Duyuru

Collapse
No announcement yet.

PAXİL - ATİVAN--yardım...

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• iklim__
    adlı üyemiz PAXİL - ATİVAN--yardım... konusunu başlattı

PAXİL - ATİVAN--yardım...

merhaba arkadaşlar.

şubatın yarısında okullar açıldı, eşyalarımı toplayıp gittim.yurda girer girmez o lant duygu üzeime yapıştı.
    ben borderline tedavisi gördüm ve 4 ayda oldukça yol katettik. ama kendimi depresyona eşlik eden bir panik atağın, anksiyetenin ortasında buldum. okulda 1 hafta kalabildim. her gün ağlayarak hem de. dayanamadım. doktorum risperdali 2 katına çıkardı. sabret dedi. ama geceleri ataklar, aciller, kızan yurt görevlileri, bıkan arkadaşlar...yoğun bir keder. ölecekmiş gibi. nefes alamıyordum

insanların günü nasıl geçer? ben günümü nasıl geçireceğimi bilemiyordum.ağladıkça rahatlamıyor, dibe vuruyordum.

oysa hayatımda her şey yolunda. son sınıfım. nişanlıyım. maddi manevi sorunum yok. mezun olup ortaokuldan beri hayalini kurduğum mesleği yapıcam...

ama bu hal beni mahvediyor. 15 gün oldu, daha oturup doğru dürüst yemek yemedim, bir olaya katıla katıla gülmedim.

memlekete geri düöndüm 1 hafta sonra. başka bir psikiyatristin özeline gittik. atipik psikoz+pa teşhisi koydu. paxil ve ativan diye bir dil altı rahatlatıcı verdi.

buradan paxil ve atiavn kullanan arkadaşara soruyorum? bu hal ömrüm boyunca devam mı edecek? ne yapmalıyım? sabah bu hisle bu kederle uyanmak korkunç.

• CSMBLG
    replied
    paxil

ben de yakalşık 1,5 yıldır paxil kullanıyorum. önce günde 1 tabletti. sonra kendi kendime yarıma düşürdüm.ama düzenli aldım.eski korku ve kaygılarımda azalma oldu.artık bırakayım dedim ama 3 gün üst üste almayınca hareketlerimde tuhaflık oluyor.seslere karşı aşırı duyarlılık,kulak çınlaması baş dönmesi gibi. bunları gribal enfeksiyına bağlıyodum ama paxil alınca düzeliyor.şimdilerde 2 günde yarım alarak kurtulmaya çalışacağım.ama sanki bırakır bırakmaz eski kaygılar başlayacak gibi.başlarkende sıkıntılı olmuştu.kilo da yapıyor ama ben zaten zayıftım . tekrar zayıflamak ta istemiyorum.bırakınca göz çevremde tikler , gözlerin çukurda olması,net görememe gibi sıkıntılar araç kullanmada etraftaki hareketli cisimlerden rahatsız alma gibi şikayetlerim var.

Leave a comment:

• iklim__
    replied
    umut1974,

cipralexi 2 gündür kullanıyorum. her günüm azap sanki. sıkıntım daha da arttı. umarım dediğin gibi olur da iyileşirim. hayatıma devam etmek istiyorum.

kohut,
    borderline tedavisinde 5ayda çok yol katettik. ondan mı bilmiyorum yani. bu yeni bir durum sanki.

Leave a comment:

• kohut
    replied
    borderline , narsist ve diğer kişilik bozuklukları veya örgütlenmeleri ancak psikoterapiyle düzelir hemde yıllar sürecek bir psikoterapi programıyla...
    bu hastalarda bulunabilen depresyon,anksiyete bataklığın sinekleri gibidir bataklık kuruduğu zaman arkada panik manik kalmaz.yani kişilikteki organizasyonun çözümlenmesi yeniden yapılandırılması lazım.bu da dinamik bir psikoterapi yöntemiyle olur.

Leave a comment:

• umut1974
    replied
    anksiyete bozukluğu teşhisiyle 1 yıldır paxil kullandım. Paxile başlamadan önce 6 ay kadar fulsac kullandım ve bir miktar faydası olsada tam olarak şikayetlerimi gidermediği gibi bir süre sonra sanki eskiye dönüş oldu ve iyi gelmez olmuştu. Başka bir psikoloğa gittim ve onun tavsiyesiyle Fulsac'ı bir hafta gibi bir sürede bırakıp ilk hafta yarım Paxile başladım daha sonra bir tane olarak devam ettim. Bu fulsac'ı bırakıp Paxile başlama süresi içinde 3 hafta kadar çok yoğun gerginlik iç sıkıntısı ve tedirginlik yaşadım öyleki en ufak bir ani ses bile kulak çınlaması yapıyordu. Bu süreci sanax ve nervium yardımıyla atlattım. Daha sonra anksiyete rahatsızlığımın hemen hemen yok olduğunu gördüm 6 aylık düzenli kullanımdan sonra 6 aydır da sürekli ve yavaş olarak azaltıyorum, son günlerde üç günde bir yarım paxil alıyorum. İklim rumuzlu arkadaşın bir süre sonra tedaviden fayda göreceğine inanıyorum. Yeterki bu şikayetlerin altında tiroit hormon dengesizliği veya bayansa polikistik over sendromu olmasın. tavsiyem bu yönde de tetkik yaptırması. bir de şeker yükleme testi yaptırırsa iyi olur. bu söylediklerim bir uzman görüşü değil başka bir damdan düşenin tecrübeleridir. Ben çok kötü günler geçirdim ama zamanla sıkıntım azaldı. merak etmeyin günümüz tıbbı ve ilaçları sabır ve sebatla kullanılırsa fayda sağlıyor. Saygı ve sevgilerimle.

