Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Abilify, Aripa, Abizol vs Kullanmadan Önce Bunları Biliniz

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Abilify, Aripa, Abizol vs Kullanmadan Önce Bunları Biliniz

Aşağıda liste halinde verdiğim "aripiprazol" etken maddeli ilaçları kendini bilmiş doktorların yönergelerine körü körüne direkt uyup kullanmadan önce en aşağıda verdiğim bilgiyi aklınızda bulundurup "sizin kendi bünyenizi, doktorun veya başkasının sizden daha iyi bilemeyeceğinin" bilincinde olarak davranınız..
    İlaç listesi:
    1 - Abilify Aripiprazol
    2 - Abizol Aripiprazol
    3 - Aripa 10 mg 28 Tablet Aripiprazol
    4 - Curexol 10 mg 28 Tablet Aripiprazol
    5 - Fixment Aripiprazol
    6 - Ignis Aripiprazol
    7 - Madepzol 10 mg 28 Tablet Aripiprazol
    8 - Prosol 10 mg 28 Tablet Aripiprazol
    9 - Rima-Fix Aripiprazol
    10 - Zolerip 10 mg 28 Tablet

Öncelikle kendi hikayemi anlatayım: Bipolar teşhisi koyan kendini bilmez bi doktor bana ağır vakalarda kullanılan abilify isimli ilacı yazdı. Tabi ben o zamanlar yeniyim bu konularda neyin ne olduğunu bilmiyorum. Her neyse ilacı kullanmaya başladıktan sonra beynimde acayip etkiler oldu anlatılmaz türden, yürüyüşüm değişti ve durup dinlenmeden 10dkdan fazla yürüyemez oldum, belirli bi yerde oturamaz oldum 5dk oturup iğne batmış gibi kalkıyordum, gün geçtikçe kaslarım ve sinir sistemim gevşemeye bozulmaya başladı. Bunları doktora söylediğim zaman (beni başka bir yeriyle dinlemiş olacak) bana şunu dedi "bunlar normal etkiler birkaç hafta içinde ilaca alıştıktan sonra kendiliğinden geçer".

Ulan yeni başlanan psikolojik bi ilacın normal yan etkileri olur mu bunlar deli ! Yorgunluk sedasyon olur, uyuşukluk olur, tembellik olur, yorgunluk olur ki bunlar çoğomozda olmuştur yeni bi ilaca başladığımız zaman.
    İşin garip tarafı ben bu etkilerden hiçbirini doktora söylemedim tamamen ilginç etkilerdi söylediğim etkiler, bu da ülkemiz bi gerçeğini daha gözler önüne seriyor ki "doktorların çoğu belli şeyleri ezberlemişler ve hastaları adam akıllı dinlemeden yönlendiriyorlar"

Daha da ilginci ne biliyormusunuz ? Ben bu etkilerin ismini koyamamıştım ve az önce başka bi konuda aripa isimli ilaca rastlayıp "hele bir de şimdiki bilgimle araştırayım" diye düşünüp aşağıdaki yazuya rastlamamdır. Şu an o zamanında yaşadığım etkilerin ismini koymuş bulunmaktayım.
    Buradan o konuyu açıp buna vesile olan arkadaşa teşekkürlerimi iletiyorum..

Not: Kas dokularında yaşadığım yan etkilerden bazıları kalıcı olup aradan 5 yıl geçmesine rağmen kendisi geçmemiştir.. Örnek: yürüyüş bozukluğu

Sizi o çarpıcı bilgiye sevk ediyorum

Nöropsikiyatri Arşivi 2010;47(3):260-262
    [Tam metin]
    Ergen Hastada Aripiprazole Bağlı Nöroleptik Malign Sendrom: Bir Olgu Sunumu

Ö Kamışlı, Ö Özcan, Y Kaplan, C Özcan

İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi, Malatya

Nöroleptik Malign Sendrom(NMS) sıklıkla antipsikotik kullanımına bağlı, nadir görülen bir sendromdur. Bu sendromda genellikle hipertermi, kas rigiditesi, otonomik bozukluklar, mental durum değişiklikleri, tremor, serum kreatinfosfokinaz yüksekliği ve lökositoz görülür. Aripiprazol şizofreni tedavisinde kullanılan yeni bir antipsikotiktir.
    Last edited by asperger; 20-03-2013, 02:09 AM.
    Çalışmadan,yorulmadan,öğrenmeden rahat yaşama yollarını aramayı itiyat haline getirmiş milletler evvela haysiyetlerini,sonra hürriyetlerini ve daha sonra istiklallerini kaybetmeye mahkumdur.
    Mustafa Kemal ATATÜRK
    Asperger bir kız arkadaşım olsun isterdim,
    kalk gidiyoruz dediğimde nereye diye sormayan,
    karavanımın hanımı olan

