Duyuru

Collapse
No announcement yet.

anafranil

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• anafranil

selam benim çocukluğumdan beri obsesif kompulsif bozukluğujm var 4 senedir doktor doktor gezdikten sonra teşhisim kondu.3 aydır anafranil kullanıyorum.anafranil kullanan varsa etkisi ne zaman başlar ve gerçekten bu ilaç obsesyonları durduruyor mu ?2 yıl kadar paxil kullandım ve hiç bir işe yaramadı.tv seyredemiyorum hiçbir şeye dikkatimi veremiyorum beynimin içine hapsolmuş durumdayım.bu hastalığı ve evrelerini geçirmiş ve anafranil kullanmış birileri varsa lütfen yardımcı olsun

anafranil

en önemlisi dikkat,konsantrasyon sorununu yaşıyormusunuz.mesela ben kitap yada gazete okurken 1 paragrafı 3-4 kere tekrar okumak zorunda kalıyorum cümleler kafamda toplanmıyor.bu sorunum yüzünden hiç bir şeye odaklanamıyorum

Yorum

anafranil

iyileşenler acaba buraya tekrar dönüp yazıyorlar mı bunu da merak ettim

Yorum

arkadaşım bende 6 ay kadr anafrinil kullandım ama faydasını çok gördüm bir kere odaklanma sorununu ben de çok yaşıyordum unutkanlık vs vs..
        sonra 1 ay sonra etkisini göstermişti ilaç bende.ama unutma takıntılarından kurtulman senin elinde. gerçi bende iyileştim ama yeniden tekrarladı artık galiba panik atağım yada kalple ilgili sorunlarım var.sürekli göğüs ağrısı çekiyorum oysaki dokotr bana obsesif teşhisi koymustu .sendede aynı sorunlar oluyormu.devamlı kalp doktorlarına giiyorum.bir şey yok diyorlar ama herdefasında yeni bir ağrı çeşidiyşle karşılaşıyorum.sol tarafım uyuşuyor.acaba panik atakmıyım yoksa ciddenm,i kalple ilgili sorun mu var doktorada gitmeye korkuyorum ama yinede gidiyorum.geceleri uyuyamıyorum.yazdıklarım senin için çok alakasız oldu ama çok sıkıntıdayım kusura bakma.anafranil güzel bir ilaç faydası nı eminim göreceksin bir süre sonra rahatsızlıkların eser kalmıyor...

Yorum

Arkadaşlar anafranil bende çok yan etki yaptı..Ağız kuruluğundan konuşamıyordum birde tuvalet sorunu yaşattı...her gün sinameki otu içmekten midem bozuldu...Aslında çok iyi gelmişti ama kullanamadım..Doktorda bıraktırdı..Şimdi tekrar paxile dönüş yaptım ama hiç etkisini göremiyorum paxilin..sanki hafif geliyormuş gibi...
          Bide ben iyileşenlerin geri dönüp birşey yazdığını görmedim..Hatta bir başlık açmıştım aramızda iyileşen var mı diye...hiç tatmin edici cevaplar alamadım...

Yorum

Bende uzun süre anafranil kullandım..anafranilin çok fazla yararı war obsesyonlardan kurtuldum ama uzun bi süre kullandım bu ilacı..anafranil ağız kuruluğu yapar, tansiyonumuda düşürüyordu benim..sora hafif bulanık gördüğüm de oluyordu ama bunlar bünyen alışana kadar olur..1-2 hafta sonra bu şikayetler fazla olmaz..ama en belirgin özelliği ağız kuruluğu yapmasıydı..ben yarım anafranil kullanıyordum we yanında sülpir de alıyordum..şimdi almıyorum hiçbirşey..bunlardwan kurtulacaksın merak etme sadece bir süre takıntıların dewam edecek ama geçecek..anafranil kullandığın zamanlarda takıntılar yok denecek kadar azalıyor..iyileştiğinde ise takıntıda olmuyor ilacada ihtiyacın kalmıyor.hayatında hep mutlu ol

Yorum

3 yılı aşkın zamandır anafranil kullanıyorum. bu ilaç bayağı eski ama obsesyon içinde bundan iyisi yok. yan etkileri var tabi: ağız kuruluğu kabız, ağız tadını bozma, terleme. bunların bazıları zamanla geçior ama bazı etkiler hala kalıcı olabilior.

