Duyuru

Collapse
No announcement yet.

ilaçla alınan kilolar

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• ilaçla alınan kilolar

lithuril,cipram,rexapin,xanax kullanıyorum. 20 kilo fazlam var. İlaçla alınan kiloları verebilen var mı? Kilo aldırmayan ilaçlar hangileridir?

bu kullandıkların arasında rexapin çok kilo aldırır.
    rexapin yerine başka bir antipsikotik için doktoruna başvurabilirsin.

Yorum

kilolarınızın tek suçlusu rexapin şişirir adamı balon yapar

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ayılırsınveanlarsın View Post
        kilolarınızın tek suçlusu rexapin şişirir adamı balon yapar
        ben var ya o ilacı 3,5 yıldır kullanıyourm.bi de kilo vermek için kaç aydır diyet yaptım.demek sorumlusu o ymus!

Yorum

Aslında şu ilaç bu ilaç kilo aldırır demek pek mantıklı gelmiyor bana. Sonuçta piyasada bir çok ilaç mevcut. Örneğin antidepresan ilaçlardan örnek verecek olursak bu tip ilaçlar, beyinde suni bir mutluluk yaratmak yerine bozulmuş olan dengeyi yeniden sağlarlar. Seratonin eksikliğinin giderilmesi gibi. Kişi de mutlu olmaya başladıkça bir rahatlık meydana gelir ki bu da kişide bir çok olaya neden olabilir, kimileri mutlu oldukça yemek yer, kimileri de yürür vb. Bu kiloları ilaca bağlamak yerine kendimize söz geçirmeyi öğretebilirsek bu sorunun ortadan kalkacağı düşüncesindeyim. Zamanında ben de ilaç kullanırken 10 kilo almıştım, belirli bir süre sonra yemek yeme konusunda kendi irademe hakim olup bu kiloları geri vermiştim, bunu siz de yapabilirsiniz
          Şeytanla dans edersen şeytan değişmez; seni değiştirir...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: \IndependenT/ View Post
            Aslında şu ilaç bu ilaç kilo aldırır demek pek mantıklı gelmiyor bana. Sonuçta piyasada bir çok ilaç mevcut. Örneğin antidepresan ilaçlardan örnek verecek olursak bu tip ilaçlar, beyinde suni bir mutluluk yaratmak yerine bozulmuş olan dengeyi yeniden sağlarlar. Seratonin eksikliğinin giderilmesi gibi. Kişi de mutlu olmaya başladıkça bir rahatlık meydana gelir ki bu da kişide bir çok olaya neden olabilir, kimileri mutlu oldukça yemek yer, kimileri de yürür vb. Bu kiloları ilaca bağlamak yerine kendimize söz geçirmeyi öğretebilirsek bu sorunun ortadan kalkacağı düşüncesindeyim. Zamanında ben de ilaç kullanırken 10 kilo almıştım, belirli bir süre sonra yemek yeme konusunda kendi irademe hakim olup bu kiloları geri vermiştim, bunu siz de yapabilirsiniz
            rexapin ile durum çok farklı dostum. pek çok psikiyatrik ilaç kilo aldırır ama rexapin bu konuda rekortmen. denemeni tavsiye etmem. ben minimum rexapin dozu ile 6 ayda 20 kilo almıştım. gün boyu canın bir şeyler yemek ister. yerken de bir türlü doymazsın. yemekten mide zarı gerildiği için midene ağrı girer ama hala yemeğe devam edersin. diyet ile kontrol edilmesi mümkün değil.
            bu etki kişiden kişiye değişir. zayıf ve iştahsız kişiler için olumlu bir etki bile olabilir. bazıları rexapin ile fazla şişmanlamayabilir ama rexapin veya muadillerini kullananların en azından yüzde 80 i kısa bir süre içinde obes olurlar.

Yorum

Rexapin hiç kullanmadım, böyle bir sorununuz varsa doktora danışıp ilacı değiştirmekten başka bir şansınız olduğunu sanmıyorum sonuçta bunun da çözümü ilacı değiştirmek
              Şeytanla dans edersen şeytan değişmez; seni değiştirir...

Yorum

İşleniyor...
              X