Duyuru

Collapse
No announcement yet.

bu ilaç kombinasyonu ne tür hastalara verilir?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• bu ilaç kombinasyonu ne tür hastalara verilir?

merak ettiğim bi konu var.. Doktora gideli uzun zaman olmasına rağmen hala bana sen şöylesin, böylesin denmiyor. ilaçlara bakıyorum ağır ilaçlar ama sorun ne bilmiyorum? belirsizlik sinir bozucu..
    sizce lustral+abizol+seroquel ne tür hastalarda kullanılıyor? bir de beni sürekli görüşmeye çağırıp duruyorlar.. ama bişey demiyorlar..
    "sen hiçbir işe yaramaz değilsin. Seni senden çalan toplumdur."
    Tezer

http://www.sinirda-hareket-var.blogspot.com/

ne tür şikayetleriniz vardı.....

Yorum

Orjinal yazı sahibi: longines View Post
      ne tür şikayetleriniz vardı.....
      http://www.psikoloji.gen.tr/showthre...-verir-misiniz
      Tezer

Yorum

Psikiyatrlar deneme amaçlı ilaç yazmayı severler.Antipsikotikler beyin kimyasallarına etki eder.Bende kaç senedir mide bulantısı için psikiyatra gidiyorum.Bana da psikotik bozukluk teşhisi koydu doktor.Rexapin,remeron ve venegis kullanıyorum.Bir de ek olarak alkol tedavisi de uygulamaya çalıştı çeşitli ilaçlar denedi ama olmadı onu başaramadı.Kendi iradenle bırakmaya çalış alkolü dedi zaten o iradeye sahip olsam doktorda ne işim var.İŞte çeşitli tedavi yöntemleri uygulandı ancak teşhis hep Psikotik bozukluk olarak kaldı.Teşhise kafayı takma önemli olan tedavi.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ruhsuz_birisi View Post
          Psikiyatrlar deneme amaçlı ilaç yazmayı severler.Antipsikotikler beyin kimyasallarına etki eder.Bende kaç senedir mide bulantısı için psikiyatra gidiyorum.Bana da psikotik bozukluk teşhisi koydu doktor.Rexapin,remeron ve venegis kullanıyorum.Bir de ek olarak alkol tedavisi de uygulamaya çalıştı çeşitli ilaçlar denedi ama olmadı onu başaramadı.Kendi iradenle bırakmaya çalış alkolü dedi zaten o iradeye sahip olsam doktorda ne işim var.İŞte çeşitli tedavi yöntemleri uygulandı ancak teşhis hep Psikotik bozukluk olarak kaldı.Teşhise kafayı takma önemli olan tedavi.
          yine de insan merak ediyor ne var acaba diye.. Eyvallah..
          Tezer

Yorum

ilaçlar güzel uyku sorunu varsa seroquel verilmiş olabilir......

Yorum

uyku sorunu şöyle: çok geç yatıp erken kalkıyorum.. ama bu durumu bozmasın diye doktora bundan bahsetmemiştm.. yine de hissetmiş olmalı o zmn
              Tezer

Yorum

Orjinal yazı sahibi: kayıp 00 View Post
                uyku sorunu şöyle: çok geç yatıp erken kalkıyorum.. ama bu durumu bozmasın diye doktora bundan bahsetmemiştm.. yine de hissetmiş olmalı o zmn
                tam olarak ne anlattıgını bilmiyorum doktora.........

Yorum

söylediklerine göre delüzyonlar falan var.Psikoza benziyor ancak elbette biz doktor değiliz ne desek yanlış olur.Doktoruna sor bende ne var diye.Çekinmene gerek yok neler konuşuluyor onlarla,doktor sonuçta.

