Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Tofranil rileptid risperdal

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Tofranil rileptid risperdal

Bu ilaçların 3ünü bi arada kullanan var mı Rileptid 1mg tofranil 25mg kullanıyorum risperdal 3mg yazdı doktor ama kullanmadım çok ağır gelir diye okb ve sosyal fobim var bazı başka takıntılarım da var Bunları kullanıp yararını gören?

rileptid ve risperdalin etken maddesi aynı: risperidon. prospektüse bak.
    yani ikisini birden kullanınca risperidon 4mg kullanmış olursun.
    tofranil 25 ise çok düşük doz. sadece plasebo etkisi yapabilir.
    emin olmak için başka bir doktora başvurabilirsin. burada uzman yok.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: kamyonmuro View Post
      Bu ilaçların 3ünü bi arada kullanan var mı Rileptid 1mg tofranil 25mg kullanıyorum risperdal 3mg yazdı doktor ama kullanmadım çok ağır gelir diye okb ve sosyal fobim var bazı başka takıntılarım da var Bunları kullanıp yararını gören?
      Doktorun yazdığı ilaçları neden kullanmıyorsun?
      GİDENE DUR DEMEM ....

Yorum

felç ve ölüm falan gördüm yan etkilerinde korktum içmeye ve 3mg çok yüksek doz şizofreni için etkili bi dozmuş 4 mg ne demek yahu yan etkisi çok ağır olur

Yorum

felç ve ölüm falan gördüm yan etkilerinde korktum içmeye ve 3mg çok yüksek doz şizofreni için etkili bi dozmuş 4 mg ne demek yahu yan etkisi çok ağır olur
          Doktor vermedimi bu dozu? kullanmadan nereden biliyorsun yan etkisinin çok ağır olacağını...
          GİDENE DUR DEMEM ....

Yorum

oda doğru teşekkürler

Yorum

4mg risperidon pek bir zarar vermez ama senin sorunların için uygun olmayabilir.
              burada emin olamıyorsun. ben güvenebileceğim doktoru bulana kadar doktor doktor gezdim.
              şimdi bir tane güvendiğim bir doktor var.
              senin doktoru benim de gözüm tutmadı. tek bir doktora bağlı kalmak zorunda değilsin.
              başka bir uzmandan farklı bir bakış açısı almak sana faydalı olabilir.

Yorum

Doktorunun verdiği ilaçları kullanmalısın bence yoksa iyileşme gösteremezsin. Benim kullandığım ilacın prospektüsünde yaşlılarda parkinson, kalp rahatsızlıkları gibi durumlar varsa yaşlılarda ölüme kadar varabilen durumlar gözlemlenmiş ama bence senin ilacının o kadar düşük dozlarda felç veya ölüme kadar gitmesi yaşlılarda görülecek bir durumdur belki?

Yorum

arkadaşım yan etkilerine ne bakıyosun hepsinde yazıyo yan etkiler.ilaçların prokpesüne bakarak ilaçlar hakkında ön yargılı konuşmak bence yanlış.bende risperdal 2 mg kullanıyorum birde anafranil 150 mg.zaman geçtimi bünye alışıyo.mg ma bakarak korkutma kendini.anafranil cok güzel bi ilaç okb de cok etkili risperdalda öyle.dedikleri yan etkileri olduğunu düşünmğyorum.sadece cinsel yonde bi düşüklük yapıyo birde kilo aldırıyo.bunları şahsen yaşıyorum.anafranil ile risperdal okb de ayrılmaz ikili gibi doktor söyledi bunları..bence doktoruna ve ilaçlarına güven dediği şekilde kullan .
                  Aşk başlamadan güzel,
                  Kalplerde heyecan
                  Bakışlarda korku olduğu zaman güzel...
                  Birbirimize sezdirmemek için çırpınış,
                  Başkaları görmesin diye çabalayış,
                  Gözlerim gözlerinin mavisine değdiği zaman...
                  Aşk başlamadan güzel....

Yorum

İşleniyor...
                  X