Duyuru

Collapse
No announcement yet.

İLAÇLAR VE KİŞİLİK

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• İLAÇLAR VE KİŞİLİK

Sizce psikiyatrik ilaçlar bir insanın kişiliğini az da olsa değiştirir mi, yoksa tam tersine, ortaya çıkarmasına yardımcı mı olur? Neden?
    Düşünce ve görüşlerinizi yaşadıklarınızla bütünleştirerek açıklarsanız sevinirim...
    1
    a:2:{i:368;a:5:{s:12:"polloptionid";i:368;s:6:"nodeid";s:6:"522035";s:5:"title";s:4:"EVET";s:5:"votes";i:1;s:6:"voters";a:1:{i:0;s:5:"40620";}}i:369;a:5:{s:12:"polloptionid";i:369;s:6:"nodeid";s:6:"522035";s:5:"title";s:5:"HAYIR";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}}
    100.00%
    1
    Yaşamak guzel...

Duruma bağlı bir soru olmuş..
    Hic bir sey yoktur ki, her sey var olsun. | - Sacma Lama

Yorum

Hormonel ya da psikolojik dengeyi etkileyebilecek ilaçlan insanın kişiliğini az da olsa değiştirebilir.Ablam 29 yaşında ve yaklaşık 10 senedir ilaç kullanıyor.Kullandığı ilaçlar onun daha sakin biri haline getirdi.Eskiden çok hırslı bir insandı şimdiyse hırsından eser yok.Daha içine kapanık çok kırılgan ve en kötüsü kinci ve çok bencil bir yapısı var artık. Bunları söylerken çok üzülüyorum ama tabi herkeste böyle olumsuz etkiler bırakmıyordur. :roll: Yani ilaçları sayesinde çok daha rahat yaşayan insanlar da tanıyorum.
      **
      EVET demeyi sevin,HAYIR demeyi öğrenin..

Yorum

sinirli bir insanı sakinleştiriyor.Ama ciddi derecede karakterde değişiklik bana göre yapmıyor.
        hOŞ KULLANILAN İLAÇTAN İLACA VE NE KADAR KULLANILDIĞINA GÖRE DEĞİŞİR.vE BENCE UZUN SÜRELİ İLAÇ KULLANANLAR DAHA İYİ CEVAP VERİR

Yorum

Kişiliğimde değişiklik yaptımı bilmiyorum lakin iyileşmemde çok etkin oldu.. Ben ölüm korkusu yaşadığım için, hayat bana birden daha anlamlı geldi.. Artık hiçbir şeyi içimde taşımıyorum... konuşmalarımda eskiye nazaran çok daha özgürüm...

Bunları hastalığımın verdiği derse mi , ilaca mı borçluyum bilmiyorum

Yorum

Kişilikte tabiki değişiklik yapmaz..tersine şöyle bir durum vardır..örneğin depresyondasın eski sen olmadığını düşünüyorsun, mutsuzsun..ilçalar işte sonradan gelip seni rahatsız eden bu olumsuzluğu düzeltmeye yöneliktir..ilçaların kişilikle değil hastalıkla işi vardır..tersine depresyondayken sarsılan ruh halini ve dolayısıyla kişiliğini tekrar kazanmana yardımcı olur..

Yorum

...

iLAÇLARIN NE YAPTIĞINI tam olarak bilmiyorum ama beni biraz olsun rahatlatıyor ve dizginliyor. Ama çevremde çok değişen arkadaşlarım var ve açıkçası eskisi gibi olamamaktan korkuyorum. Yinede şimdilik ilaca devam.

Yorum

Tek tip bir insan modeli yaratıyor gibi geliyor bana...hayatı yaşayış bu modeldemi olmalı, olmamalımı bilemiyorum ama ızdırabın dindirilmesinde tabiki etkili...
                <em>__________________________________________<b r />HAYAT;<br />YARINLAR İ&Ccedil;İN PLAN KURARKEN GE&Ccedil;İRDİĞİMİZ ZAMANDIR...</em>

Yorum

İşleniyor...
                X