Duyuru

Collapse
No announcement yet.

yalancı mutluluk (antidepresanlar )

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• yalancı mutluluk (antidepresanlar )

merhabalar. şu çok masum görünen içince dünya yansa umrunda olunmayan hissi veren şişede durduğu gibi durmayan o çok masum gibi görünen antidepresanlarla ilgili olumlu düşüncelerinizi bu başlık altında öğrenmek istiyorum.bu ilaçlar gerçekten sizi bambaşka bir kişilik haline mi büründürüyor, bambaşka biri mi oluyorsunuz bunları içince ? nasıl değişimler yaşadınız, deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim.yazan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Orjinal yazı sahibi: hira_01 View Post
    merhabalar. şu çok masum görünen içince dünya yansa umrunda olunmayan hissi veren şişede durduğu gibi durmayan o çok masum gibi görünen antidepresanlarla ilgili olumlu düşüncelerinizi bu başlık altında öğrenmek istiyorum.bu ilaçlar gerçekten sizi bambaşka bir kişilik haline mi büründürüyor, bambaşka biri mi oluyorsunuz bunları içince ? nasıl değişimler yaşadınız, deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim.yazan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

antidepresanlar etkisi düşük yasal uyusturuculardır aslında kullanımında insanı evet umursamaz kafaya hiç bir şeyi takmaz yapabiliyor en kötü yanı duygularınız donuyor kullandığınız süre içinde bırakınca eski hale geliyor duygular mesela sinirlenemiyorsun gülsende sahte gülücük oluyor üzülemiyorsun aşık olamıyorsun ruhsuz yada duygusuz biri haline geliyorsunuz aslında bir yönden iyi takmıyorsunuz bir şeyi başka biri kesinlikle olmuyorsun gene sen oluyorsun ama sadece duygusuz sen

Yorum

Orjinal yazı sahibi: NarKo View Post
      antidepresanlar etkisi düşük yasal uyusturuculardır aslında kullanımında insanı evet umursamaz kafaya hiç bir şeyi takmaz yapabiliyor en kötü yanı duygularınız donuyor kullandığınız süre içinde bırakınca eski hale geliyor duygular mesela sinirlenemiyorsun gülsende sahte gülücük oluyor üzülemiyorsun aşık olamıyorsun ruhsuz yada duygusuz biri haline geliyorsunuz aslında bir yönden iyi takmıyorsunuz bir şeyi başka biri kesinlikle olmuyorsun gene sen oluyorsun ama sadece duygusuz sen
      bu etki çoğu kişide görülmez. bir yan etkidir. ingilizce "numbness" denir ve çok rahatsız edicidir. ilacı bırakmayı gerektirebilir.
      ve antidepresanların etkileri düşük değildir. çok güçlüdür.
      bende böyle bir etki hiç bir zaman olmadı. antidepresanlardan önce sessiz, içe kapanık, depresif biriydim. antidepresan kullanmaya başlayınca hemen hayttan zevk alan, sosyal, neşeli, aktif ve çok başarılı biri haline geldim. ve bu durum 19 yıldır böyle devam ediyor.
      depresyon, OKB, panik atak, sosyal fobi gibi hastalıklar organik beyin hastalıkları oldukları için ilaçsız iyileşme mümkün değildir. psikoterapi işe yaramaz.
      psikologlar ilaç yazma yetkileri olmadığı için körü körüne ilaç karşıtı olurlar. kedi uzanamadığı ciğere pis dermiş misali.

Yorum

İlaçla tedavi hala en etkili yöntemdir, ilaçsız aşamayacağımız durumlar var. Geçen ay yapılan bir araştırma var ;

Dikkatini toplayamamak, unutkanlık, uykusuzluk... Türk bilim adamları, bu belirtilerle kendini gösteren depresyonu, suçüstü yakaladı.

Araştırma ile, antidepresan ilaçların hastalığı tedavi ettiği de kanıtlandı. Ege Üniversitesi Fakültesi Psikiyatri Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Saffet Gönül, "Hayat boyu baktığımızda her 100 erkekten 8'i, her 100 kadından 20'si bir kez depresyon gözlenmiş, geçirmiştir" dedi.
        Ege Üniversitesi Beyin Araştırma Laboratuvarı, depresyonun beyinde yol açtığı hasarı görüntülemek için araştırma başlattı. Hasta ve sağlıklı 18'er kişinin 5 yıl boyunca beyin MR'ları çekildi ve görüntüler karşılaştırıldı.

