Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Cymbalta...

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Cymbalta...

Merhaba cymbalta kullanıyorum bırakıp diderale geçsem sorun olur mu?

bunun cevabını psikiyatri verir
    Hayatta yapabileceğiniz en büyük hata,
    sürekli bir hata daha yapacağımız KORKUSUDUR!

Hayat budur.Onu hissedin , onu yaşayın ve ondan hoşnut kalın .

Yorum

Neden değişmek istiyorsunuz? Cymbalta aniden bırakılacak bir ilaç değil azaltılarak bırakılır ve tabiki psikiyatrist tavsiyesiyle, ben bir kaç gün aksattığım oldu kulaklarımda inanılmaz bir baskı yaptı. basınç ve boyundan kulaklara doğru bir çınlama oluyor. ama doktor kontrolünde bıraktığım zaman bunu yaşamadım.
      Denizdeki damlaları sayın desem sayar mısınız? Canlar damladır, sonunda aynı denize damlayacağız.

Yorum

cymbalta bende işe yaramadı üstelik feci kilo aldırıyor bendeki sorun kişilik bozukluğu ve güvensizlik, özgüvensizlik; bugüne kadar bir sürü doktor ilaç değiştirdim ama nafile... siz nasıl bıraktınız cymbaltayı ben şuan günde 60mg. alıyorum..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: gerekligereksiz View Post
          cymbalta bende işe yaramadı üstelik feci kilo aldırıyor bendeki sorun kişilik bozukluğu ve güvensizlik, özgüvensizlik; bugüne kadar bir sürü doktor ilaç değiştirdim ama nafile...
          Ne zamandır kullanıyorsun? Genelde birkaç ay kullanmak gerekli belirtilerini yaşamak için şahsen ben kullandığım dönem çok rahat keyifliydim. Benimde kilo problemim bu zamana kadar hiç olmamasına rağmen cymbaltayı bırakalı iki hafta oldu hızla kilo alımı başladı. İlacı kontrol amaçlı tekrar aldığımda iştahım daha azdı. Genelde uykuyla ilgili olan antidepresanlar kilo alımı yapar.cymbalta enerji veren bir ilaçtır.
          Denizdeki damlaları sayın desem sayar mısınız? Canlar damladır, sonunda aynı denize damlayacağız.

Yorum

4 ay oldu ondan önce lustral kullanıyodum... bu iki ilaç bende şöyle etki yaptı: en başlarda özgüven ,cesaret verdi; ama maalesef 1 aya varmadan eski halime döndüm üstelik dengem bozuldu, uyku düzenim kalmadı. nasıl bırakırım bu cymbalta yı ?

Yorum

bi de şu var aniden kesemiyorsun geçenlerde azaltarak bırakmayı denedim yine olmadı; beynin titriyo sanki, başın dönüyo, tuhaflaşıyosun... katlanılmaz birşey

Yorum

Orjinal yazı sahibi: gerekligereksiz View Post
                bi de şu var aniden kesemiyorsun geçenlerde azaltarak bırakmayı denedim yine olmadı; beynin titriyo sanki, başın dönüyo, tuhaflaşıyosun... katlanılmaz birşey
                Çok iyi bilirim o hissi aniden kesilebilecek bir ilaç değil cymbalta, siz istemesenizde kendisini hatırlatıyor. lustralda hemen hemen cymbaltayla eş değer sayılabilir.
                Sürekli ruh durumunuzun aynı düzeyde gitmesi malesefki pek mümkün olmuyor. başlarda daha dingin huzurlu olabiliyorsunuz ama ilaçlar bir müddet sonra vücutta ilk baştaki etkiyi göstermiyor. sanırım vücudun ilaca alışmasıylada alakalı kafanıza göre asla bırakmayın derim.

Yorum

Bir randevu ayarlayayım, bakalım doktor ne diyecek...

Yorum

Cymbalta özgüven konusunda epey başarılı diye duydum, bence 2-3 ay düzenli ve gerekli dozda kullan faydası olmazsa öyle bırak başka ilaca bak ama baktığın ilaç dideral olmasın çünkü o ilacın tedavi edici özelliği yok günü kurtarmak amaçlı ki psikiyatrik bir ilaç değil.
                    Her şey güzel olacak...

Yorum

4 ay oldu zaten özgüven konusu hala çok sıkıntılı üstelik bu ilaç dehşet iştah yapıyor, yemeden duramıyosun, kafanı başka bir işe versen bile yemek geliyor devamlı aklına!..

Yorum

Ne güzel 4 aydır düzenli kullanmışsın bence ilacı bırakmadan onu yazan doktora tekrar git ona söyle belki yanına başka bir ilaç ekler böylece 4 aylık kullanım süren boşa gitmemiş olur.
                        Her şey güzel olacak...

Yorum

Bende 60mg da 3 ay kullanmıştım hiçbir etkisi olmamıştı,iştah dahil.Tanının ne olduğunu bilmiyorum fakat altında başka nedenler yatıyor olabilir.Bunun için çok detaylı bir araştırma ister.Şu anda ben öyle yapıyorum 20 tane ilaç denedim foss

Yorum

cymbalta çok güçlü bir ilaçtır. ansızın bıraktığım çok ilaç oldu fakat cymbalta farklıdır doktor kontrolünde azaltarak bıraktığım halde bir ay çektirdi bana. dikkatli olmalısın.

Yorum

1,5 aydır cymbalta 60mg kullanıyorum sosyal fobiyi biraz azalttı ancak aşırı uyku yapıyor.
                              Her şey güzel olacak...

Yorum

İşleniyor...
                              X