Leave a comment:

• iklim__
    replied
    arkadaşlar, hepinize çok teşekkür ederim.

paxili kendi doktorum yazmamıştı. özeline gittiğim bir psikiyatrist yazmıştı. okuluma rapor almk için döndüğümde kendi doktoruma gittim. paxil ve ativanı kullanma dedi. cipralex başladı. daha bugün başlayacağım. inşallah iyi olur. duanızı eksik etmeyin.

hafta sonu nişanlımla nkarada bulıştuk. korkunçtu. onunla iyi olurum sanmıştım ama her saniyesi korkunçtu. çatlayacak gibiydim. müthiş bir iç sıkıntısı. nolyur çok dua edin. ciprlex işe yarasın. ben böyle devam etmek istemiyorum. okuldan 1 ay rapor aldım.staj, kpss her şey yarım kaldı sanki. inşallah çabuk toplarlarım. dua...

Leave a comment:

• dawn
    replied
    bende 25 gündür paxil kullanıyorum fakat,nedense yan etkilerin hiçbirini yaşamadım.ilk 4 gün yarım dozla başladım 21 gündürde tam doz devam ediyorum.kendimi çok ii hssetmesemde daha iyi hssetmeye başladım.ilk 15-20 gün hiçbir etki görmesemde son 1 haftadır bi iyileşme hissediyorum.uyku durumu fln hiç yaşamadım.

Leave a comment:

• Guest's Avatar
    Guest replied
    Size pm yazmıştım henüz almamışsınız merak ettim umarım iyisinizdir :roll:

Leave a comment:

Arkadaşlar Bende uzun seneler lustral, efexor, dideral, anafranil kullandım. ilacı bıraktıktan kısa süre sonra eski halime dönüyorum.Durduk yere moralim sıfıra iniyordu.Bana bir gün bi arkadaş bana şunları anlattı:Bir insan beyni aynı zamanda enerji dönüştürücüsüdür, vücuda alınan enerji eğerki bir yerde harcanmazsa ve okişi çok düşünen bir kişiyse psikolojisinin bozulmasına daha yatkın hale gelir diye. ama inanmamıştım hakikaten doğru olduğunu şu şekilde anladım.Birinci tavsiyesi olarak düzenli spor yapmaya başladım.İlk başlarda ağır geldi çünkü saçma geliyordu.ama faydasını uzun sürmeden gördüm.Zaten bu bilim adamları tarafından ispatlanmış yani spor yapan kişinin serotonin(mutluluk hormonu) üretiminde artış olduğu.İkincisi Ama en önemlisi MANEVİYAT yani ibadet.Bununda psikoloji için pozitif etkisinin olduğu ispatlanmış.Fakat ALLAH rızası için yapılanı tabiki.İbadet derken yanlış anlamayın ben öyle kafa yıkamaya çalışan kişilerden değilim. İhtiyacı olan kişiye yardım ettiğimde o kişinin yüzündeki tebessümün bana verdiği huzur ve mutluluk onlarca ilacın vereceğinden daha kalıcı doğal olduğunu anladım.Kimse denemeden yorum yapmasın lütfen.

Leave a comment:

• Umut34
    replied
    Paxilin advers veya yan etkileri ve başlangıç dozu

Orjinal yazı sahibi: iklim__
    arkadaşlar yardım edin. ölü gibiyim. kafam yeren kalkmıyor. sabah paxile başladım. korkunç. üst dudağım yukarı çekiliyor. kasılıp. sürekli uykuluyum. nekadar sürer bu
    Merhaba İklim,

Paxil kullanan üyelerden sizi rahatlatıcı yorumlar gelmesini daha fazla beklemeden burada yazdıklarınızı hemen telefonla doktorunuza bildirin.
    Çünkü başlangıç dozunu ilk 5-10 gün için 10mg’a düşürebilir.

Paxilin prospektüsünde “uyku hali en çok görülen advers (yan) tesirleri arasında gözükmektedir”, “Advers etkilerin şiddeti ve sıklığı tedaviye devam edilmesiyle azalabilir ve genellikle tedavinin kesilmesine yol açmaz.” Yazılıdır. Süresi belirtilmemiştir. Benim tahminim 5 ile 15 gün arasında olabileceğidir.

Genellikle antidepressanların Advers(yan) etkilerini azaltmak üzere ilacın başlangıç dozu 5-10 gün süreyle tam doz yerine yarım doz olarak verilmektedir. Paxilin prospektüsündeyse böyle bir tavsiye bir nedenle yazılı değildir.

Bu arada Ativanında sedatif etkisi nedeniyle uyuklamaya sebeb olabileceğini unutmayın.

Geçmiş olsun U34

Leave a comment:

• iklim__
    replied
    arkadaşlar yardım edin. ölü gibiyim. kafam yeren kalkmıyor. sabah paxile başladım. korkunç. üst dudağım yukarı çekiliyor. kasılıp. sürekli uykuluyum. nekadar sürer bu

Leave a comment:

• chachoabi
    replied
    Önelikle geçmiş olsun diliyorum..Bende 10 yıldır bu psikoljik problemin içerisindeyim..pa konusunda fazla bilgili değilim ancak ativan dil altını her seferinde 1,5 mg kullanıyordum. Diğer bir doktora gittiğimde ativanın çok çabuk alışkanlık yaptığını onun yerine xanax almamı önerdi...
    Kulağınızın bir tarafında bu bilgi bulunsun tekrar doktorunuza gittiğinizde lütfen sorun...
    Savaşınızda başarılar diliyorum eminim kazanan siz olacaksınız...
    selamlar

Leave a comment:

• iklim__
    replied
    arkadaşlar paxil yada ativan kullanıp faydasını gören oldu mu? ne kadar zamanda kendinize geldiniz?

Leave a comment:

İşleniyor...
X