Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Solian

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Solian

Merhabalar

Solian adlı ilaç daha da içime kapanmama neden oluyor...

antipsikotikler bazı insanları durgun ve ilgisiz yapıyor. belki de size bir antidepresan gerekiyor.

Yorum

Ben de bilmiyorum. Doktorumla irtibata geçmeme imkan yok. Gerçi doktorum antidepresan yazmama gerek yok demişti ama ben hafif huylu bi depresyonda olduğuma inanıyorum. İnternette okuduğuma göre depresifler hiçbir şey hissetmezlermiş. Benim de hislerim ilacı içtim içeli ortadan yok oldu. Eskiden bi film izlerken mesela kendimi o filmin içinde hissederdim. Sonra hayal edebiliyordum. Hiçbir şey hayal edemiyorum. Bu da depresyon belirtisi olabilir mi bilmiyorum.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: MSTFBKCK View Post
        Ben de bilmiyorum. Doktorumla irtibata geçmeme imkan yok. Gerçi doktorum antidepresan yazmama gerek yok demişti ama ben hafif huylu bi depresyonda olduğuma inanıyorum. İnternette okuduğuma göre depresifler hiçbir şey hissetmezlermiş. Benim de hislerim ilacı içtim içeli ortadan yok oldu. Eskiden bi film izlerken mesela kendimi o filmin içinde hissederdim. Sonra hayal edebiliyordum. Hiçbir şey hayal edemiyorum. Bu da depresyon belirtisi olabilir mi bilmiyorum.
        Bunlar tamamen içtiğin antipiskotiğin yan etkileiri bu etkileri bende yaşıyorum 1.5 yıldır ilaç kullanıyorum ve hala geçmedi.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: fulia
          antipsikotiklerde antidepresanlar gibi insanı hissiz bi robotamı çeviriyor yaa :S
          Aynen öyle antipsikotiklerin daha ağır yan etkileri var .

Yorum

Yuh ben yıllarca bu ilacın yan etkilerini nasıl çekerim... Sizin rahatsızlığınız ne?

Yorum

Yuh ben yıllarca bu ilacın yan etkilerini nasıl çekerim... Sizin rahatsızlığınız ne?
              Şizofreni . . .

Yorum

Orjinal yazı sahibi: fulia
                öyle bi ara doktorum bana uykusuzluk sorunum için seroquel vermişti o da bayaa bi mala çevirmişti beni
                Seroquel antispsikotikler arasında en ağır olanlarındandır uyuşukluk ve sarhoşluk verir insana sürekli uyuma isteği getiren bir ilaçtır. Daha Hafif antipsikotikler var tabiki ama onlarında farklı yan etkileri mevcut. En İyisiilaca hiç bulaşmamak ama oda imkansız.

Yorum

Geçmiş olsun. Bana da devlet hastanesinde şizofrein teşhisi konulmuştu. O da bir ayda biter dediler. Bitmişti ama arkasından başka hastalıklar geldi. Nette şizofreni ömür boyu sürer diyolar ama galiba o şizofreninin türlerine göre değişiyor galiba? Beni de çok uyutuyo bu ilaç...

Yorum

Geçmiş olsun. Bana da devlet hastanesinde şizofrein teşhisi konulmuştu. O da bir ayda biter dediler. Bitmişti ama arkasından başka hastalıklar geldi. Nette şizofreni ömür boyu sürer diyolar ama galiba o şizofreninin türlerine göre değişiyor galiba? Beni de çok uyutuyo bu ilaç...
                    Bir ayda biten şiiofren hiç görmedim imkansız öyle bir şey şizofreni büyük ihtimalle ömür boyu süren bir rahatsızlıktır ve sürekli ilaç kullanımı gereklidir. Senin teşhiste yanlışlık var bence. Uzman bir doktora gitmeni tavsiye ederim.

Yorum

Geçmiş olsun. Bana da devlet hastanesinde şizofreni tanısı konmuştu. Bir ayda biter denilmişti. Gerçekten de bitmişti. Ama arkasından başka hastalıklar geldi.

Yorum

Hımm anladım. Zaten geçen mayıs ayında bir prof. dr. a gitmiştim. O, anksiyete bozukluk demişti.

Yorum

Ayrıca bu ilaç yüzünden midir bilmiyorum ama dini inançlarım da aşırı derecede zedelendi. Dini inançlarım sanki yok olmuş gibi hissediyorum kendimi. Bu da mı psikolojik bi şey acaba?

Yorum

Gerçi devam eden halüsinasyonlarım var ama konan tanıları tam olarak hatırlamıyorum...

Yorum

Ayrıca bu ilaç yüzünden midir bilmiyorum ama dini inançlarım da aşırı derecede zedelendi. Dini inançlarım sanki yok olmuş gibi hissediyorum kendimi. Bu da mı psikolojik bi şey acaba?
                              Hayır hepsi ilaçtan kaynaklanıyor bunlar yan etkiler herşeyi boşvermek ertelemek gibi.

Yorum

İşleniyor...
                              X