Duyuru

Collapse
No announcement yet.

İlacımın Zararları

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• İlacımın Zararları

Yeniden Merhaba Arkadaşlar

Bildiğiniz gibi kullandığım ilacın adı Solian (Amisülpirid)... İlacı içtikten bir süre sonra şu zararlarını farkettim:

* Hayata olan bakış açımı kötüleştirdi, bakış açımı kötü şekilde değiştirdi (zararı),

* Masumiyetimi yok etti,

* Ümidimi yok etti,

* Bazı şeyleri çok düşünmeme neden oldu,

* Yaşama sevincimi yok etti,

* Yaşama heyecanımı yok etti,

* Yaşam kalitemi düşürdü,

* Hayatımdan memnun olmamama sebep oldu,

* Bazı şeyleri kafamda çok büyütmeme neden oldu,

* Dinsel inancımı yok etti,

* Hissettiklerimi yok etti,

* Kendime olan güvenimi çok azalttı,

* Beni çaresizliğin içine düşürdü, kendimi çaresiz hissetmeme neden oldu,

* Kötü hissetmeme neden oldu,

* Halüsinasyonların durmadan tekrarlamasına neden oldu, işitsel varsanıları arttırdı,

* Sesleri birbirine benzetiyordum, daha çok benzetmeme neden oldu (en kötüsü de bu olsa gerek)...

Daha aklıma gelmeyen birçok zararı oldu!

/Özellkile de doktorum "bu ilaç biraz düşünmemeni sağlayacak" demişti ama tam tersine bazı şeyleri çok düşünmeme neden oluyor)

Hayatımın en kötü günlerini yaşıyorum.

Doktorunla görüş değiştirsin ilacını..
    GİDENE DUR DEMEM ....

Yorum

Orjinal yazı sahibi: omen
      Madem..
      hayata iyi bir bakış açın vardı
      Masumiyetin vardı,
      ümidin vardı,
      yaşama sevincin vardı,
      yaşama heyecanın vardı,
      yaşam kaliten vardı,
      hayatından memnundun
      inancın vardı,
      hissettiklerin vardı,
      kendine olan güvenin vardı da neden ilaç kullandın,
      çünkü halüsinasyonlar görüyodum onlar bitsin diye içtim sadece..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: sorun
        bir ilaç sana kötü hissettirebilir ancak saydığın şeylere yol açamaz. onlar zaten sende vardır, belirtileri artmıştır. doktor sana sorunlarını yüzeye çıkartacak bir ilaç vermiş sanırım. bunlar senin sorunların ilaca suç atma. doktorun söylediği şey de duruma cuk oturuyor. doktor birşeyleri yüzeye çıkarttırmak sonra da seninle onları çözümlemek istemiş. bastırmanı engellemiş kısaca. bunları bastırıyordun herhalde önceden.
        .çok doğru söylüyosun sorun.. ama bunu söyleyen doktor şimdi gittiğim doktor değil o doktoru bıraktım..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: abuzettin
          yeni doktor ilacını değiştirdi mi?
          değiştirmedi..

