Duyuru

Collapse
No announcement yet.

efexor xr'yi birakiyorum.

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• efexor xr'yi birakiyorum.

Evet kendi kararim. Birakiyorum. Bu ilac bana iyilikten cok yan etki verdi. 112, 5 mg dan kendi istegimle 75 mg'a dustum birkac aya birakmis olacagim. Boylelikle 1 yil kadar kullanmis olacagim.
    Merdivenlerden çıkarken / Orada olmayan bir adama rastladım / Bugün de yoktu orada! / Keşke, keşke hiç gelmese!

kararının arkasındayım canım.
    içimde kendi hayatımı yaşamadığım kanaati var.Daha samimi olayım ister misiniz?bu yaşadığım hayat o kadar benim değil ki herhangi bir saatimde biri gelip bana "haydi kalk , sıran geldi,kendin ol!"diye bağırsa sanki böyle bir şey mümkünmüş gibi inanıp koşacağım.bu his bende o kadar kuvvetli.herhangi bir kalabalıkta kendimden başka herkes olmaya razıyım..

Yorum

Teşekkür ederim bu ilac beni zayiflatti, istahimi kesti, unutkan ve kararsiz biri yapti. Duygularimi bastirdi, hissizlestirdi ama olumlu dusunme baglaminda pek etkisi olmadi. Dusunmek istemedigim seyleri unutturmadi, acimi dindirmedi, sadece o acilari halinin altina supurdu, er ya da gec karsima cikarmak uzere. Bu yuzden artik kacmak yerine, acilarimi tum hislerimle yasamayi tercih ediyorum.
      Merdivenlerden çıkarken / Orada olmayan bir adama rastladım / Bugün de yoktu orada! / Keşke, keşke hiç gelmese!

Yorum

Orjinal yazı sahibi: grabesmond View Post
        Teşekkür ederim bu ilac beni zayiflatti, istahimi kesti, unutkan ve kararsiz biri yapti. Duygularimi bastirdi, hissizlestirdi ama olumlu dusunme baglaminda pek etkisi olmadi. Dusunmek istemedigim seyleri unutturmadi, acimi dindirmedi, sadece o acilari halinin altina supurdu, er ya da gec karsima cikarmak uzere. Bu yuzden artik kacmak yerine, acilarimi tum hislerimle yasamayi tercih ediyorum.
        beni bile unutturmuş.
        içimde kendi hayatımı yaşamadığım kanaati var.Daha samimi olayım ister misiniz?bu yaşadığım hayat o kadar benim değil ki herhangi bir saatimde biri gelip bana "haydi kalk , sıran geldi,kendin ol!"diye bağırsa sanki böyle bir şey mümkünmüş gibi inanıp koşacağım.bu his bende o kadar kuvvetli.herhangi bir kalabalıkta kendimden başka herkes olmaya razıyım..

Yorum

Nick degisik, taniyamadim. Hos, nickiniz degismemis bile olsa hatirlayamayabiliyorum dogrudur.

Yorum

cesur bir karar almışsın inş. bırakırsın ...

KuzuZade
            Derdest etti gönlümü serabınla gelen nazarın, n'ola ki aslına rücu etse suret-i nigarın..BeyZade
            BEYNİNİZİ değiştirin , HAYATINIZ değişsin... ( Dr. Daniel G. Amen )
            Psikiyatrik rahatsızlığı olan bu kitabı okusun etkili çözüm bulacaksınız. !

Yorum

Bende 2 3 gün önce açmıştım efexor 150 mg ı bıraktığımı yazmıştım.Grip olduğumdan dolayı ilacı grip ilaçlarıyla etkileşim olmasın diye direk bir anda kesiverdim.Öyle azaltmaya filan gitmedim.İlk 6 7 gün baş dönmesi,bayılma hissi oldu ancak şimdi bomba gibiyim.O ilaca bir daha da yanaşmam.Bu ilaç işi de sigara bırakma gibidir.Bir anda kesip hayatından çıkarmalısın.Azaltma filan hikaye bana göre.Çok dediler bana hatta doktorum bile dedi ilacı bir anda kesme psikolojik olarak etkiler,fizyolojik olarak etkiler filan dedi.Ama grip bahanesiyle bıraktım ve ilk 6 7 günlük baş dönmeleri dışında ne bir fizyolojik nede psikolojik bir yan etki görmedim.Hatta şunu diyebilirim ilacı kullanırken daha gergindim psikolojik olarak.İlacı kestim bir rahatlama oldu.Kuş gibiyim şuan.Böyle boktan bir ilacı bir daha da kullanmaya yanaşmam.

