Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Prozac

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Prozac

arkadaslar dun psikiyatriye gttm ve bana 40 gun kullanmak uzere 2 kutu prozac verdi...bana bu ilac hakkında biraz bilgi verdi yan etkileri fln ama tam olarak ilac hakkında bilgim yok bana burda tam olarak bilgileri yazarmısınız bilgileri yan etkileri bagımlılık durumu ve bıraktıgımdaki etkileri filan bunlar hakkında genis bilgi verirmisiniz

Slm prozak 6 ay kullanılması gereken ilaçtır beyindeki serotonini artırıyor bagımlıkık yapmaz amerikada 30 yıldır kullanılan yan etkisi fazla olmayan depresandır bende kullandım.

Yorum

slm prozac ben de kullanmıştım..mutluluk hapı olarak da bilinir..huzurlu ve mutlu olmanı sağlıo yan etkisi olmadı ama yan etkileri hakkında çok tartışmalar var internette okumuştum..

Yorum

Neden prospektusunu okumuyorsun, cunku en iyi bilgiler ilac kutusunun icindeki o minicik kagitta var zaten. Ve yanlis anlama, sadece yanlis bilgilendirilmeni istemedigim cin diyorum bunu.

Yorum

slm.
          6 ay kullanmam gerekiyordu.ben yarım bırakmak zorunda kalıdım ortalama 3 ay düzenli kullandım.
          ben de aşırı kilo kaybı ve kansızlık yaptı.6 yıldır hala kansızlık sorunum var ama bu sende de öyle olacak anlamına gelmez.iyileşmek istiyorsan doktoruna güven...kafanı boş yere karıştırma.
          yine de şüphelerin varsa doktorunla konuşmalısın. doktorun bizden çok daha deneyimli.

Yorum

arkadaşlar...prozac kullanıp obs-komp.'larından kurtulan var mı???
            yada prozac'ın obs.-komp.tedavinde etkisi nedir?
            beni bilgilendirseniz çok sevinirim...

Yorum

arkadaşlar lütfen...

Yorum

prozacın OKB de faydası war yani beyindeki düşünceleri atmanı sağlıo boşwermeni sağlıyor..ben sadece bu kadarını biliyorum

Yorum

teşekkürler exodus.benpek faydasını hala göremedim ama bekliyorum

Yorum

Prozac belkide tarihteki en popüler antidepresandır. OKB tedavisindeki başarı şansı depresyondaki başarı şansı kadar yüksek değildir.
                    Yan etkiler kişiden kişiye büyük farklılıklar gösterebilir. Örneğin Prozac kimini zayıflatırken kimini şişmanlatabilir. Ben uzun yıllar kullandım hiç bir rahatsız edici yan etki hissetmedim. Prozac'ın en çok şikayet edilen yan etkisi belki de cinsel fonksiyonu olumsuz etkilemesidir. Fakat erken boşalan erkeklerde bazan bu durum pozitif etkiye dönüşür ve geciktirici etki olur.
                    Prozac'ın ülkemizde 7 ayrı jeneriği vardır:
                    Depreks, Depset, Zedprex, Loksetin, Fulsac, Florak, Seronil
                    Jeneriklerin etken maddesi Prozac ile aynıdır yani fluoksetindir ama jenerikler genelde daha ucuzdurlar.

Yorum

Prozac fluoksetin etken maddesini içeren depresyonun ve buna eşlik eden anksiyetinin, ayrıca bulimia nervoza ve obsesif-kompülsif hastalık tedavisinde endikedir. Etkisini merkezi sinir sisteminde serotonin maddesinin geri-alımını engelleyerek yapar. Önerilen günlük doz günde bir defa alınan 20 mg. lik tablet şeklindedir. Etkisinin ortaya çıkması için en az 4 hafta düzenli olarak kullanılması gerekir.
                      Fluoxetine bağımlılık yapmaz. Yan etkileri şöyle sıralanabilir: Sinir Sistemi: baş ağrısı, sinirlilik, uykusuzluk, sersemlik, anksiyete, titreme, baş dönmesi, yorgunluk libido azalması. Sindirim sistemi: bulantı diyare, ağız kuruluğu, anoreksi, disepsi, kabızlık karın ağrısı, kusma, tat değişikliği. Deri: terleme, döküntü, kaşıntı. Genel: asteni, viral enfeksiyon, bacak ağrısı, görme bozukluğu, ateş. Solunum sistemi: üst solunum yolu enfeksiyonu, farenjit, nazal konjesyon, flu-like sendrom. Ürojenital sistem: seksüel disfonksiyon, sık idrara çıkma. Kardiyovasküler: ateş basması. İlacın yan etkileri göze alındığında hastanın fazla zayıf ya da kilolu olması önem kazanabilir.
                      Eşdeğer ilaçlar: Depreks, Depset, Florak, Fulsac, Loksetin, Seronil ve Zedprex.
                      Dr.phil. R. Meltem Kavcar Sırmalı,&nbsp; <a href="http://www.onlineterapist.com/">www....rapist.com</a>

Yorum

bende kullandım çok faydasını gördüm...
                        yanlız bende fiziksel bir yan etkisi olmamakla birlikde ;
                        garip garip rüyalar aşırı terleme gibi yan etkiler yaptı..
                        ama gercekten mutluluk habı gibi bir şey..
                        Psikolojik sorunlu

Yorum

slm arkadaşım..bende prozac kullandım 4 ay kadar..ama sonra doktorumla randevularımın arası uzadı derken birdaha gitmedim bıraktım (özel doktor değildi de randevular arası baya zaman alıyordu)Derslerim açısından da kötü oldu çünkü vurdumduymaz bi insan yaptı beni..ertesi gün sınav mı var,napiim filan diyip uyuyodum.Yani kişiye göre değişir tabi..ama babamın da isteğiyle bıraktım bu ilacı..Ama gerçekten işe yarıyor arkadaşım,hiçbirşeyi dert etmiyorsun..yan etkilerine gelince de,bana hiçbir zararı dokunmadı. Ne baş dönmesi ne de başka birşey..tabi kişiye göre değişir..neyse geçmiş olsun cnm sevgiler
                          It's too late, to let all your feelings show !!

Yorum

6 ay kadar kullandım ama tam etkisini göremedim zaten doktorum ilaca devam etmemi istemişti ama ben ilaçlarımı çöpe attım birde sadece prozaca bağlımı bilmiyorum amam prozacla beraber insidonda alıyordum ben ve bende aşırı bir hafıza kaybı yaptı.. yaşadağım şeyleri hafızamda tutmakta zorlanıyordum..umarım sende öyle yapmaz ancak bende öyle aşırı bir mutluluk hali olmadı ancak bir arkdaşım aşırı mutlu oluyordu ve fazla enerjikti herşeye gülüyordu oda sonra doktoruna küstü 2 hafta sonra bıraktı ilacını yani tam net bilmiyorum
                            i m just i m dumb maybe just happy... carpediem

Yorum

kararsızım

bende kullandım faydası olmadı

Yorum

İşleniyor...
                              X