Duyuru

Collapse
No announcement yet.

İlk antideprasan ilacım; cipram : görme bozukluğu... Lütfen yardım.

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• İlk antideprasan ilacım; cipram : görme bozukluğu... Lütfen yardım.

Mrb arkadaslar ,internet üzerinde araştırma yaparken forumu buldum ve üye oldum. Aslında böyle bir forumun varlıgından habersizdim düşününce büyük kayıp.. Konuma gecmek istiyorum:
    Yıllardan beri aynı şikayetlerim var ama daha önce doktorun söylemesine ragmen ilaç tedavisini kabul etmedim. Son zamanlarda yaşadığım bir olaydan dolayı bugün uzun bi aradan sonra doktora gittim. En azından bi sakinleştiriciyi kabul edebileceğimi yalnız yan etkisi en az olanını yazmasını istedim. Sonuç : 10 mg cipram. İlacı aldıktan birkaç saat sora bende görmede bozukluklar basladı. Filmlerdeki altyazıyı okuyamama gibi ki daha öncesinde hiç bu tarz görme bozuklugum yoktu. İlaçtan kaynaklandıgını düşünüyorum elbette tabi yanılıorda olabilirim. Daha önce bu tarz bi sorun yasayan cipram kullanıcısı varsa aranızda ve cevap verirse cok sevinirim. Ve bir de aşamalı olarak etkilerini...
    Devlet, bütün soğuk canavarların en soğuk olanıdır. Yalan söyleyişi de buz gibidir ve şu yalan dökülür dudaklarından: ''Ben Devletim Halkın Ta Kendisiyim''. -Nietzsche

Bende kullandım ama yan tesiri olmadı

Yorum

bazı ilaçlar görme bozukluğu yapabilir ama cipram güzel bir ilaç insanı istemesede sosyal yapar

Var Tabi benimde yaslı sözlerim
      Akar Kanı cennetin bekledikleri
      Atar Gibi kalbime girmek İstedi
      Kendimi Kabrime Gömmek İstedim...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: sorun
        bunu niye doktoruna değil de bize soruyorsun anlamadım. neyin ne yan etki yapabileceğini en iyi doktorun bile, biz tıp eğitimi almadık. alt tarafı bir telefon açacaksın.
        saol arkadasım gecenin bir yarısı doktorun büyük ihtimal uyuor oldugunu ve muayenehanesinde olmadığını düşündüğüm için buraya yazarak en azından daha önce kullanan arkadaslardan bir fikir edinebilirim diye düşünmüştüm. -ki bence bu kullanıcıların daha iyi cevaplayabilecei bir soru- Anlamadığın noktayı umarım şimdi anlamışsındır. Sorum seni çok kastıysa cevaplamazsın olur biter.
        Devlet, bütün soğuk canavarların en soğuk olanıdır. Yalan söyleyişi de buz gibidir ve şu yalan dökülür dudaklarından: ''Ben Devletim Halkın Ta Kendisiyim''. -Nietzsche

Yorum

Evet görme bozukluğu yapıyormus arkadaslar. 2 hafta sonunda hala bu etkiyi yaparsa ilacı bırakıcam sanırım. Sinirlerime hakim olmak için başka bir yol bulmam gerekecek.

Yorum

2 hafta sonra mı bence hemen bırak öyle her doktora da güvenmeyin bazıları öyle rastgele ilaç yazıyorlar işte
            Before you diagnose yourself with depression or low self esteem, first make sure you are not, in fact, just surrounded by assholes. -W.G

Yorum

Doktorunun seni ilaçlara başlatmadan önce karaciğer fonksiyonlarını ölçtürmesi lazımdı.(ALT AST vs) Eğer karaciğerin iyi çalışmazsa ilaçlardan aldığın zararlı toksinleri vücut yeterince tolere edemez ve çeşitli yan etkiler ortaya çıkabilir.Eğer daha önce de kan aldırdıysan ve kan aldırırken tansiyon düşmesi yaşamıyorsan ve de kan aldırmaktan korkmuyorsan.Hem genel sağlık açısından hem de ilaçlara karşı bünyenin dayanıklılığının tespit edilmesi açısından bu testleri yaptırmanın ve daha sonra doktor kontrolünde ilaçlara başlayacaksan o şekilde başlamanın daha uygun olacağını düşünüyorum.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: byufuk93 View Post
                Doktorunun seni ilaçlara başlatmadan önce karaciğer fonksiyonlarını ölçtürmesi lazımdı.(ALT AST vs) Eğer karaciğerin iyi çalışmazsa ilaçlardan aldığın zararlı toksinleri vücut yeterince tolere edemez ve çeşitli yan etkiler ortaya çıkabilir.Eğer daha önce de kan aldırdıysan ve kan aldırırken tansiyon düşmesi yaşamıyorsan ve de kan aldırmaktan korkmuyorsan.Hem genel sağlık açısından hem de ilaçlara karşı bünyenin dayanıklılığının tespit edilmesi açısından bu testleri yaptırmanın ve daha sonra doktor kontrolünde ilaçlara başlayacaksan o şekilde başlamanın daha uygun olacağını düşünüyorum.
                Herhangi bir test yaptırmadım açıkcası ve aslına bakarsan doktorumdan da böyle bi talep görmedim. Sordugu birkaç soru dışında. Aslında kendi uzmanlık alanı bambaska. Ben yalnızca yan etkisi en az olabilecek ve sinirlendiğimde -inanılmaz sinirli bi yapım var- insanları kırmamı engelleyecek bir ilaç istedim o da en hafif olarak cipramı yazdı..

Yorum

Sorun sinirlerine hakim olmaksa eğer;sinirlendiğin zaman ayaktaysan otur,oturuyorsan uzanmayı dene.O anki öfkeyle insana ne kadar zor gelse de bir kerecik denemeye değer diye düşünüyorum.Ayrıca sinirlendiğin zaman elini yüzünü de yıkayabilirsin.Bunun da işe yarabileceğini düşünüyorum.

Yukarıda yazdıklarım senin o anki öfkeni dindirecektir ve zamanla da öfkeni bu şekilde yenmeyi ve de daha sakin davranmayı öğreneceksindir.

Yorum

Yani az önce insanlar bunalımlı ruh hallerini biraz olsun üzerinden atabilsin diye acmıs oldugum trabzon- besiktas derbi baslıklı konumu forum yöneticisi kilitledi diye inanılmaz sinir oldum haklısın önce gidip elimi yüzümü yıkamalıyım

Yorum

Beşiktaş-Trabzon macı skor tahminin bence olmadı patient Beşiktaş iyiydi son macında ki trabzon ne kadar hevesli olsada alamaz bu macı zaten oyuncular iii değil bence 2-1 ya da 2-0 gider mac elden

Yorum

Şampiyon tabi cimbom )) o ayrı

Yorum

Orjinal yazı sahibi: mert77 View Post
                          bazı ilaçlar görme bozukluğu yapabilir ama cipram güzel bir ilaç insanı istemesede sosyal yapar
                          bi ilaç insanı istemesede nasıl sosyal yapar ya.abartıon sanki bende ilaç kullandım citoles fln ama sosyal olamadım.

Yorum

İlac varolan sosyalliğimi elimden aldı o kadar yani Hiç br se yapasım gelmior nette takılmak dısında.

Yorum

iletişim söz konusu cokta kötü sayılmaz, : )
                              Sussak ölüm, konuşsak intihar...

Yorum

İşleniyor...
                              X