Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Cipralex ve birkaç soru...

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Cipralex ve birkaç soru...

Selamlar,(özetle yazıyorum) Okb takıntılar ve aşırı korku ve huzursuzluktan dolayı daha önce prozac ve lustral kullanmıştım. Korku ve huzursuzluk şikayetlerim daha öncelik ve yüksek olduğundan bu ilaçlar sadece takıntılar için yeterli geldi. buspon'u da ek olarak korku için kullanıyordum ancak buspon 2 saat sonra etkisi gittiği için pek tahammül edilecek gibi değildi.
    Şimdi 15 gündür Cipralex 5 mg kullanıyorum. birkaç saat fazla uyuyorum ve kendimi yorgun da hissettiğim için ders çalışamıyorum. Bu bikaç saat fazla uyuma ve yorgunluk hissinin ilaca yeni başladığım için olduğunu ve bir süre sonra gideceğini zannetmiyorum. Kendim.

Yorgunluk ve uyku yan etkileri gider mi ? Eğer yan etkileri gitmeyecekse ben citoles'e geçmeyi düşünüyorum. Citoles'in de uyku ve yorgunluk gibi yan etkileri var mı?

Yanetki yavas yavas zamana bagli olarak azalir.Ilaclarin tam olarak etkin olabilmesi icin 10-12 hafta gecmesi gerekir

Yorum

Yan etkileri için bir kaç hafta beklemende fayda var.. cipralexi kullandığım dönem beynimde uyuşma ve çenemde kasılma oluyordu...
      iki hafta snrasında bir şey kalmadı

Yorum

İşleniyor...
      X