Gönül, "Kırmızı alanlar hasara uğramış olanlar. Mavi olanlarsa hasar olmamış. Böyle bir hasar var depresyonda, yani pek de soyut bir kavram değil depresyon, beyni doğrudan etkiliyor" dedi.

ANTİDEPRESANLARIN ETKİNLİĞİ DE İNCELENDİ

Araştırma hasarın boyutunu ortaya koydu. Saffet Gönül, "Biz 3 boyutlu olarak sanal anlamda hipocampusu çıkartıp çok ince araştırma yapınca o ufak hasarları yakaladık. Şu anda 3 boyutlu yapılmış izlem çalışması olarak ilk" diye konuştu.

Bir diğer sonuç, antidepresan ilaçların işe yaradığı. Gönül, "Yineleyen depresyonlarında ilacı erken bırakan ya da daha az kullanan kişilerde bu hasar daha fazla. Dolayısıyla ilacın koruyucu etkisi var. O yüzden eğer doktor aksini söylemiyorsa ilk atak sonrası en az 1 sene antidepresan kullanmak çok önemli" ifadesini kullandı.

http://www.radikal.com.tr/Radikal.as...CategoryID=118
        Her şey güzel olacak...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: neyzenilhan48 View Post
          bu etki çoğu kişide görülmez. bir yan etkidir. ingilizce "numbness" denir ve çok rahatsız edicidir. ilacı bırakmayı gerektirebilir.
          ve antidepresanların etkileri düşük değildir. çok güçlüdür.
          bende böyle bir etki hiç bir zaman olmadı. antidepresanlardan önce sessiz, içe kapanık, depresif biriydim. antidepresan kullanmaya başlayınca hemen hayttan zevk alan, sosyal, neşeli, aktif ve çok başarılı biri haline geldim. ve bu durum 19 yıldır böyle devam ediyor.
          depresyon, OKB, panik atak, sosyal fobi gibi hastalıklar organik beyin hastalıkları oldukları için ilaçsız iyileşme mümkün değildir. psikoterapi işe yaramaz.
          psikologlar ilaç yazma yetkileri olmadığı için körü körüne ilaç karşıtı olurlar. kedi uzanamadığı ciğere pis dermiş misali.

ilaçların ben tedavi ettiğini düşünmüyorum geçiçi olarak kullanım süresinde iyi olursunuz ama ilaç bırakılınca gene aynı sen oluyorsun ilaç karşıtı değilim ilaçlarıda canavar gibi görmemek lazım bence.

Yorum

evet ben de narko gibi düşünüyorum. ilaçlar birer aldatmaca ben çok uzun süre antidepresan kullandım kullandığımda kendimi iyi, gayet sosyal, atak kendini kolayca ifade edebilen bir insan haline geliyorum. normal zamanda cesaret edemeyeceğim laflar ediyorum. benim mizacımı değiştiriyor o ben değilim ki ama şu var rahatlamıyor muyum evet rahatlıyorum kullanınca hayatımı kolaylaştırıyor ama o zaman ben ben olmuyorum. ilaçlara bağımlı bir hayat sürmekte istemiyorum. hayatımda yeni bir şeylere başlarken korkuyorum ialçsız da yapabilir miyim diye düşünüyorum.yani şimdilik antidepresan kullanmıyorum ama bakalım ne kadar idare edebilirim.

Yorum

hira_01 aşağıdaki yazımı okuyabilirsin; (İlaç kullanmanın da bir adabı var)
              http://www.psikoloji.gen.tr/showthre...ir-adab%FD-var!
              Her şey güzel olacak...

Yorum

antideprsanları bu kadar savunmayın bana. yıllardır kullanıyorum ne olduğunu biliyorum züğürt tesellisi başka bişey değil.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: hira_01 View Post
                  antideprsanları bu kadar savunmayın bana. yıllardır kullanıyorum ne olduğunu biliyorum züğürt tesellisi başka bişey değil.
                  Yazıyı okumadın herhalde, ilaç destektir ilaç kullandığın sürece olumlu yaşam tarzını benimseyeceksin ki ilacı bırakınca sudan çıkmış balık gibi olma.
                  Her şey güzel olacak...

Yorum

sağol enerji okudum yazını ama bu düşüncelerimi değiştirmedi ben yaşadıklarımı bilirim gerisi boş.

Yorum

İşleniyor...
                    X