Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Anafranil ve Cipralex

Collapse
X
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Clear All
new posts

 • enerji528
  adlı üyemiz Anafranil ve Cipralex konusunu başlattı

  Anafranil ve Cipralex

  Merhaba gençler, bu ilacı aynı anda kullanan var mı? Dikkat eksikliği ya da süreğen dalgınlık için ilaç kullanan da yazabilir...

 • Force
  replied
  Konuyu canlandırmak istedim Anafranil ve Cipralex kombin kullanılabilir mi arkadaşlar bilginiz varmı ?

  Leave a comment:


 • Gülben
  replied
  İnan bana o dediklerinin hepsi bende de var arkadaşım...ahhhh bir anlatsam karşıki dağlar yerinden oynar ))))

  Efexor 1 ay sonra etkisini gösterdi doktorumda aynen bu şekilde söylemişti..bir ay sabret o şekilde yorum yap dedi.

  Mesela iş yerinde bende çok telaşlıyım..insanların çok kalabalık olduğu bir yerde çalışıyorum ve herkesin gözü bizim üzerimizde.Ve ben çalışırken çok telaşlıyım sürekli koşturuyorum fakat benden başka koşan yok.Diğer bölümde çalışan arkadaşlar "neden bu kadar telaş ediyorsun, işler olacağına varır burasını sen mi kurtaracaksın " diyolar.Fakat engel olamıyorum ki kendime yapım bu. Üstelik bilgisayarda iş yaparken ellerim çok titriyor ve bunu tüm arkadaşlarım fark ediyor doğal olarak ama bu da benim yapım yapıbileceğim bir şey yok.Doktoruma da söyledim bunun telaşlı kişiliğimden dolayı kaynaklandığını ve kafama takmamam gerektiğini söyledi ve cidden bu şekilde yapıyorum.Alınganlık eşimde var..ufacık bir kelimeme alınır ve hemen morali bozulur..üzülür.Mesela bu gün saçın olmamış desem ya da arkadaşları da ufak bir yorumda bulunsa tüm gün depresyonda gezer.Bu huyunu öğrendiğimden beri ona sürekli güzel şeyler söylüyorum ..iltifatlar ediyorum ve psikolojisine çok iyi geliyor tabii bunları çaktırmadan yapıyorum

  Benim alınganlığım ise belirli dönemlerde oluyor..mesela geçen 2 gün çok alıngandım, kayınvalidemim söylediği basit bir yoruma o kadar içerledimki ters cevaplar verip kalbini kırdım.Üzerinden 3 gün geçti şu an psikolojim gayet iyi.Şimdi ne yaptığımın farkındayım ve çok pişmanım.O an yüzde yüz haklı olduğumu düşünüyordum şimdi ise düşününce kesinlikle haksızmışım o konuda.

  Aslında senin bu ruh halinin ilaçlarla ve terapi ile kesinlikle düzelebileceğini düşünüyorum.Çünkü ben bu durumu eşimde yaşadım.

  Leave a comment:


 • enerji528
  replied
  Mesela çok alınganım, insanların davranışlarına gereksiz bozulabiliyorum kafama takıyorum. Bugün iş yerinde öğle üstü biraz mal çektim hemen moralim bozuldu bir baltaya sap olamadım burada mal çekiyorum dedim aslında zoruma gitmemeliydi. İki haftadır burada çalışıyorum ve iki kişi çalışırken kendimi çok sıktığımı söyledi gerçekten öyle nerede nasıl davranacağımı elimi nereye koyacağımı bilmiyorum bende depresyon, ankisiyete, sf ve okb var ve en çok rahatsız edenler depresyon ve ankisiyete. Efexor ne zaman etkisini gösterdi Gülden?

  Leave a comment:


 • Gülben
  replied
  Yeniden merhabalar enerji kardeş.. Ben eşimin işi dolayısıyla şehir değiştirdim bu nedenle doktor değişikliği yapmak zorunda kaldım ve iyiki de Rabbim bu doktoru karşıma çıkardı diyorum.Ben hamilelik düşündüğüm için ilaçlarımı bırakmak amaçlı psikiyatriste gittim.Fakat bazı şikayetlerimin (anksiyete özellikle ) devam etmesinde dolayı doktorum bu iki ilacı da bıraktırarak beni efexor ile 1 sene tedavi etmek istiyor.Bu 1 seneden sonra efexor u bırakıp hamilelik düşünebilirsin dedi ama her ay düzenli olarak kendisiyle görüşüyorum.İşin ilginç yanı efexor bana o çok sevdiğim anafranilden çok daha iyi geldi.Özellikle uyku konusunda ..anafranil kullanırken gündüzleri extra uyumadan yaşamıyordum fakat efexor böyle bir sıkıntı yaratmıyor zaten doktorum özellikle uyku problemimden dolayı efexor a başlamamı önerdi.Ve acayip enerji eksekliği vardı bende şu an kendimi daha güçlü hissediyorum birçok konuda ..sanırım 2 buçuk aydır kullanıyorum ve 150mg her sabah.Anafranil kullanırken her gün akşam üstleri 5 ile 7 arasında yoğun anksiyete yaşıyordum şu an bu durumda kalktı binlerce şükürler olsun.

