Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Duxet ve concerta acil lütfennn .. !

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Duxet ve concerta acil lütfennn .. !

Merhaba arkadaşlar doktoruma gittim depresyonda oldugum için bana duxet 30 mg verdi , ve dikkat dağınıklığı oldugu için concerta 54 mg verdi , ikisini aynı anda sabah yutabilirsin dedi...
    Şimdi benim merak ettiğim konu , concerta duxetin etkilerini zayıflatırmı etkileşime girermi , duxet işe yararmı etkisini gösterirmi concertayla birlikte ? biri depresan biri uyarıcı çünki ?

doktoruna güvenmiyormusun ki şüphe içindesin?
    buradakiler doktordan iyi mi bilecekler?

Yorum

6.günüm bugün ikisinide sabah alıyorum günde 1 er tane , ufak tefek değişiklikler var sanki birazdaha mantıklı düşünmeye başladım bakalım tedavi işe yarayacakmı. Çünki uzun yıllardır tedavi olmadan mutsuz bir şekilde yaşıyordum umarım kurtulurum :/

Yorum

buhurizade haklı.
        ilaçların işe yaradığını da görmen güzel
        geçmiş olsun
        Şuna inanmak lazımdır ki, Dünya yüzünde gördüğümüz her şey kadının eseridir (Mustafa Kemal Atatürk)

Yorum

concertanın etkisi galiba içim kıpır kıpır sanki serotonin salgılıyo beynim , sigara ve sıcak içecek tüketmek istiyorum sürekli , concertanın etkisi geçince biraz mutsuzluk ve durgunluk çöküyo , bu yan etkimi yoksa aldıgım sürece hep böylemi olucam, yoksa bi süre sonra o etkisi geçtikten sonraki durgunlukla mutsuzluk geçecekmi ?

Yorum

Concerta kısa süreli etkiye sahip bir ilaç. Alındıktan sonra en az 50-55dk, en fazla 1 buçuk saat etkisi vardır. Duxet'e yardımcı olarak verilmiştir doktorunuzca. Duxet'in etkisini hızlandırması için. Malum beynin antidepresanı kabul süreci biraz uzun sürer. Concerta bu süreci hızlandıracaktır. Yine Concerta, daha mantıklı düşünmenize yol açar. Uzun süreli kullanımı tavsiye edilmez. Zaten Duxet tam olarak etkisini göstermeye başlayınca Concerta'yı kesecektir doktorunuz, öyle olması gerekir en azından.

Duloksetin(Duxet) oldukça güzel bir anksiyoliktik ve antidepresan. Ben de Cymbalta isimli olanını kullanıyordum kısa süre önce. 30mg ile başlamıştım. Oldukça faydasını gördüm.

Yorum

Çok teşekkür ederim dostum çok açıklayıcı oldu Bu concertanın etkisi geçmeye başladığı zaman kaygı hali mutsuzluk falan baş gösteriyo bu çok can sıkıcı mesela şimdi bi fabrikaya başvurucam , nasıl çalışıcam acaba hata yapıcammı ya beni fabrikada sevmezlerse içimde hayatın her yönüne doğru bi kaygı var iş hayatı aile , aşk , arkadaş çevrem hep bu kaygılarla dolu , bunlar ilaca başlamadan öncede aynıydı şimdide aynı daha 6 gün oldu içimden hiç çalışmak gelmiyo , ama çalışmam gerektiğinin farkındayım fakat o gücü kendimde bulamıyorum

Yorum

İşleniyor...
              X