01101110011110100111010000100000011110010110100101 1100100110110101101001011000100110010101110011

güzel bilgi saol

Yorum

Orjinal yazı sahibi: karakter View Post
      güzel bilgi saol
      Rica ederim senin konun sayesinde ulaştım bu bilgiye, teşekkürler..
      Çalışmadan,yorulmadan,öğrenmeden rahat yaşama yollarını aramayı itiyat haline getirmiş milletler evvela haysiyetlerini,sonra hürriyetlerini ve daha sonra istiklallerini kaybetmeye mahkumdur.
      Mustafa Kemal ATATÜRK
      karavanımın hanımı olan

01101110011110100111010000100000011110010110100101 1100100110110101101001011000100110010101110011

Yorum

Aslında ABİLİFY(Aripiprazol) diğer antipsikotiklerle kıyaslandığında daha az yan etkiye sahiptir.

Yorum

Aripiprazol maddesinin yan etkilerinden kurtulmak için Akineton kullanılması gerekir.
          Ben abizol kullanıyorum ilk 4 ay çok yan etki yaptı dahasonra başka bir doktora çıktım doktor ilaç yanetki yapmış dedi ve akineton yazdı.
          Akineton kullanınca hiçbir yanetki kalmadı.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: kabiliyet View Post
            Aripiprazol maddesinin yan etkilerinden kurtulmak için Akineton kullanılması gerekir.
            Ben abizol kullanıyorum ilk 4 ay çok yan etki yaptı dahasonra başka bir doktora çıktım doktor ilaç yanetki yapmış dedi ve akineton yazdı.
            Akineton kullanınca hiçbir yanetki kalmadı.
            Dikkatli ol Akinetonun da bağımlılık tehlikesi var, ayrıca nasıl bir piyasaysa bi ilacın yan etkisini diğer ilaçla yok ediyorlar ama diğer ilacın yan etkisi de ayrı bir dert oluyo.. Elini nereye atsan ateş.
            Mustafa Kemal ATATÜRK
            karavanımın hanımı olan

Yorum

ben 30 mg abizol kullanan biri olarak diyebilirim kii bende yan etki yapmadı.. umarım yapmaz da bi de akinetonla uğraşmak istemiyorum..
              "sen hiçbir işe yaramaz değilsin. Seni senden çalan toplumdur."
              Tezer

http://www.sinirda-hareket-var.blogspot.com/

Yorum

ben sebeb olduysam ne mutlu bana herkez ögrenms oldu okuyan .d

Yorum

Orjinal yazı sahibi: kayıp 00 View Post
                  ben 30 mg abizol kullanan biri olarak diyebilirim kii bende yan etki yapmadı.. umarım yapmaz da bi de akinetonla uğraşmak istemiyorum..
                  Ya bünyen çok sağlam, yada sen çok mutlu birisin ki farketmiyorsun Umarım yan etki görmeden atlatırsın bu süreci..

Orjinal yazı sahibi: karakter View Post
                  ben sebeb olduysam ne mutlu bana herkez ögrenms oldu okuyan .d
                  Evet, okuyan 10 kişiden 6sını kurtarsak 3ünün sevabı sana 3ünün sevabı bana
                  Mustafa Kemal ATATÜRK
                  karavanımın hanımı olan

Yorum

abilify 5 mg kullanıyorum .İlk başlarda çok şiddetli yan etkileri oldu.ÖLdüm öldüm dirildim ama bir ay sonunda geçti gibi ama sürekli gölgeler görme gibi garip şeyler yaşıyorum sanki yanımdan biri geçiyor gibi oluyor.Bakıyorum kimse yok.Ben de bu şeyler hiç yoktu ilaçtan sonra başladı.Ayrıca konuşma bozukluğu yaptı bende aşırı unutkanlık da cabası.Bunak gibi oldum resmen.bknz ayrıca aşırı derecede dermensızlık yapıyor aniden ölecekmiş gibifenalık geçirdim.

Yorum

ayrıca idrar yapmada zorluk çekiyorumilaca bağlı olduğunu düşünüyorum.

Yorum

abilfy kilo yapar mı? aynı yememe rağmen 7 kilo aldım sebebi bu olabilir mi?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: asperger View Post
                          Aşağıda liste halinde verdiğim "aripiprazol" etken maddeli ilaçları kendini bilmiş doktorların yönergelerine körü körüne direkt uyup kullanmadan önce en aşağıda verdiğim bilgiyi aklınızda bulundurup "sizin kendi bünyenizi, doktorun veya başkasının sizden daha iyi bilemeyeceğinin" bilincinde olarak davranınız..
                          İlaç listesi:
                          1 - Abilify Aripiprazol
                          2 - Abizol Aripiprazol
                          3 - Aripa 10 mg 28 Tablet Aripiprazol
                          4 - Curexol 10 mg 28 Tablet Aripiprazol
                          5 - Fixment Aripiprazol
                          6 - Ignis Aripiprazol
                          7 - Madepzol 10 mg 28 Tablet Aripiprazol
                          8 - Prosol 10 mg 28 Tablet Aripiprazol
                          9 - Rima-Fix Aripiprazol
                          10 - Zolerip 10 mg 28 Tablet

