Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Cipralex hakkında önemli...

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Cipralex hakkında önemli...

Arkadaşlar merhaba. Panik atak ve anksiyete hayatımı bitirme derecesinde. Psikoloğa gidiyorum tedaviye başladık doktorum Cipralex yazdı. İlk defa antidepresan kullanıyorum bugün 8. günüm. 5mg olarak içiyorum. İlaçı öğlen 11:00 - 13:00 arası içiyorum. İlk 5 gün birşey olmadı fakat 6. ve 7. günün geceleri ilacı öğlen içmeme rağmen gece yatarken sabaha kadar uyuyamadım. Uykuya dalamıyorum. Sabaha kadar sağ sola kıvrıldım. Okulda çok sorun yarattı. Acaba bunun ilaçla bir ilgisi var mıdır ? Buna benzer bir yan etki yaşayanlar var mı. Teşekkürler...

Cipralex hayatımda tanıdığım, iyiki karşıma çıktın dediğim mükemmel bir ilaç. : ) Sanki bir ağrı kesici gibi... İlacı alıyorum 3-4 saat sonra sakinleştiriyor ve aşırı derecede uyku yapmıyor, bana hiç bir yan etkisi dokunmadı. İlaca genelde 10 mg ile başlanıyor ilerde gerekirse 20mgye çıkartılıyor 5lik kullanan ilk seni gördüm. İlaca güvenebilirsin ilaç hakkında bu sitede okuduğum yorumların neredeyse tamamı yorumluydu.
    6.7. günlerde olan problemlerin cipralexle ilgili olduğunu düşünmüyorum ama küçük de olsa cipralexten dolayı olabilir. Okulda ne gibi bir sorun oluşturdu?
    Her şey güzel olacak...

Yorum

evet. SSRI grubu antidepresanlar uykusuzluk yapabilir.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: koc_burcu
        ben de fazla uyumuyorum ondan mı oluyor acaba hiç aklıma gelmemişti.bir de deri altı kanama yapıyor ama pek önemsemiyorum.
        Araştırdın mı ilerde büyük bir sorun çıkartmasın?
        Her şey güzel olacak...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: koc_burcu
          araştırmadım,sadece dr a söylemiştim o da bir şey demedi.ben de arkasını araştırmadım.
          Tamam ben bir gün araştırıp önemli birşeyse yazarım sana. : )
          Her şey güzel olacak...

Yorum

10 mg ilacı ikiye bölüyorum 5mg olarak yarım başladım. 2 haftadan sonra 10mg olarak devam edeceğim. ilacın etkisini hafiften hissetmeye başladım. aylardır araştırıyorum ve kullananların yorumlarını okuyorum diğer antidepresanlara nazaran hem yan etkisi az-imiş hem de etkisi direk hastalığa yönelikmiş. etkisi açısından bir problem yok. fakat 2 gündür gece sabaha kadar gözüme uyku girmedi. uyuyamıyorum. tam uykuya dalacağım beynim otomatik olarak uykusuzluğa atıyor kendini. ister istemez okulda uykusuz kaldım 2 gündür. gece yatıyorum 7-8 saat yatakda cebelleşiyorum. sabah kalkıp okula gidiyorum o şekilde. yorgun ve uykusuz halde e tabi ister istemez başım allak bullak oluyor. bugün içmedim bilerek ilaçdan olup olmadığını anlamak için.

Yorum

ii bir ilactır cprlex,

Yorum

İşleniyor...
              X