Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Lustral kullanan var mı?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• TTOLR
    adlı üyemiz Lustral kullanan var mı? konusunu başlattı

Lustral kullanan var mı?

Merhaba herkese, ben sınav dönemindeki mağdur bir öğrenciyim. Güzel başlamıştı bu dönem ancak önceden beri evhamlı bir insandım zaten bu yıl bu stresin altında hepten kendimi mutsuz etmeye başladım. Herşeyin en kötüsünü düşünüyorum, mutsuz olmaya uğraşıyorum, kafamı toplayamıyorum sanki ama nasıl aklıma birşeyi takmayagöreyim fenalık geliyordu artık ve gittim doktora anlattım anksiyete bozukluğu dedi bana ve lustral verdi. sınav döneminde olduğumu bildiği için ancak EVHAMLI bir insan olarak :RpS_biggrin: içim rahat değil, unutkanlık yapar, düşünme zorluğu yapar diyorlar, sonuçta sınava gireceğim için kafamın açık olması gerekiyor, kullanan ya da kullanmayan varsa deneyimlerini paylaşabilir mi? Ya da öneriniz nedir?

• enerji528
    replied
    Orjinal yazı sahibi: murdoc
    lustral ile kilo aldım
    İştahını kesti ise daha az yemek yemen lazım bu durumda ya kilo vermen ya da kilonu koruman lazım değil mi?

Leave a comment:

• enerji528
    replied
    4 yada 5. hafta iyi oldum on ay oldu kullanıyorum iştah yok ama kilo var
    Lustral kullandığım sürece iştahımı kesen tek ilaçtı kilo vermemi sağlamıştı. Sen daha önceden kilolu muydun lustrala başlayınca mı kilo aldın?

Leave a comment:

• enerji528
    replied
    tembellikmi asla eskiden tembel ve bıkkındım evde oturup uyurdum dışarı çıkmazdım korkardım hayattan 100 mg iyi gidiyoruz lustral ile
    Peki iştahın nasıl ilacı ne kadar süre ile kullanıyorsun ne zaman etkisini gördün?

Leave a comment:

• enerji528
    replied
    kötü hayat yoktur az lustral vardır
    Lustral güzel geliyor mu, uyuşukluk, uyku ya da tembellik yapmıyor mu ve kaçlık kullanıyorsun?

Leave a comment:

• TTOLR
    replied
    Sende de mi kaygı var? haklısın aslında, daha kolay konsantre olabiliyorum dersin başına geçebiliyorum, aklıma saçma sapan endişeler gelmiyor, umarım bana da faydası olur. kaygılardan kafam dolmuş olduğu için umutlarımı lustrale bağladım artık
    Last edited by TTOLR; 06-01-2012, 11:43 PM.

Leave a comment:

• EveningStar
    replied
    Ben kullandım Lustral, ilk 15gün yani alışma süreci içerisinde çok kötü olmuştum yerimden bile kalkamıyordum
    İştahımı acayip kesmişti zaten 8kilo verdim. Ama bunlara ragmen hayatımda kullandıgım en iyi ilaçlardan diyebilirim.
    Çok zinde hissettiriyordu vitamin gibi Ayrıca unutkanlık vs yaşamadım hiç. Aksine notlarım bile yükselmişti. Çünkü kaygımı kontrol altında tutabiliyordu.

Leave a comment:

• TTOLR
    replied
    Zaten bırakmayı denedim de evham yapmaktan ders çalışmaya başlayamıyordum ki. Düşük yan etkili bir anti depresanmış kendileri ve doktorum bırakmamamı tavsiye etti, unutkanlık etkisi genç yaştakilerde ortaya çıkmıyormuş, tam aksine konsantrasyonu arttırırmış.

Leave a comment:

• enerji528
    replied
    Orjinal yazı sahibi: Superficielle
    ben de cipralexle uzun sure ask yasadim ama 7 kilo aldirdi bana namissiz
    Kendisiyle 3 yıllık bir ilişkim oldu moralimi son derece düzeltmişti şu an düzenli olarak kullanmıyorum sadece sinirlendiğimde alıyorum 3-4 saat sonra sakinleştiriyor.

Leave a comment:

• enerji528
    replied
    iyi oldum sandim bir de asiri istahim var birakinca gecer sandim simdi de sinirden yiyorum.

Yanetkilerden biktim bir de herbirinin farkli yanetkisi oldu ama yine de 2 yil onceki halime gore iyiyim sukurler olsun.

Ve galiba yeniden baslayacagim..
    Lustral hariç kullandığım bütün ilaçlar iştah açtı, lustral ise iştahımı keserek kilo vermeme neden olmuştu. Lustralı 3 ay kullanmıştım kafamı sakinleştiriyordu ama çok fazla esneme ve uyku hali verdiği için bırakmıştım. Yine diyorum benim tek aşkım cipralex...

Leave a comment:

• enerji528
    replied
    Depresyon da unutkanlik yapiyor..

Ben de Lustral kullanmayi dusunuyorum.Antideprasani birakali 3 hafta olacak hayattan bezmis halime yeniden dondum.
    Antidepresanı neden bıraktın, "hayattan bezmiş halime geri döndüm" dediğine göre ilaç iyi gelmiş?

Leave a comment:

• panik
    replied
    unutkanlık yaptığı doğrudur ama ben 2 yıl kullandım.yeni nesil antidepresanlar arasında en az yan etkisi olanı bırakırken baya bir zorlansamda iyi geldi sıkıntılarımı ,takıntılarımı aldı.ayrıca zihinde gayet açık oluyor endişelenme...

Leave a comment:

• dtnurcan
    replied
    lustral in yapacağı unutkanlık kaygılarından dolayı yaşayacağın konsantrasyon bozuklugundan daha fazla zarar vermez sana.ilaçlar yarar zarar ilişkisine göre verilir hastalara.kullan faydasını görürsün derim.

Leave a comment:

İşleniyor...
X