Öncelikle kendi hikayemi anlatayım: Bipolar teşhisi koyan kendini bilmez bi doktor bana ağır vakalarda kullanılan abilify isimli ilacı yazdı. Tabi ben o zamanlar yeniyim bu konularda neyin ne olduğunu bilmiyorum. Her neyse ilacı kullanmaya başladıktan sonra beynimde acayip etkiler oldu anlatılmaz türden, yürüyüşüm değişti ve durup dinlenmeden 10dkdan fazla yürüyemez oldum, belirli bi yerde oturamaz oldum 5dk oturup iğne batmış gibi kalkıyordum, gün geçtikçe kaslarım ve sinir sistemim gevşemeye bozulmaya başladı. Bunları doktora söylediğim zaman (beni başka bir yeriyle dinlemiş olacak) bana şunu dedi "bunlar normal etkiler birkaç hafta içinde ilaca alıştıktan sonra kendiliğinden geçer".

Ulan yeni başlanan psikolojik bi ilacın normal yan etkileri olur mu bunlar deli ! Yorgunluk sedasyon olur, uyuşukluk olur, tembellik olur, yorgunluk olur ki bunlar çoğomozda olmuştur yeni bi ilaca başladığımız zaman.
                          İşin garip tarafı ben bu etkilerden hiçbirini doktora söylemedim tamamen ilginç etkilerdi söylediğim etkiler, bu da ülkemiz bi gerçeğini daha gözler önüne seriyor ki "doktorların çoğu belli şeyleri ezberlemişler ve hastaları adam akıllı dinlemeden yönlendiriyorlar"

Daha da ilginci ne biliyormusunuz ? Ben bu etkilerin ismini koyamamıştım ve az önce başka bi konuda aripa isimli ilaca rastlayıp "hele bir de şimdiki bilgimle araştırayım" diye düşünüp aşağıdaki yazuya rastlamamdır. Şu an o zamanında yaşadığım etkilerin ismini koymuş bulunmaktayım.
                          Buradan o konuyu açıp buna vesile olan arkadaşa teşekkürlerimi iletiyorum..

Not: Kas dokularında yaşadığım yan etkilerden bazıları kalıcı olup aradan 5 yıl geçmesine rağmen kendisi geçmemiştir.. Örnek: yürüyüş bozukluğu

Sizi o çarpıcı bilgiye sevk ediyorum

Nöropsikiyatri Arşivi 2010;47(3):260-262
                          [Tam metin]
                          Ergen Hastada Aripiprazole Bağlı Nöroleptik Malign Sendrom: Bir Olgu Sunumu

Ö Kamışlı, Ö Özcan, Y Kaplan, C Özcan

İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi, Malatya

Nöroleptik Malign Sendrom(NMS) sıklıkla antipsikotik kullanımına bağlı, nadir görülen bir sendromdur. Bu sendromda genellikle hipertermi, kas rigiditesi, otonomik bozukluklar, mental durum değişiklikleri, tremor, serum kreatinfosfokinaz yüksekliği ve lökositoz görülür. Aripiprazol şizofreni tedavisinde kullanılan yeni bir antipsikotiktir.
                          Arkadaşım, bu saydığın yan etkilerin hepsi bendede oldu, bende abizol 10 mg kullanmıştım, araştırdım bu ilacı kullananlarda benzer şikayetler var mı diye, seni gördüm iyi oldu, anlaşılan aynı etkileri sendede göstermiş, bende mi bir sorun var acaba bu kadar kötü yaptı beni diyordum gerçekten çok kötü bir ilaç, içtim yürüyemez, yerimde duramaz oldum, bana da atipik psikoz teşhisiyle bu ilacı yazmıştı doktor, yan etkilerini de söyledim, sabahleyin iç dedi tekrar yazdı bu seferde ben almadım, hemde çok pahalı bir ilaç reçetesiz 120 lira fiyatı var

Yorum

Ben de Abizol kullanıyorum şu anda ramazandayız ramazanın 20 günü başladım ve , oruç ttamayacak kadar takatsizleştim bacaklarımın %90 gücü gitmiş gibi bi yere gidecem gidemiyorum psikolojik olarak faydasını gördüm insanların bana zarar vereceği daha doğrusu böyle bir eğilimi olduğu ve buna tepki vermem gerektğini düşünüyodum bu gitti ancak , Bacaklarım öyle ağıyorki şu anda mutfaa gidecek takatim yok böyle bi etki gören oldu mu ?

Yorum

İşleniyor...
                            X