Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Tedaviye Dirençli Hastalar Nasıl Çıkacağız Bu Durumdan?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Tedaviye Dirençli Hastalar Nasıl Çıkacağız Bu Durumdan?

Tedaviye dirençli olup da bu durumdan çıkabilenler varsa nasıl bir yol izlenildiğini paylaşabilirler mi?

tedaviyi dr yaptığına göre, hasta değilde doktor düşünmeli değil mi bunu?

hasta işin içinden çıkamaz ki?
    Sahte kalabalıkların olacağına, kaliteli bir yalnızlığın olsun..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: "ahenk"
      tedaviye dirençli olanların aslında tedaviye ihtiyacı olmadığı gerçeği ile bu durumdan çıkabiliriz.
      Emin ol bahsettiğimiz bu tarz bir şey değil.Evet bazıları gerçekten hastalık hastası ancak sorunları olup da bir şekilde ilaçlardan faydalanamayan bir grupta olduğu reddedilemez bir gerçek.
      Kendimden biliyorum nedense antipsikotikler haricinde hiçbir şey etkimiyor.Başıma gelenleri doktor bile açıklayamıyor.Her ne kadar bazıları anladık deseler de beynimiz daha keşfedilmeyi bekliyor.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Problemm
        Hastalığımın ne kadar şiddetli olduğunu nasıl öğrenebilirim.Bana bu hastalık çok ağır geliyor
        Şiddet göstergesi yok olamazda önemli olan sana nasıl hissettirdiği kendi ölçüne kendin sahipsin.

Yorum

Kesinlikle katılıyorum, insan beyni hala tam olarak çözülebilmiş değil.

Yorum

ssri+tca+psikostimulant+snri+nri+antipsikotik+benz odiazepin+hydroxyzine denemiş olduğumdan doktorlar tarafından dirençli tanısı kondu(nedense risperidon a hassasiyetim var).
            Keşke bende senin gibi düşünebilsem psikoterapiden cevap alamıyorum neden çünkü altyapı yok.Anhedonia nın alasını yaşamak hiç de hoş değil.
            En son okuduklarıma göre cerrahi yöntemler bulunmuş fakat daha test aşamasında görüceğiz sonumuzu.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: "ahenk"
              en azından "mutsuzum ama acı çekmiyorum" diyebilir misin??
              bu da bir tesellidir çünkü...hani kötü bir kabustan uyandığında,mutsuz da olsan gerçeğe dönmenin sevinci gibi.

bu arada ekt'yi denememişsin.
              maalesef acı çekmiyorum diyemiyorum.Sürekli alışılagelmiş acı var bazende acı patlaması oluyor ve sonunda psikotik bir duruma giriyorum.Mesleğim nedeniyle ekt yaptıramıyorum hafızam büyük önem teşkil ediyor.Dün yeni bir ilaca başladım umarım faydası olur diğer dirençlilere de buradan iyi haber vermek isterim.Belirtmek isterim ki ilk reçetemi aldığımda sevinmiştim yıllar sonra bir ışıktı ancak geldiğim durumda sadece bana özgü olduğunu umuyorum.

Yorum

İşleniyor...
              X