Yorum

Bu ilaci biraktiktan sonra herhangi bir baska ilaca gecmeyi düşünmüyorum. Hayatimda psikiyatrik ilac istemiyorum. Cok buyuk problemler cikmadikca tabii.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ruhsuz_birisi View Post
                  Bende 2 3 gün önce açmıştım efexor 150 mg ı bıraktığımı yazmıştım.Grip olduğumdan dolayı ilacı grip ilaçlarıyla etkileşim olmasın diye direk bir anda kesiverdim.Öyle azaltmaya filan gitmedim.İlk 6 7 gün baş dönmesi,bayılma hissi oldu ancak şimdi bomba gibiyim.O ilaca bir daha da yanaşmam.Bu ilaç işi de sigara bırakma gibidir.Bir anda kesip hayatından çıkarmalısın.Azaltma filan hikaye bana göre.Çok dediler bana hatta doktorum bile dedi ilacı bir anda kesme psikolojik olarak etkiler,fizyolojik olarak etkiler filan dedi.Ama grip bahanesiyle bıraktım ve ilk 6 7 günlük baş dönmeleri dışında ne bir fizyolojik nede psikolojik bir yan etki görmedim.Hatta şunu diyebilirim ilacı kullanırken daha gergindim psikolojik olarak.İlacı kestim bir rahatlama oldu.Kuş gibiyim şuan.Böyle boktan bir ilacı bir daha da kullanmaya yanaşmam.
                  Ayrica birden yani "cold turkey" yontemiyle birakmak yanlis. Ben birkac ayda birakmayi tercih ediyorum. Eminim doktor da beni bu yonde destekleyecektir.

Yorum

Arkadaşlar ben efexora 37.5la başladim 1 ay kullandim sonra 75 mg başladim 2 gündür kullaniyorum ama hep yan etki hep yan etki ilaci birakmayi düşünüyorum yarin almasam bi sakincasi olurmu bilen varmi

Yorum

Arkadaslar bu efexor sizde de ruh halini dengesizlestirdi mi? benim 5 dakikam 5 dakikami tutmuyor ilaci kullandigimdan beri.

Yorum

bende çok uzun süre efxsor kulladım şimdide yavaş yavaş bırakmaya çalışıyorum azaltıyorum dediğiniz gibi bend eçok zarar gördüm bu ilaçtan çok kiloa aldım inşallah bend ebırakacam ..
                        Tek rakibim AMD", "Rahmetli de X386'ydı", "Bir sana hasretim bir de 3Ghz CPU hızına", "Windows'un ustasıyım Linux un hastasıyım.

Yorum

Ben bu foruma yeni geldim.. Depresyonla su ilaclarla falan ilgili sorularim var da kafamda Eger yardim ederseniz coook sevinirim.. bana 7-8 ay oncesi kadar major depresyon teshisi kondu.. Ilk once 75 mg Venlafaxine sonra 2-3 ay kadar 150mg ictim,SIMDI DOZ AZALTILIYOR..75 MG KULLANIYORUM..kendimi iyi hatta cok hareketli, mutlu hissediyorum.. aslinda hayatimda beni uzucu pek bisey de yok ama..Burada efexor icin yazilanalri okudum. acaba zormu birakmak? birakirsam eski halime donebilirmiyim? cok korkuyorum

Yorum

tesekkurler

Yorum

cok sagolun yinede.Yaa :mellow:sizin probleminiz ne peki? eger tabi soylemek isterseniz

Yorum

İşleniyor...
                              X