Duyuru

Collapse
No announcement yet.

seroquel

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• seroquel

arkadaşlar seroquel veya cedrina(ikisi de aynı)kullananınız var mı yan etkileri nasıl??yeni başlıcam da çok kilo yapıyor mu??
    Azure day

Kilo konusunda pek emin değilim ama çok uyku yaptığını okumuştum.

Yorum

Biraz geç oldu, kusura bakma.

Seraquel genelde uyku verir. Ama bende risperdal kadar yapmadı. Ayrıca seraquel'in verdiği uyku çok tatlıdır. İnsanı dinlendirir. Güzel bir uyku çekersin. Sabahları sersem gibi olmazsın. Ama risperdal için aynı şeyi söyleyemem. Risperdal bayağı bir kilo aldırmıştı bana. Ama seraquel'i iki-üç aydır kullanıyorum; kilo almış değilim. Geçmiş olsun.

Yorum

Seroquel kilo sorunu yapmıyor için rahat olsun
        Ben 6 ay kullandım.Gerçekten huzurlu bir uyku hali yaşayacaksın.Ben kullanırken öğrenciydim,dikkatimi derslere yönlendirmem gereken bir dönemdeydim.Doktorumla konuşup kullanım dozunu değiştirdik.Günde 3 defa 25mg yerine sadece geceleri 100mg kullandım.Yan etkileri arasında panikatak ta var.Bu yüzden atarax ta tavsiye edebilirler yanında.Ama dediğim gibi içinde bulunduğun koşulları(işyeri,okul vs vs)doktorunla görüşüp buna göre kullanım yolu izleyin.Çok geçmiş olsun.Sevgiler...

Yorum

İlaçlar kişiden kişiye göre farklı etkiler gösterir. seroquel de şişmanlatabilir ama denemeden anlaşılmaz.

Yorum

geçmiş olsun

sereguel benim kurtuluş ilacım olmuştu.risperidal kullanırken yan etkilerinden depresyona da girmiş ve intahara kadar gitmiştim.bunun üzerine sereguel verildi ve hayat tekrar benim için sanalsallıktan çıkıp daha anlamlı hale gelmişti.risperidaldan daha hafif daha az yan etkileri olan bir ilaçtır.pahalı bir ilaç olduğundan doktorlar tarafından ilk olarak tercih edilmeyen ilaçtır.yoksa risperidalla aynı etkileri gösterir ama daha az yan etkisi vardır.Kilo sorununu dert etmeyin varsın olsun alın tedavi olun sonrasında benim gibi spor yaparak verirsiniz.kilodan çok bence rahatsızlığınızın kontrol altına alınmasını düşünmelisiniz.asla ama asla sebebler bulupta ilacınızı kullanmayı kesmeyin.bende kesmiştim her seferinde bir şeylerden mazeret çıkartıp ama her seferinde dahada kötüleştim ve inanın hayatın dip noktasına kadar vurmuştum.tekrar geçmiş olsun

Yorum

seroquel 25 mg kullanıyordum 2 aydır.... ama bu ilacı bırakdım... çünkü uyuşukluk yoğun uyku hali yapıyordu... 5 gündür içmiyorum daha iyiyim şimdi demekki benim içmem gerekmiyormuş... herkesin kurtulmasını dilerim...

Yorum

seroquel i yüksek dozda(450-600 mg) kullandım 2 yıl önce . ne anksiyetem kaldı ne de SF ta kalp çarpıntısı yapana kadar bırakmak zorunda kaldım
                selamlar

Yorum

450-600 mg şizofreni için yüksek doz değil. ama anksiyete için yüksek doz. ama seroquel anksiyolitik değildir. anksiyete problemleri için anksiyolitikler uygudur.

Yorum

seraguel

risperdal çok güzel bir ilaçtır.Ama yan etkisinden dolayı ondan nefret eder hale geldim.hatta depresyonumu daha da artırdı diyebilirim.çok kötü yan etkileri var.doktora isyan ettim bana seraquel'i verdi.seraquel şizofreninin yanı sıra manik atak içinde iyi.kalp çarpıntısı doğrudur.Her ilaç gibi saraquel'de bağımlılık yapıyor.8 saatin altında uyuyamazsınız seraquel kullanırsanız.İş sahibi olanlar için bu zorlaşıyor.

Yorum

ben 900 mg seroquel e yanında çeşit türlü ilaç kullandım 22 kilo aldım şu an zyprexa ve largactil kullandım seroquel risperdal kullandım kilo aldırıyo ama kaç mg içtiğine bağlı gerçi ama antipsikotikler içinde en az kilo aldıranı seroquel

Yorum

bırakmanı tavsiye etmiyorum ben 25 mg kullanıyorum major depresyon teşhisi kondu.
                        yan etki olarak da geç boşalma yapıyor yaklaşık 3 aydır kullanıyorum.

Yorum

gec oldu ama

Gec oldu ama bende soruna cevap vermek ıstedım,
                          ben serequal 200 ve depakın 1000 mg kullanıyorum,
                          ıkısıde sısımanlatıyor,ancak serequelın verdıgı uyku anlatılamaz bır sey,
                          senı resmen yataga yapıstırıyor.
                          8 saat uyursan sorun yok ama uyumazsan sersemsın.
                          ben arada sırada bırakıyorum bır surelıgıne ama bu seferde ınanılmaz bır uykusuzluk yasıyorum.o yuzden serequelı 100 e dusurdum kendımce,
                          sımdı bıraz daha ıyıyım.
                          acaba hıc ıcmesem mı dıye de dusunuyorum,
                          bu arada yan etkısımıdır bılmem ama sol ayagımın uzerıne uzun suerdır basamıyordum agrıdan ve acıdan,serequlı bıraktıgım donemde tamamen gectı,teasduf mu bunu bılemıyorum ama bılgın olsun.
                          centi
                          bıpolar/ekt

Yorum

serquel çok güzel uyku verir.yani ertesi gün kalktığınızda yorgunluk ya da uykusuzluk çekmezsiniz.bence alınabilecek en güzel uyumayı sağlayan ialçtır.ben bir süre kullandım ve bıraktım şimdi kendim uyuyabiliyorum ama yine uykusuzluk çeksem hiç düşünmeden serequeli alırım.ayrıca kilo yapmadı bende.geçmiş olsun.

Yorum

bende ankarada amatemde yattım 15 gün,günde 700-800 mg seroquel aldım 15 gün boyunca,ama bana çok kötü psikoljik etkileride oldu,sorunlarımı daha da arttırtığı da oldu,ilk içtikten 1 saat sonra fazla sersemlik yapıyor ama etkisi biraz geçtiken sonra,kendine gelirken gerçekten rahatlatıyor,2 yıldır uyumadan içiyorum,uykuda 1 numara

Yorum

İşleniyor...
                              X