  Heee...hiç mi hastalanmıyorsun dersen daha dün hastaydım.İş yerinde çok sevdiğim arkadaşımla küçük bir sorun yaşadım ve bu yüzden 2 gün hastalandım..zaten sıfırdan bir iyileşme beklemiyorum çünkü bünye müsait..sadece hayatımın yaşanabilir kılsın yeter bana.Bu arada bu yeni doktorumun bana koyduğu teşhis yaygın anksiyete bozukluğu..

  Depresyon yok bende..biraz depresyonundan bahsedebilirsin, hangi sorunları yaşıyorsun mesela..??????????

  Leave a comment:


 • enerji528
  replied
  Seni gördüğüme sevindim Gülben. )) 3 gündür bende efexor kullanıyorum bende sadece depresyon var. sen nasılsın nasıl gidiyor hayat cipralex ve anafranil iyi gidiyordu neden değiştirdin ki başka bir doktora mı gittin?

  Leave a comment:


 • Gülben
  replied
  Oooooofffff inanamıyorum dünya kadar şey yazmıştım silindi..bu siteye ne oldu yaaa..hiçbir şey yapamıyorum ne ziyaretçi mesajlarımı okuyabiliyorum ne de özel mesajlarımı silebiliyorum.Kafam çok karıştı zaten az biraz teknoloji özürlüyümdür şu an bunu daha çok hiddediyorum.

  Bu arada merhabalar enerji..seni her seferinde bıraktığım yerde bulmak çok güzel..bir yere kaybolma olur mu ))))))

  Biliyosun ki ben bu 2 ilacı da uzun yıllar kullandım.Hatta inanamıyorum şu an hesapladım ve anafranili tam 8-9 sene kadar kullanmışım.2 ay önce doktor tavsiyesi ile anafranili bıraktım şu an efexor adında bir ilaç kullanıyorum.

  Problem nedir..yeniden bu başlığa döndüğüne göre var sende bir sıkıntılar ???????????

  Leave a comment:


 • enerji528
  replied
  Bu konuyu 4 yıl önce açmışım. Acaba şu an bu iki ilacı kullanan var mı? : )

  Leave a comment:


 • treks
  replied
  Psikiyatristilerin bu forumları takip etmesi gerektiğini düşünüyorum. Kullanılan ilaçların etkilerini buradan yararlanarak daha iyi analiz edebilirler. Unutmayalım, içen bilir. Anafranil kullandım uzun bir süre, bir kaç yıl hem de. Terleme sorunu yaratıyor, ayrıca el titremeleri. yine de etkilerini görebiliyorsunuz. OKB'nin uzun yıllara dayalı olması tedaviyi geciktiriyor. İnşallah daha az yan etkili ve sonuç veren ilaçlar çıkar yakın zamanda. Bu konuda yeni ilaçlar çıkmışsa paylaşalım lütfen.
  Last edited by treks; 18-07-2013, 11:50 AM.

  Leave a comment:


 • Gülben
  replied
  Orjinal yazı sahibi: 'ahenk' View Post
  Gulben eger okb degilsen anafranil agir bir ilac zaten. Panik atak icin mi verildi sana.
  Ben ilk panik atak şikayeti ile doktora gitmiştim fakat konuştukça başka şeylerde çıkıyor altında tabiki.Bende tam olarak okb yok yani çeşitli davranışları tekrar etmiyorum hatta fazlasıyla rahatım bir çok konuda.Yalnız düşünce boyutunda okb lerim var.Doktorum obsesif kompulsif kişilik yapımın olduğunu söylemişti.Mesela ilaç kullanmadan önce babamın başına bir şey gelmesinden çok korkuyordum.Gece uyurken bile sürekli nefesini kontrol ediyordum babamın.Birde dini yönden çok düşünüyordum aşırı derine iniyordum elimde olmadan.Şimdi ise bu tür sıkıntılarımdan eser bile kalmadı çok şükür.Anafranil sanki tam benim için üretilmiş bir ilaç.

