Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Abilify Tek Başına Kullanılırmı?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• manyakk
    adlı üyemiz Abilify Tek Başına Kullanılırmı? konusunu başlattı

Abilify Tek Başına Kullanılırmı?

İyi günler arkadaşlar bi sorum olacaktı antipsikotikler yani abilify tek başına kullanılırmı.Abilify ve efexor kullanıyorum efexoru bırakıcam benim için bi sıkıntı yaratırmı?Çünkü nerde okuduysam abilify ilave olarak kullanılır diyo yani başka ilaçlarla etkileşim içinde olduğu içinmidir bu durum?Teşekkürler

• kabiliyet
    replied
    Efexor antidepresan olarak görülüyor. Antidepresanların bırakılması çok zordur ve tehlikelidir ben ara verdim ve şimdi çok kötüyüm.
    Dr. denetimi olmadan bırakma, danışarak bırakmak istersen bırak.

Leave a comment:

• manyakk
    replied
    Orjinal yazı sahibi: BİTOPERTİN View Post
    Abilify düşük(15 mg.altı) dozlarda antidepresanlara ek olarak OKB ve Depresyonda,yüksek dozlarda (15 mg.üstü) psikotik bozukluklarda kullanılır.
    Teşekkürler hocam ben 10 mg kullanıyorum efexor bi işe yaramıyo bırakmayı düşünüyorum 6 aydır 300 efexor + 2.5 abilify kullanıyodum bi değişiklik yoktu abilify 10 a çıkarttığımdan beri iyi hissediyorum.o yüzden galiba bırakıcam efexoru

Leave a comment:

• BİTOPERTİN
    replied
    Abilify düşük(15 mg.altı) dozlarda antidepresanlara ek olarak OKB ve Depresyonda,yüksek dozlarda (15 mg.üstü) psikotik bozukluklarda kullanılır.

Leave a comment:

• * Trip
    replied
    ben de kullandım şizoaffektif bozukluk teşhisiyle cipralex ile birlikte çok iyi gelmişti gerçekten

Leave a comment:

• manyakk
    replied
    Orjinal yazı sahibi: birgunmutlaka View Post
    Ben bir süre tek başına kullandım abilify'i.Bir sakıncası yok.Yanlız yerinde duramama yapıyordu bende yan etki olarak,sonra dideral eklendi.Şimdi başka ilaçlarda var da neyse işte öyle
    cevabınız için teşekkür ederim sizin teşhisiniz neydi acaba sakıncası yoksa

Leave a comment:

• manyakk
    replied
    Doktor okb teşhisi koydu ama bende hissettiğim kadarıyla paranoyada var hocam

Leave a comment:

• birgunmutlaka
    replied
    Ben bir süre tek başına kullandım abilify'i.Bir sakıncası yok.Yanlız yerinde duramama yapıyordu bende yan etki olarak,sonra dideral eklendi.Şimdi başka ilaçlarda var da neyse işte öyle

Leave a comment:

• BİTOPERTİN
    replied
    Orjinal yazı sahibi: manyakk View Post
    İyi günler arkadaşlar bi sorum olacaktı antipsikotikler yani abilify tek başına kullanılırmı.Abilify ve efexor kullanıyorum efexoru bırakıcam benim için bi sıkıntı yaratırmı?Çünkü nerde okuduysam abilify ilave olarak kullanılır diyo yani başka ilaçlarla etkileşim içinde olduğu içinmidir bu durum?Teşekkürler
    Abilify'ı kaç mg. kullanıyosun? Doktor ne teşhis koydu sana?

Leave a comment:

İşleniyor...
X