Yorum

seroquel uyku ilacı değilki uykuda etkili ama daha ağır vakkalarda genelde verilen bir ilaç, lustral normalda çoğu psikolojik sorunun yanı sıra verilebilen bir antidepresan...
                    reçetenizde teşhisin ne olduğunu okuyabilirsiniz.
                    Denizdeki damlaları sayın desem sayar mısınız? Canlar damladır, sonunda aynı denize damlayacağız.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Milaa View Post
                      seroquel uyku ilacı değilki uykuda etkili ama daha ağır vakkalarda genelde verilen bir ilaç, lustral normalda çoğu psikolojik sorunun yanı sıra verilebilen bir antidepresan...
                      reçetenizde teşhisin ne olduğunu okuyabilirsiniz.
                      artık reçete vermiyorlar ki.. Bi numara verdi elime eczaneden o numarayla aldım ilaçları.. doktora da sorunca bakıyoruz diyip gülüyor, artık sormaktan vazgeçtim..
                      Tezer

Yorum

artık reçete vermiyorlar ki.. Bi numara verdi elime eczaneden o numarayla aldım ilaçları.. doktora da sorunca bakıyoruz diyip gülüyor, artık sormaktan vazgeçtim..
                        Doktoruna Hasta hakları yönetmeliği "Madde 15- Hasta; sağlık durumunu, kendisine uygulanacak tıbbi işlemleri, bunların faydaları ve muhtemel sakıncaları, alternatif tıbbi müdahale usülleri, tedavinin kabul edilmemesi halinde ortaya çıkabilecek muhtemel sonuçları ve hastalığın seyri ve neticeleri konusunda sözlü veya yazılı olarak bilgi istemek hakkına sahiptir."i hatırlat.Bundan sonra söylemezse zaten iş farklı bir boyuta taşınır.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Geçici View Post
                          Doktoruna Hasta hakları yönetmeliği "Madde 15- Hasta; sağlık durumunu, kendisine uygulanacak tıbbi işlemleri, bunların faydaları ve muhtemel sakıncaları, alternatif tıbbi müdahale usülleri, tedavinin kabul edilmemesi halinde ortaya çıkabilecek muhtemel sonuçları ve hastalığın seyri ve neticeleri konusunda sözlü veya yazılı olarak bilgi istemek hakkına sahiptir."i hatırlat.Bundan sonra söylemezse zaten iş farklı bir boyuta taşınır.
                          ben de bilmiyordum bunu.. sağol geçici.. bi daha ki görüşmede nolcak bakalım..
                          Tezer

Yorum

Çok pardon unuttum daha yeni oluşan bir sistem olduğu için bir an aklımdan gitti. ama eczanede pcde çıkabilir teşhisiniz, ilaç alırken sorun belki onlar teşhisi söyleyebilir. çünkü bazı eczanelerde psikiyatrik ilaçlar alınırken teşhisi çok irdeleyebiliyorlar. daha önce bir eczanede bu yüzden sorun yaşadığım olmuştu. teşhis farklı ilaç farklı rahatsızlık için deyip sorun çıkartmıştı başka eczaneden kolaylıkla almıştım. doktorada danıştığımda bazı eczanelerin böyle sorunlar çıkartabildiğini böyle durumlarda farklı eczanelerden alış veriş yapmamı önermişti.o nedenle mutlak teşhisiniz eczane bilgilerinde çıkacaktır.
                            Denizdeki damlaları sayın desem sayar mısınız? Canlar damladır, sonunda aynı denize damlayacağız.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Milaa View Post
                              Çok pardon unuttum daha yeni oluşan bir sistem olduğu için bir an aklımdan gitti. ama eczanede pcde çıkabilir teşhisiniz birde ilaç alırken sorun belki onlar teşhisi söyleyebilir. çünkü bazı eczanelerde psikiyatrik ilaçlar alınırken teşhisi çok irdeleyebiliyorlar. daha önce bir eczanede bu yüzden sorun yaşadığım olmuştu. teşhis farklı ilaç farklı rahatsızlık için deyip sorun çıkartmıştı başka eczaneden kolaylıkla almıştım. doktorada danıştığımda bazı eczanelerin böyle sorunlar çıkartabildiğini böyle durumlarda farklı eczanelerden alış veriş yapmamı önermişti.o nedenle mutlak teşhisiniz eczane bilgilerinde çıkacaktır.
                              teşekkür ederim milaa.. doktordan bi dahakinde de yanıt alamazsam bu yöntemi deneyeceğim.. en azından ne olduğunu öğrenip biraz da olsa rahatlamayı umuyorum..
                              Tezer

Yorum

İşleniyor...
                              X