ilacın etkisi en az 1 ayda filan belli olur. bakma sen, bana 3 yıldır da etkili olamadı ama. kişiye göre değişir. ama genelde gördüğüm 6. aydan itibaren çok iyi geldiği

Yorum

Re: anafranil

Orjinal yazı sahibi: jerymen
                selam benim çocukluğumdan beri obsesif kompulsif bozukluğujm var 4 senedir doktor doktor gezdikten sonra teşhisim kondu.3 aydır anafranil kullanıyorum.anafranil kullanan varsa etkisi ne zaman başlar ve gerçekten bu ilaç obsesyonları durduruyor mu ?2 yıl kadar paxil kullandım ve hiç bir işe yaramadı.tv seyredemiyorum hiçbir şeye dikkatimi veremiyorum beynimin içine hapsolmuş durumdayım.bu hastalığı ve evrelerini geçirmiş ve anafranil kullanmış birileri varsa lütfen yardımcı olsun
                arkadaşım senin durumunun aynısı bende de var 2 yıldır kullanıyorum ama anlattığın durumları bende ortaya çıkardı hayat zehir oluyor sanki... açtığım iki konuda (acil ilaç , okb ve ağrılar) bu durumumu anlattım okursan görürsün

Yorum

anafranil

merhaba arkadaşlar cevap yazdığınız için çok saolun.

ben de kalp çarpıntım yüzünden kalp doktoruna gittim ,her türlü kontrolü yaptı ve hiç bişey çıkmadı sinirsel dedi.

ya anafranili 3 senedir kullanıyorum ve bende işe yaramadı diyen arkaqdaşım bana ne kadar ürkütücü bi cevap verdiğinin farkındasındır inşallah.takıntı hastalığım var ve bu ilaçta bi boka yaramadı diyosun nası yani hiç mi yaramadı depresyondamısın hala, tv seyredebiliyomusun çalışabiliyomusun yoksa artistik bi cevapmıydı bu yazdığın anlayamadım :twisted:

ya ben tv bile seyredemiyorum bi şey yapmaya kalkışınca içim daralıyo gazete bile okuyamıyorum iice kilitlendim bu hastalığın doğası mı yoksa ben mi kendimi bu kadar beter şartlamışım

Yorum

doğru 3 yıldır anafranil kullanıyorum. bir de stilizan diye birşey

bunlar obsesyonumda bir iyileşmeye yol açmadı hala ilk günkü kadar obsesifim. ama obsesyonun getirdiği depresyon ve bunalımlar kalktı tabiki

ilaçların tek faydası bu oldu. ama bu iyi bir durum mu şüpheliyim. çünkü sanki resmen hastalığı dondurmuş gibi oluyorsun. o var ve hala duruyor ama sen bazı basit şeyleri daha kolay yapıosun

ben de eskiden tv izleme, müzik dinleme vb hiçbişey yapamıyordum. şimdi daha rahat yapıorum.

bu bir gelişme gibi algılanabilir ama bence hakikat bu değil. artık hiçbirşeyi dert etmiyorsun. hayat da yapmak zorunda olduğun şeyleri bile önemsemiyorsun.

sadece oturup tv izliyosun müzik dinliyosun ve bir de internet

ama bütün bu durumlar benim için geçerli. konuştuğum birçok obsesif anafranil de en geç altıncı ayda fayda almaya başlıor.

başkasına bakarak kendi durumunu kıyaslamak yanlış. çünkü hepimizin hastalığının derecesi farklı. ben belki kötü bir örneğim belki

geçmiş olsun

Yorum

Ben iyileştim............

Evet ataklarım arada soırada oluyor ama PA olmadan öncede kötü günlerimiz olmuyor muydu?

İyileştim demelisiniz...sürekli hastayım derseniz ....malum hep atakta olursunuz...

Bu arad ne zaman iyileştim desem atak geçiriyorum :roll: :lol:

Bunada şükür....

Eğer ilaçlarınıza şüphe ile yaklaşırsanız , hiç bir etkisini görmezsiniz...