Yorum

senin sanrı ve halüsülasyonların yaşadığın olumsuz durumlarla ilgili olmayabilir demiştim sana sende bir süre sonra konu açıp bunu doğrulamıştın....bence sen görsel ve işitsel halüsülasyon ve hezeyan hiç yaşamadın....aslında ağır şizofrenler yukarda bahsettiğin hiç bir duyguyu hissedemezler....örneğin dayım kronik şizofren dayı sen kaç yasındasın diyorum 211 diyor....anneanem nerde diyorum gezmeye gitti diyor....halbuki vefat etti....allah rahmet eylesin....düzenli ve senelerce antipsikotik kullanan kronik şizofrenler de erken bunama olur....örneğin sağda solda dışarıda gördüğün biraz yaşlı tuhaf tuhaf hareketler yapan halkın deli dediği insanlar bunamıştır....ilaç meselesine gelince....bende bu ilacı kullanıyorum....sabah 200 akşam 200 mg ağır bir dozdur....dozu azaltabilirsin...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: dıskokralı View Post
              senin sanrı ve halüsülasyonların yaşadığın olumsuz durumlarla ilgili olmayabilir demiştim sana sende bir süre sonra konu açıp bunu doğrulamıştın....bence sen görsel ve işitsel halüsülasyon ve hezeyan hiç yaşamadın....aslında ağır şizofrenler yukarda bahsettiğin hiç bir duyguyu hissedemezler....örneğin dayım kronik şizofren dayı sen kaç yasındasın diyorum 211 diyor....anneanem nerde diyorum gezmeye gitti diyor....halbuki vefat etti....allah rahmet eylesin....düzenli ve senelerce antipsikotik kullanan kronik şizofrenler de erken bunama olur....örneğin sağda solda dışarıda gördüğün biraz yaşlı tuhaf tuhaf hareketler yapan halkın deli dediği insanlar bunamıştır....ilaç meselesine gelince....bende bu ilacı kullanıyorum....sabah 200 akşam 200 mg ağır bir dozdur....dozu azaltabilirsin...
              evet aslında haklısın pek bişey yaşadığım söylenemez ilk yaşadığımda senin dayınınki gibi olmadı o kadar ağır olmadı zaten ben şizofreni hastalığına yakalanmadım.. benim yaşadıklarım okb ye bağlıydı yada depresyona bağlıydı.. büyük ihtimalle okb bağlı halüsinasyonlardı ve hissediyodum işin içinde duygular ve hisler de vardı.. artık şizofreniden korkmama gerek yok çünkü şizofrenler hissetmezlermiş anladığım kadarıyla.. ben sadece akşam 200 mg alıyorum..

Yorum

benimkiler hayal gücümün çok geniş olmasından kaynaklanıyo.. bide ailem sürekli bu duyduğun sesler vicdanının sesi diyolar.. halüsinasyon bile sayılmaz ama ben büyütüyorum biraz işte..

Yorum

evet sülpiridler deyim yerindeyse insanı odunlaştırıyor ben de içiyorum ve yaşıyorum ama sadece yaşamış olmak için... heves, heyecan diye birşey kalmıyor... bir boşlukta yaşıyormuş gibisin...benim endişelerimi de aldı götürdü...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: MSTFBKCK View Post
                    benimkiler hayal gücümün çok geniş olmasından kaynaklanıyo.. bide ailem sürekli bu duyduğun sesler vicdanının sesi diyolar.. halüsinasyon bile sayılmaz ama ben büyütüyorum biraz işte..

bu senin tecrübesizliğinden kaynaklanıyor.....ilk defa benim başıma geldiği zaman bende böyle evhamlıydım...uykumu alamadan sıçrayarak kalkma deralizsyon depersanalizasyon insanları bulanık görme full psikotik herşey vardı bende ama zamanla azaldı o oyun bitti yani....şimdi başka bir oyun başladı...

Yorum

bu senin tecrübesizliğinden kaynaklanıyor.....ilk defa benim başıma geldiği zaman bende böyle evhamlıydım...uykumu alamadan sıçrayarak kalkma deralizsyon depersanalizasyon insanları bulanık görme full psikotik herşey vardı bende ama zamanla azaldı o oyun bitti yani....şimdi başka bir oyun başladı...
                      ne oyunu............................................. .............

Yorum

ne oyunu............................................. .............

ne oyunu mu sen herşeyin tam istediğin gibi olması hayalleri mi kuruyosun....çok sağlıklı olsak noluyo san ki....her zaman başka başka mucadelelerin içine girip hırpalanıyoruz yani....gerek kendimizle gerek başka şeylerle....bunu demek istiyorum...

Yorum

ne oyunu mu sen herşeyin tam istediğin gibi olması hayalleri mi kuruyosun....çok sağlıklı olsak noluyo san ki....her zaman başka başka mucadelelerin içine girip hırpalanıyoruz yani....gerek kendimizle gerek başka şeylerle....bunu demek istiyorum...
                          ben hayal kuramıyorum malesef

Yorum

ben hayal kuramıyorum malesef

belkide böylesi senin için daha hayırlıdır....olamaz mı yanii D:

Yorum

belkide böylesi senin için daha hayırlıdır....olamaz mı yanii D:
                              evet olabilir.

Yorum

İşleniyor...
                              X