Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Yoksunluk Sendromunu en aza indirmek için.. (antidepresanı bırakmak için...)

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Yoksunluk Sendromunu en aza indirmek için.. (antidepresanı bırakmak için...)

Yaklaşık 3 yıldır Genel Anksiyete Bozukluk sebebiyle çeşitli ilaçlar kullandım.. En büyük hatayı tek doktora bağımlı kalmayarak yaptım fakat bu sürekli yurtdışına çıkmam gerektiği için pek mümkün değildi. Sürekli doktor değiştirdiğim için ilaçlarımda sürekli değişti ama en uzun kullandığım ilaç Efexor'du. Yaklaşık 1 yıl boyunca kullandım, kilo almam dışında hiçbir değişiklik yaratmadığı için bırakmaya karar verdim. En son gittiğim psikiyatriste ilacı bırakmak istediğimi söyleyince aynen şu cümleyi kurdu: ''Git bu lanet ilacı sana kim yazdıysa ona söyle bırakmak istediğini, o bıraktırsın''.. Bir çok kez doz azaltarak bırakmayı denedim fakat sadece 4 gün dayanabildim. Tansiyonum 6/3'e düştü, baş dönmesi, beynimde sanki elektrik çarpıyormuş gibi hissiyatlar birçoğunuzun bildiği belirtiler işte ''Yoksunluk Sendromu''... 1 ay önce temelli Türkiye'ye döndüm ve anneme teslim ettim kendimi.. daha önce 4 gün dayanabildiğim ilacın yoksunluğunu, o aşırı belirtileri 3 günde bitirdik 12 gün sonrada tamamen belirtiler geçti.. BAŞINIZ DÖNDÜĞÜNDE, BEYNİNİZDE ELEKTRİK VARMIŞ GİBİ KULAĞINIZLA CIZIRTILAR DUYDUĞUNUZDA ÇÖREKOTUNU EZİP BALLA KARIŞTIRIN EN AZ 1 KAŞIK SU YARDIMIYLA YUTABİLİRSİN.. BAŞINIZ AĞRIDIĞINDA 1 KAŞIK ZERDEÇAL'I YUTMAYA ÇALIŞIN..( TADI ÇOK KÖTÜ PORTAKAL SUYUNA KARIŞTIRIPDA İÇEBİLİRSİNİZ).. ÇARPINTI HALİNİZDE ALIÇ OTUNU KAYNATIP İÇİNİZ VE SON OLARAK ANKSİYETE HALİNE ERİŞTİĞİNİZDE SARI KANTARON ÇAYI İÇİNİZ.. İnternette o kadar çok araştırdım ki yonsunluk sendromuna iyi gelen bitkileri ama hiç bir şey bulamadım annemin bu tavsiyelerini inanmayarak yerine getirdim ilk günlerde zorla kaşığı ağzıma sokup çörekotu ve bal yedirirdi daha sonra başım döner dönmez kendim kaşık kaşık ballı çörekotu yemeye başladım.. Ben şaşkınlık içerisindeyim, annemse bana iyi gelen bu doğal şifaları herkesle paylaşmamı istedi onun isteğiyle yazdım.. İnşallah ilaçlardan kurtulmak isteyenlere faydalı olur... Herkese geçmiş olsun, rabbim şifalar versin...

suan nasılsın etkisini gösterio yani bu bitkiler ölemi insallah temelli düzelirsin bendede anksiyete var .s

Yorum

Geçmiş olsun kybele. Yoksunluk sendromundan kastın ne mutsuzluk, kendini yetersiz hissetme durumu mu?
      Her şey güzel olacak...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: enerji528 View Post
        Geçmiş olsun kybele. Yoksunluk sendromundan kastın ne mutsuzluk, kendini yetersiz hissetme durumu mu?
        Yoksunluk sendromu, bağımlılık yapma özelliğine sahip bir ilaç alınmadığı zaman vücudun gösterdiği reaksiyondur..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: karakter View Post
          suan nasılsın etkisini gösterio yani bu bitkiler ölemi insallah temelli düzelirsin bendede anksiyete var .s
          ben ilacı bırakma aşamasında bu bitkilerden çok ciddi yarar gördüm.. antidepresan kullananlar iyi bilir bir kaç gün ilaç alınmadığı zaman insan kendini berbat hissediyor, bu bahsettiğim şey ruhsal anlamda değil.. anksiyete hali hala devam ediyor ama ben artık bu durumun ilaçla geçeceği konusundaki inancımı yitirdim..

Yorum

Ben prozacı bırakınca yoksunluk sendromu olarak uykusuzluk,anksiyete yapmıştı. Etkisinin tam tersi yani.

Yorum

İşleniyor...
            X