Yorum

Re: anafranil

Orjinal yazı sahibi: jerymen
                        merhaba arkadaşlar cevap yazdığınız için çok saolun.

ben de kalp çarpıntım yüzünden kalp doktoruna gittim ,her türlü kontrolü yaptı ve hiç bişey çıkmadı sinirsel dedi.

ya anafranili 3 senedir kullanıyorum ve bende işe yaramadı diyen arkaqdaşım bana ne kadar ürkütücü bi cevap verdiğinin farkındasındır inşallah.takıntı hastalığım var ve bu ilaçta bi boka yaramadı diyosun nası yani hiç mi yaramadı depresyondamısın hala, tv seyredebiliyomusun çalışabiliyomusun yoksa artistik bi cevapmıydı bu yazdığın anlayamadım :twisted:

ya ben tv bile seyredemiyorum bi şey yapmaya kalkışınca içim daralıyo gazete bile okuyamıyorum iice kilitlendim bu hastalığın doğası mı yoksa ben mi kendimi bu kadar beter şartlamışım

ANAFRANİL ÇOK İŞE YARIYOR..eski bir ilaç ama çok güçlü ve obsesiften eser bırakmıyor..sadece belli bir süre kullanmalısın ve sabretmelisin..seni çok iyi anlıyorum arkadaşım..sen bana güven anafranilin çok tecrübeli bir kullanıcısıydım kullanıcısıydım diyorum çünkü artık ilaç kullanmıyorum..gerek kalmadı..bak ne kadar fayda ettiğini sen düşün artık..bu arada obsesiflikte herşeyi kafana taktığın için yapmak istediğin şeyleri yapamamak(senin televizyon seyredememe örneğinde olduğu gibi) doğru..bunları gelecekte kötü bir şey olması korkusuyla yapamıyorsun..günümüzdeki takıntı türü batıl inançlar da bir çeşit obsesif..neyse konuyu dağıttım kusura bakma ama sakınn inancını yitirme SANA GARANTİ VERİYORUM BELLİ BİR SÜREDEN SONRA ANAFRANİLİN ÇOKKK FAYDASI VAR..İLACI BIRAKMA HEMEN..

Yorum

sayın jerymen aslında bu başta sorduğun soru bile yanlış!aslında bunu sana doktorunun açıklaması gerekiyordu...sorun bana göre mantıksız..anafranil size nasıl faydalı oldumu diyorsun?bu kişiden kişiye değişir herkesin kimyasal olayları bir mi ki aynımı ki aynı etkiyi oluştursun insanda:tabiki hayır!!!! o yüzden bu ilacın sana iyi gelip gelmediğine ance sen ve doktorun karar verebilir...ama başka soruların varsa cevaplayabilirim..bende bir obk yım çünkü ama ilaç kullanmıyorum :roll:

Yorum

Ben iki haftadir basladim tedaviye sabahlari Paxil aliyorum ven buscon. Aksamlari yatmadan Anafranil aliyorum. Bu haplar kalpte titreme yapabiliyor ve agizda kuruma, bunlar normal. Simdilik sadece sinirimi aldi bu ilaclar, yani sinirlenmiyorum etrafa saldirmiyorum. Ve biraz obsesyonu azaltti, yani azalmadida ama daha vazla bas cikabiliyorum ve kendimi tutabiliyorum. Anafranili gece aldigim icin etkisini bilmiyorum. Bakalim ne olacak. Kendime slogan buldum bu bazen yardim ediyor. Slogan su: [/b]BISEY OLMAYACAK!!!! Ve hastalik oldugunu o an aklima getirince is biraz kolaylasiyor.
                            AMA HIC GECMICEKMIS GIBI HISSLERIM VAR!

Yorum

Ben ilk piskyatira hollandada gittim buradaki doktor hemen ilac tedavisine baslamadi. Ve dedi gerekirse ilacli tedaviye baslicaz. AMA DEDIKI DOGRU ILACI BULMAK ZAMAN ALACAK CUNKU HERKEZE GORE BASKA ILAC VAR, yani bana iyi gelen baskasinada iyi gelir demek degil!!!!!! Dogru ilaci bulmak zaman alir dedi.
                              Sonra turkiyeye gittim orda sinir krizleride gecirmeye basladim, ve bir psiktriste gittim. O direkt ilacli tedaviye basladi. Paxil ve Anafranil ve Buscon. Simd sinirim gitti ve sadece bir gunumu obsesyonsuz gecirdim! Ve sonra gene basladilar! Simdi tedavimin ikinci haftasindayim ve hollandaya geri dondum. Burasi sanki beni boguyor dedrtlerim kederlerim burada baslamisti. Kotu zamanlari atlattim ama geriye bu hastalik kaldi. Bakalim sonum nolacak.

Yorum

İşleniyor...
                              X