Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Paxil hakkında yardım

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Paxil hakkında yardım

Merhaba arkadaşlar, tavsiyenize ihtiyacım var. iki sene önce psikiyatriste gitmiştim paxil yazdı ama hem çevremdekiler ilaç kullanmamı tasvip etmedi hem de ben çekindim yan etki yaratır derslere çalışmama engel olur diye ama görüyorum ki başka şekilde yenemiycem bu illeti gittikçe daha da ilerliyo ne yazık ki.. sizce tekrar doktora mı gideyim yoksa paxil kullanmaya mı başliyim sosyal fobi için en etkili ve yan etkisi minimum düzeyde olan ilaç hangisidir sizce?

merhaba bende geçen sene paxili bir süre kullandım etkili bir ilaç, size tavsiyem doktora tekrar gidip sorununuzu anlatmanız. kafanıza göre kullanmayın. zaten ilaçtan memnun kalmazsanız değiştiriyorlar. geçmiş olsun.

Yorum

paxil benim hayatımdaki en büyük hatam oldu.ilacın ününü duyup gücünden etkilenerek doktorumun bütün hayırlarına rağmen ısrarla istedim ve kullanmaya başladım ama karakterim değişti.duygulu sulu gözlü merhametli olan ben gitti yerine kavgacı acımasız gıcık bi şey geldi.üstelik yan etkileri oldukça fazlaydı.çok kilo aldım bazı yerlerimde ağrılar oluyodu sonra kaşıntılar vs..daha bi sürü farklı yan etkisi vardı.sizi güçlü yapıyodu ama yan etkileri de çekilir gibi değildi.mecburen bırakmak zorunda kaldım.ama bırakmam hiç kolay olmadı.çok sıkıntı çektim.size uyarım sakın paxille bu işi yenmeye çalışmayın sonra yenilen siz olursunuz

Yorum

ben paxil muadili xetanor kullanıyorum ve işe yarıyor. bence son durumunuzu doktorla görüşmelisiniz. sf ciddi bir problem.
        Last edited by grabesmond; 21-08-2014, 02:22 PM.
        Merdivenlerden çıkarken / Orada olmayan bir adama rastladım / Bugün de yoktu orada! / Keşke, keşke hiç gelmese!

Yorum

evet keşke bunun yerine başka bi hastalığım olsaydı yaşıyo musun ölü müsün belli değil, hayatımı büyük ölçüde etkilediği için bi an evvel tedaviye başlamak istiyorum ben de, peki istanbul'da önerebilceğiniz sf alanında uzman bi psikiyatrist var mı çünkü önceki gittiğim doktor sadece ilaç yazıp yollamıştı bütün hayat hikayemi anlattım nerdeyse ama iyi ya da kötü hiçbir yorum yapmadı bi faydasını göremedim açıkçası, biliyorum o kadar hastayla uğraşmak kolay değil ama azcık güleryüz azcık sıcak bakışlar bekliyo insan, yani parayı pulu geçmiş samimi bi doktora ihtiyacım var

Yorum

parasız gülen doktor bulmak çok zor..şansına denk gelirse devlet hastanelerinden birine git.özellikle bakırköy yada erenköy..psikoterapi de şart..mesela ben vakı gurebadan 17 lira farkla terapiye başladım..özelde fiyatı 300 lira falan.

Yorum

bahsettiğim doktorun özel muayenehanesi vardı zaten kısacası 300 liram çöpe gitti =) grup terapisine de katılmak istiyorum aslında sf için en etkili çözümlerden birisi bana göre, önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar

Yorum

İşleniyor...
              X