Duyuru

Collapse
No announcement yet.

paxili bırakmak istiyorum...

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• paxili bırakmak istiyorum...

merhaba arkadaşlar.6 aydır paxil 20 mg. kullanıyorum.artık bırakmam gerekiyor.aniden kestim ve başım inanılmaz döndü ağrıdı ayağa kalkamadım.tekrar yarım yarım içiyorum şuan.nasıl bırakabilirim yardımcı olurmusunuzzzz???? :roll:

Paxilin bırakılması

Aşağıdaki paxilin bırakılması hakkında tavsiyelerden biridir:

Bu dozun aylık periodlarda azaltılarak bırakılmasıdır.

Mesela bir ay süreyle günlük 15mg, Sonraki bir ayda günlük 10mg , sonraki ayda günlük 5mg ve stop.
    5mglık dozlardan sonra bırakma çoğu kere başarılıdır. Olmadığı taktirde günde 2.5mg bir ay ve stop.

Kaynak page 92 İngilizce: http://www.paxilprogress.org/pdf/Pax...Guide-2005.pdf

İyi şanslar U34

Not:
    Paxil bırakılması en zor olan antidepressanlar arasındadır.
    Çaresizseniz Çare sizsiniz. U34

Yorum

Re: paxili bırakmak istiyorum...

Orjinal yazı sahibi: ERCAN
      merhaba arkadaşlar.6 aydır paxil 20 mg. kullanıyorum.artık bırakmam gerekiyor.aniden kestim ve başım inanılmaz döndü ağrıdı ayağa kalkamadım.tekrar yarım yarım içiyorum şuan.nasıl bırakabilirim yardımcı olurmusunuzzzz???? :roll:
      İlaca başlanması ve bırakılması çok ciddi bir konudur. Kendi başınıza ilacı bırakmış olmanız ise büyük talihsizlik..

İlaç kademeli olarak, belli sürelerde azalta alzalta bırakılıyor.

Ne gibi bir aşamada olduğunuzu bilmediğimiz için bu konuda size bu ilacı yazan dr dan yardım almanızı öneriyorum..

Ben bırakalı yaklaşık bir ayı geçti.. herşey çok normal.. tabi bırakma süreci biraz zaman aldı ama buna deydi.

İlacı tedavisi genel olarak 6 aydır lakin hataya düşenler, ilacı kontrolsuz bırakanlar(ki bende böyle bir hata yapmıştım) ... yeni gelişen hastalık için tedavi süresi bir yıla çıkar...

İşte bu nedenden dolayı , hakkınızda, hastalığınızın seyri doğrultusunda, en güvenilir bilgiyi , gitmiş olduğunuz dr söyleyecektir.

Sevgiler.

Yorum

İlacı bırakmak ayrı bir mesele zaten her zaman.Ama asla aniden kesme.Bende efexor'u kendi kafama göre kesmiştim.2 günde bir almaya,3 günde 1 almaya çalışarak.Meğer hata yapmışım.Doktoruma uyarak 15 günde bıraktım.Sadece 2 gün biraz tuhaf oldum.Sonra geçti.
        Önce bi süre düşük dozunu,sonra bi süre düşük dozu yarıya bölerek içersen sanırım 15 günde sende bırakabilirsin.
        Bırakma esnasında,etkilerin sürekli olacağını düşünme sakın.Ağlayan çocuğa benzetirim ben bu olayı.Beyin alıştığı ilacı vermen için mızmızlık yapıyor.Sen çocuğa her ağladığında istediğini verirsen,onu alıştıramazsın.Azaltarak ve sonundada ilacı keserek,atlatırsın.Bikaç gun mızmızlık yapar beynin,sonra alışır gider

Yorum

ben 10 yıllık kronik depresyon hastasıyım.
          son bir yıldır lustral special kullanıyorum.ve rivotril,ativan gibi kombine ilaçlar...
          artık hayatımın sonuna geldigimi hissediyorum.
          sanki intihar egilimim ve hayatın anlamsızlıgı duygusu bin kat artmış durumda.
          ilacı kesmeyi düşünüyorum yarından itibaren.
          daha 30 yaşında herşeyden ama herşeyden vazgecmiş,inanılmaz mutsuzum.fiziksel acıdan hiçbir sorunum yok.insanlar beni görünce rus zannediyorancak bir o kadar da sefil içim...
          güzellige dayalı bir meslek yapıyorum şu anda.
          ama istifa etmeyi düşünüyorum anlamsızlıkduygusundan dolayı.
          acaba ilacı bıraksam intihar egilimim kaybolur mu

Yorum

Paxil yan etkileri bazı bilgiler bulundu: Paxil (Paroxetine) Birth Defect Lawsuit Information

Yorum

İşleniyor...
            X