Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Rivotril, XANAX, Diazem gibi ilaçlar

Collapse
X
 • Filtrele
 • Zaman
 • Göster
Clear All
new posts

 • Rivotril, XANAX, Diazem gibi ilaçlar

  bu ilaçları özele gitsem yazdırma şansım nedir ? sonuçta eroin kokain değil alt tarafı bi sakinleştirici. yoksa yazmıyorlar mı özelde de ?

 • #2
  özelde yazabilirler

  Yorum


  • #3
   ya işte özele giderim yazmaz boşu boşuna para vermekte istemiyorum. hani kolay yazıyorlar mı yoksa onlarda mı önyargılı yaklaşıyor nasıl oluyor giden biri var mı

   Yorum


   • #4
    40-50 lira muayene ücreti var yazmayadabilir belli olmaz

    Yorum


    • #5
     Bu ilaclar senin devamli kullandigin ilaclarinmi ,yoksa kendi isteginlemi yazdirmak istiyorsun...

     devamli kullandigin ilaclarsa yazmamalari icin bir neden yok ,doktorun varmi kontrol altindamisin ,bu ilaclari sadece sakinlestirici olarak görme... senin bünyene göremi falan bunlari bilmek gerekiyor.

     Sakinlestirici kullanmak istiyorsan doktorla iletisime gec sana senin bünyene kilona durumuna göre ilac yazacaktir...

     Yorum


     • #6
      daha önceden kullandım. 0.5 mg 30 tablet ve 1 mg 50 tablet xanax kullandım bu yılın başlarında ama devletteki doktor vermiyor artık özelde kolay yazıyorlar mı bu ilacı sen biliyormusun

      Yorum


      • #7
       Orjinal yazı sahibi: Gord1968 View Post
       daha önceden kullandım. 0.5 mg 30 tablet ve 1 mg 50 tablet xanax kullandım bu yılın başlarında ama devletteki doktor vermiyor artık özelde kolay yazıyorlar mı bu ilacı sen biliyormusun
       Devlet doktoru neden yazmiyor ,ilaclara ihtiyacin varsa yazmalari gerekir ? özel doktorda bu ilaclari yazarken sana sorular sorucaktir,istege bagli olarak hemen yazmazlar...

       Yorum


       • #8
        Selam. Neden bu ilaçları istiyorsun, rahatsızlığın nedir? Bu ilaçlar devamlı kullanılan ilaçlar değildir aslında. Sadece sıkıntı anında o an normale döndürmek icin atılır ama bazı doktorlar günlük olarakta kullandiriyor, anlam veremesemde. Özel doktorlar da kolay kolay yazmaz seni dinlicek gecmise bakicak kullanma surene vs ona göre keyfi istemediğini anlar ise yazabilir oda Xanax ı yazar sanırım. Rivitrolu kolay kolay hiçbir doktor yazmaz yazmamalı zaten... Eroin kokoin degil sonuçta demissin ama o dediğin maddeleri bulamaz iseler bu ilaclarla rahatlıyorlar. Gecmis olsun.

        Yorum


        • #9
         xanax içip kötü hisseden var mı? ben bazen kötü hissediyorum xanax içince

         Yorum


         • #10
          Bende arkadaşlara katılıyorum, bu ilaçlara ihtiyacın var ise zaten doktorlar yazacaktır. Diazem nöbet geçiren hastalara verilir genelde. Ayrıca bu ilaçları kullandı isen aile hekimleri askerlik için "sağlıklı" raporu vermiyor. Eğer askerlik yapmadıysanız öylesine bu ilaçları kullanmayın.

          Yorum


          • #11
           panik atak falan değilim sadece sakinleşmek için atıcam o yüzden doktor yazmıyo

           özelde yüksek ihtimal yazacaklarını bilsem gidicem de oda belli değil işte

           Yorum


           • #12
            Orjinal yazı sahibi: indigo View Post
            xanax içip kötü hisseden var mı? ben bazen kötü hissediyorum xanax içince
            evet xanax bazen beni de kötü hissettiriyor.
            zaten arkadaşın benzodiazepin gurubu yazdığı ilaçların yarardan çok zararı da olabiliyor,duruma göre hayatta kurtarabiliyor.xanax ın iyi gelmediği kişilere genel de ativan iyi geliyormuş.özellikle bipolarların yaşadığı ağır depresyonlarda ativan çok işe yarıyor.2 haftadan fazla önerilen dozdan fazla kullanmayın,yoksa yaşadığınız sıkıntılar yaşayacaklarınız yanında hafif kalır.

            Yorum


            • #13
             xanax ve zopiklon bi arada alinirmi uyku icin? örnegin gece yarim xanax ve 7,5 zopiklon(imovane) aldik diyelim..daha önce hic duydunuzmu,,biri anksiyete icin digeri uykuya daldirmasi icin..yabanci forumlarda ikisini bi arada alipta guzel uyku cekenler oldugunu duydumda..bu arada kimse zevzek yorumlar yapmasin, ikisininde bagimlilik haplar yaptigini biliyorum..benim sadece merak ettigim ikisinin bi arada alinmasi konusu..

             xanax uyku vermiyor sadece anksiyeteyi azaltiyor fakat zopiklon uykuya girmeyemize yardimci oluyor..varsa bilgisi olan bi zahmet yazsin..

             Yorum


             • #14
              Bu ilaçlar bağımlılık yapan ilaçlar. Uzun süre kullanmamak gerekir.

              Yorum

              İşleniyor...
              X