiler,
            EZİL Kİ CAN OLASIN..CAN VERESİN...

Yorum

Evet Gülben seni biliyorum hatta soracaktım kaçar mg kullanıyorsun diye ben sormadan sen yazmışsın. Peki ilaçları hangi saatler alıyorsun?
              Her şey güzel olacak...

Yorum

İkisini de akşam aynı saate alıyorum..Yatmadan yarım saat önce içiyorum.Bu arada bu ikisini benden başka kullanan birine rastlamadım sitede.

Yorum

Gülben ilaçları aynı anda ve gece almanı doktor mu söyledi? Sen de 8 yıldır ilaç kullanıyorsun, hiç dahiliye uzmanına gittin mi ilaçların böbreklere, karaciğere zararı olabiliyor.
                  Her şey güzel olacak...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: enerji528 View Post
                    Gülben ilaçları aynı anda ve gece almanı doktor mu söyledi? Sen de 8 yıldır ilaç kullanıyorsun, hiç dahiliye uzmanına gittin mi ilaçların böbreklere, karaciğere zararı olabiliyor.

Evet gittim dostum..merak etme şeytan kulağına kurşun sapasağlam çıkıyorlar..)))senede bir gidiyorum tahlil için.Bu arada çok düzgün beslenirim..karaciğerime önem veririm..biliyor musun hep enginar derler ama karaciğeinr asıl dostu kerevizdir..mevsiminde bol bol yemeni tavsiye ederim.Mesela zencefil ve zerdeçal çok tüketirim üstelik fiyatları da yüksek değil.Hepimiz tüketebiliriz rahatlıkla.

Ben gece ikisini bir içiyorum..ayrı ayrı zaman ayıramam valla kusura bakmasınlar..kardeş kardeş yutuyorum onları.. Bir ara birini sabah diğerini akşam alıyordum ama bu şekilde yaptığım zaman illaki unutuyorum birini..böyle iyi..şimdiye kadar sorunda yaşamadım.Ben ölmediysem sende kullanabilirsin.Ayrıca amma çok inceliyorsun arkadaş sende okb var mıydı..
                    :RpS_confused:

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Gülben View Post

Ben gece ikisini bir içiyorum...Ben ölmediysem sende kullanabilirsin.Ayrıca amma çok inceliyorsun arkadaş sende okb var mıydı..
                      :RpS_confused:
                      Gulben eger okb degilsen anafranil agir bir ilac zaten. Panik atak icin mi verildi sana.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Gülben View Post

Evet gittim dostum..merak etme şeytan kulağına kurşun sapasağlam çıkıyorlar..)))senede bir gidiyorum tahlil için.Bu arada çok düzgün beslenirim..karaciğerime önem veririm..biliyor musun hep enginar derler ama karaciğeinr asıl dostu kerevizdir..mevsiminde bol bol yemeni tavsiye ederim.Mesela zencefil ve zerdeçal çok tüketirim üstelik fiyatları da yüksek değil.Hepimiz tüketebiliriz rahatlıkla.

Ben gece ikisini bir içiyorum..ayrı ayrı zaman ayıramam valla kusura bakmasınlar..kardeş kardeş yutuyorum onları.. Bir ara birini sabah diğerini akşam alıyordum ama bu şekilde yaptığım zaman illaki unutuyorum birini..böyle iyi..şimdiye kadar sorunda yaşamadım.Ben ölmediysem sende kullanabilirsin.Ayrıca amma çok inceliyorsun arkadaş sende okb var mıydı..
                        Heyyy dostum okbli olduğumu bilmiyor muydun. Ben bir doktordan anafranilin gece alınmayacağını çünkü uykusuzluk yapabileceğini duymuştum onun üçün sormuştum. Anafranil benim okbden dolayı ortaya çıkan dalgınlığıma tek faydası olan ilaçtır ama eski bir ilaç olduğu için yan etkisi fazladır kullanmaya cesaret edemiyorum ki kullansam öyle 75mg ile olmuyor 225mg kullanıyordum ben.
                        Her şey güzel olacak...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: 'ahenk' View Post
                          Gulben eger okb degilsen anafranil agir bir ilac zaten. Panik atak icin mi verildi sana.
                          Ben ilk panik atak şikayeti ile doktora gitmiştim fakat konuştukça başka şeylerde çıkıyor altında tabiki.Bende tam olarak okb yok yani çeşitli davranışları tekrar etmiyorum hatta fazlasıyla rahatım bir çok konuda.Yalnız düşünce boyutunda okb lerim var.Doktorum obsesif kompulsif kişilik yapımın olduğunu söylemişti.Mesela ilaç kullanmadan önce babamın başına bir şey gelmesinden çok korkuyordum.Gece uyurken bile sürekli nefesini kontrol ediyordum babamın.Birde dini yönden çok düşünüyordum aşırı derine iniyordum elimde olmadan.Şimdi ise bu tür sıkıntılarımdan eser bile kalmadı çok şükür.Anafranil sanki tam benim için üretilmiş bir ilaç.

Orjinal yazı sahibi: enerji528 View Post
                          Heyyy dostum okbli olduğumu bilmiyor muydun. Ben bir doktordan anafranilin gece alınmayacağını çünkü uykusuzluk yapabileceğini duymuştum onun üçün sormuştum. Anafranil benim okbden dolayı ortaya çıkan dalgınlığıma tek faydası olan ilaçtır ama eski bir ilaç olduğu için yan etkisi fazladır kullanmaya cesaret edemiyorum ki kullansam öyle 75mg ile olmuyor 225mg kullanıyordum ben.
                          Ben ise doktorumdan tam tersini duydum..geceleri uyuyamadığım için anafranilin uyku getireceğini söylemişti doktorum.Zaten esneme de yapıyor anafranil..nasıl uykusuzluk yapsınki..şaştım.Bence çok uyutuyor.Daha önce de uyku sıkıntım olduğundan bahsetmiştim sana, doymuyorum uykuya ben.Evet anafranilin çok eski bir ilaç olduğunu biliyorum ama bence okb konusunda en etkili ilaç diye düşünüyorum.Bana 75 mg çok iyi geliyor bu nedenle çok yoğun yan etiler yaşamıyorum.Yani çekebileceğim düzeyde yan etkiler yaşıyorum.Vazgeçemediğim tek ilaç diyebilirim..Sanırım ömür boyu kardeş kardeş geçinicez onunla..))))

Yorum

Psikiyatristilerin bu forumları takip etmesi gerektiğini düşünüyorum. Kullanılan ilaçların etkilerini buradan yararlanarak daha iyi analiz edebilirler. Unutmayalım, içen bilir. Anafranil kullandım uzun bir süre, bir kaç yıl hem de. Terleme sorunu yaratıyor, ayrıca el titremeleri. yine de etkilerini görebiliyorsunuz. OKB'nin uzun yıllara dayalı olması tedaviyi geciktiriyor. İnşallah daha az yan etkili ve sonuç veren ilaçlar çıkar yakın zamanda. Bu konuda yeni ilaçlar çıkmışsa paylaşalım lütfen.
                            Last edited by treks; 18-07-2013, 11:50 AM.

Yorum

Bu konuyu 4 yıl önce açmışım. Acaba şu an bu iki ilacı kullanan var mı? : )
                              Her şey güzel olacak...

Yorum

İşleniyor...
                              X