  Orjinal yazı sahibi: enerji528 View Post
  Heyyy dostum okbli olduğumu bilmiyor muydun. Ben bir doktordan anafranilin gece alınmayacağını çünkü uykusuzluk yapabileceğini duymuştum onun üçün sormuştum. Anafranil benim okbden dolayı ortaya çıkan dalgınlığıma tek faydası olan ilaçtır ama eski bir ilaç olduğu için yan etkisi fazladır kullanmaya cesaret edemiyorum ki kullansam öyle 75mg ile olmuyor 225mg kullanıyordum ben.
  Ben ise doktorumdan tam tersini duydum..geceleri uyuyamadığım için anafranilin uyku getireceğini söylemişti doktorum.Zaten esneme de yapıyor anafranil..nasıl uykusuzluk yapsınki..şaştım.Bence çok uyutuyor.Daha önce de uyku sıkıntım olduğundan bahsetmiştim sana, doymuyorum uykuya ben.Evet anafranilin çok eski bir ilaç olduğunu biliyorum ama bence okb konusunda en etkili ilaç diye düşünüyorum.Bana 75 mg çok iyi geliyor bu nedenle çok yoğun yan etiler yaşamıyorum.Yani çekebileceğim düzeyde yan etkiler yaşıyorum.Vazgeçemediğim tek ilaç diyebilirim..Sanırım ömür boyu kardeş kardeş geçinicez onunla..))))

  Leave a comment:


 • enerji528
  replied
  Orjinal yazı sahibi: Gülben View Post

  Evet gittim dostum..merak etme şeytan kulağına kurşun sapasağlam çıkıyorlar..)))senede bir gidiyorum tahlil için.Bu arada çok düzgün beslenirim..karaciğerime önem veririm..biliyor musun hep enginar derler ama karaciğeinr asıl dostu kerevizdir..mevsiminde bol bol yemeni tavsiye ederim.Mesela zencefil ve zerdeçal çok tüketirim üstelik fiyatları da yüksek değil.Hepimiz tüketebiliriz rahatlıkla.

  Ben gece ikisini bir içiyorum..ayrı ayrı zaman ayıramam valla kusura bakmasınlar..kardeş kardeş yutuyorum onları.. Bir ara birini sabah diğerini akşam alıyordum ama bu şekilde yaptığım zaman illaki unutuyorum birini..böyle iyi..şimdiye kadar sorunda yaşamadım.Ben ölmediysem sende kullanabilirsin.Ayrıca amma çok inceliyorsun arkadaş sende okb var mıydı..
  Heyyy dostum okbli olduğumu bilmiyor muydun. Ben bir doktordan anafranilin gece alınmayacağını çünkü uykusuzluk yapabileceğini duymuştum onun üçün sormuştum. Anafranil benim okbden dolayı ortaya çıkan dalgınlığıma tek faydası olan ilaçtır ama eski bir ilaç olduğu için yan etkisi fazladır kullanmaya cesaret edemiyorum ki kullansam öyle 75mg ile olmuyor 225mg kullanıyordum ben.

  Leave a comment:


 • 'ahenk'
  replied
  Orjinal yazı sahibi: Gülben View Post  Ben gece ikisini bir içiyorum...Ben ölmediysem sende kullanabilirsin.Ayrıca amma çok inceliyorsun arkadaş sende okb var mıydı..
  :RpS_confused:
  Gulben eger okb degilsen anafranil agir bir ilac zaten. Panik atak icin mi verildi sana.

  Leave a comment:


 • Gülben
  replied
  Orjinal yazı sahibi: enerji528 View Post
  Gülben ilaçları aynı anda ve gece almanı doktor mu söyledi? Sen de 8 yıldır ilaç kullanıyorsun, hiç dahiliye uzmanına gittin mi ilaçların böbreklere, karaciğere zararı olabiliyor.

  Evet gittim dostum..merak etme şeytan kulağına kurşun sapasağlam çıkıyorlar..)))senede bir gidiyorum tahlil için.Bu arada çok düzgün beslenirim..karaciğerime önem veririm..biliyor musun hep enginar derler ama karaciğeinr asıl dostu kerevizdir..mevsiminde bol bol yemeni tavsiye ederim.Mesela zencefil ve zerdeçal çok tüketirim üstelik fiyatları da yüksek değil.Hepimiz tüketebiliriz rahatlıkla.

  Ben gece ikisini bir içiyorum..ayrı ayrı zaman ayıramam valla kusura bakmasınlar..kardeş kardeş yutuyorum onları.. Bir ara birini sabah diğerini akşam alıyordum ama bu şekilde yaptığım zaman illaki unutuyorum birini..böyle iyi..şimdiye kadar sorunda yaşamadım.Ben ölmediysem sende kullanabilirsin.Ayrıca amma çok inceliyorsun arkadaş sende okb var mıydı..
  :RpS_confused:

  Leave a comment:


 • enerji528
  replied
  Gülben ilaçları aynı anda ve gece almanı doktor mu söyledi? Sen de 8 yıldır ilaç kullanıyorsun, hiç dahiliye uzmanına gittin mi ilaçların böbreklere, karaciğere zararı olabiliyor.

  Leave a comment:


 • Gülben
  replied
  İkisini de akşam aynı saate alıyorum..Yatmadan yarım saat önce içiyorum.Bu arada bu ikisini benden başka kullanan birine rastlamadım sitede.

  Leave a comment:

İşleniyor...
X