Duyuru

Collapse
No announcement yet.

cipralex kullananlar yardım..

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• cinem_35
    adlı üyemiz cipralex kullananlar yardım.. konusunu başlattı

cipralex kullananlar yardım..

okb rahatsızlıgım yuzunden cipralex kullanıyorum 15. günüm fakat dahada kötü oldum ben bu ilacın bi süreci mi sizce?

• bjksaid92
    replied
    bu ilaç depresyondan başka bir halta yaramıyor

Leave a comment:

• dreamer8
    replied
    Cipralexi kullandım.Güzel ilaç.Faydası da var inkar etmiyorum.6 ayda olumlu etkileri maksimum seviyeye ulaşıyor fakat bırakırken ziraz zorlanırsın.Yan etkileri yok demişler, katılmıyorum.Cipralex esneme yapar, esnediğinde ağzın kitlenir kalır, yani ağzını kapatırken bi kassılma hissediyorsun.Ayrıca tüm anitedepresanlar gibi orgazmı baya zorlaştırıyor.Zira sinir sistemini doğrudan etkileyen bir ilaçAma ihtiyacın varsa 6 ay kullan bakalım.Geçmiş olsun.

Leave a comment:

• tubagozde
    replied
    Orjinal yazı sahibi: cinem_35 View Post
    okb rahatsızlıgım yuzunden cipralex kullanıyorum 15. günüm fakat dahada kötü oldum ben bu ilacın bi süreci mi sizce?

ben de kullandım cipralex..ilk haftalar kabus gibiydi uyuyamadım sinirliydim ve uyuşmalar oluyordu kollarımda dilimde bacaklarımda ama sonra geçiyor..ama tek bişey söylemek istiyorum sadece ilaçlardan mucize beklememek gerekiyor lütfen kendinle sürekli konuş,düşüncelere takılıp kaldığında hemen silkelen "hayır ben iyiyim ve her şey istediğim gibi olacak ben güçlü bir insanım küçük şeylere saplantılara yenik düşmeyeceğim" gibi sihirli sözleri söyle kendine..evet ilaçlar gerekli maddeleri salgılatıyor beynimize ama sen de ilacın etkili olması için yardımcı ol beynine olur mu geçmiş olsun

Leave a comment:

• cinem_35
    replied
    Orjinal yazı sahibi: enerji528 View Post
    Rica ederim sende sadece davranışsal takıntı mı var yoksa düşüncesel takıntılar da var mı, okbnin yanında depresyon varsa cipralexin depresyona iyi geleceğini düşünüyorum. Sadece bende iyi olduğu için değil gerçekten netten araştırdığım kadarıyla depresyon konusunda bir çok kişi ilaç hakkında olumlu yorum yazmış.
    davranışsal değil sadece düşüncesel olarak takıntılar. sürekli kendini tekrarlıyor atmaya çalıştıkça geri geliyor.

Leave a comment:

• enerji528
    replied
    Rica ederim sende sadece davranışsal takıntı mı var yoksa düşüncesel takıntılar da var mı, okbnin yanında depresyon varsa cipralexin depresyona iyi geleceğini düşünüyorum. Sadece bende iyi olduğu için değil gerçekten netten araştırdığım kadarıyla depresyon konusunda bir çok kişi ilaç hakkında olumlu yorum yazmış.

Leave a comment:

• cinem_35
    replied
    İlaca 4 yıl önce başlamıştım ilk başladığımda herhalde 2-3 hafta moralimi daha kötü yapmıştı ama sonradan iyi geldi diye hatırlıyorum. İçini rahatlatmak için yazmıyorum emin olabilirsin. İlaç güzel ama ben bırakırken çok zorlandım bırakınca çok sinirli biri olup çıkmıştım.
    yardımların için çok teşekkür ederim umarım bende iyileşirim en kısa zamanda.

Leave a comment:

• enerji528
    replied
    İlaca 4 yıl önce başlamıştım ilk başladığımda herhalde 2-3 hafta moralimi daha kötü yapmıştı ama sonradan iyi geldi diye hatırlıyorum. İçini rahatlatmak için yazmıyorum emin olabilirsin. İlaç güzel ama ben bırakırken çok zorlandım bırakınca çok sinirli biri olup çıkmıştım.

Leave a comment:

• cinem_35
    replied
    Cipralex benim aşkımdır, bir ilaç bu kadar etkili olup bu kadar yan etkisi az olabilir. İlacı netten araştırdığımda yok denecek kadar az olumsuz yorum görmüştüm. Ben depresyon için kullanmıştım çok güzel gelmişti. Doktorlar genelde 10mg ile başlatıyor ikinci hafta 20mgye çıkarıyorlar. İlaca güvenebilirsin faydalı ve yan etkisi çok az olan bir ilaç.
    ne zaman etkisini gördünüz acaba?

Leave a comment:

• enerji528
    replied
    Cipralex benim aşkımdır, bir ilaç bu kadar etkili olup bu kadar yan etkisi az olabilir. İlacı netten araştırdığımda yok denecek kadar az olumsuz yorum görmüştüm. Ben depresyon için kullanmıştım çok güzel gelmişti. Doktorlar genelde 10mg ile başlatıyor ikinci hafta 20mgye çıkarıyorlar. İlaca güvenebilirsin faydalı ve yan etkisi çok az olan bir ilaç.

Leave a comment:

İşleniyor...
X