Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Olanzapin ve panik atak

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Olanzapin ve panik atak

Olanzapin, panik atak tedavisinde tedaviyi güçlendirmek için de kullanılıyormuş antipsikotik olmasına rağmen.
    "Ben anlamadığım şeyleri ciddiye almam."

6 yıldır olanzapin kullanıyorum şu sıaralar günde 20 mg alıyorum gerçekten çok başarılı ve kaliteli bir antipsikotik aynı zaman da iyi bir sakinleştirici ama hiç bir ilacın doktor kontrolü dışında kullanılmaması gerekiyor
    UNUTULANLAR UNUTANLARI HİÇ BİR ZAMAN UNUTMAZLAR

Yorum

ama panik atak için antidepresanın yanında düşük doz mesela 2.5mg kullanılır.

Yorum

Doktor kontrolünde kullanmamam mecburiyetten, başka çarem yok. Devlet hastanelerindeki doktorlara hastalığım okb diyorum mesela ama onlar kabul etmiyolar, başka bi tanı koyuyolar..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: TheBrain View Post
          Doktor kontrolünde kullanmamam mecburiyetten, başka çarem yok. Devlet hastanelerindeki doktorlara hastalığım okb diyorum mesela ama onlar kabul etmiyolar, başka bi tanı koyuyolar..
          doktor önemli tabi ama doğru ifade edemiyosundur belki kendini.
          mesela ben ilk günlerden beri atipik psikoz um diyordum guya şizofrenler hastalığını kabul etmezler.
          şu ana kadar hiçbir doktor bana şizofrenisin demedi belki yüzüme vurmamak için ama yazdığı ilaçlar hep o yöndeydi.
          hatta en son bakırköye yattım normalde yatmamı gerektirecek bi durum yoktu ama kendi isteğimle yattım
          3 yıl aradan sonra ilk defa orda bana atipik psikozsun dendi.
          2 yıldır gittiğim çok iyi bir doktorum var eski halimle şimdiki halim arasında 0-100 km arası kadar fark var
          doktor önemli tabi ama birazda doktoruna güvenmen gerekiyor.
          şunu anladım onlar herşeyi emin olun bizden daha iyi biliyorlar boşuna doktor olmamışlar yani böyle düşünmekte fayda var
          bi diğer konuysa özellikle ilaçları düzenli olarak aksatmadan 1-2 sene kadar kullanmak gerekiyor benim hastalığım için durum böyle
          Never Back Down

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Phonema View Post
            doktor önemli tabi ama doğru ifade edemiyosundur belki kendini.
            mesela ben ilk günlerden beri atipik psikoz um diyordum guya şizofrenler hastalığını kabul etmezler.
            şu ana kadar hiçbir doktor bana şizofrenisin demedi belki yüzüme vurmamak için ama yazdığı ilaçlar hep o yöndeydi.
            hatta en son bakırköye yattım normalde yatmamı gerektirecek bi durum yoktu ama kendi isteğimle yattım
            3 yıl aradan sonra ilk defa orda bana atipik psikozsun dendi.
            2 yıldır gittiğim çok iyi bir doktorum var eski halimle şimdiki halim arasında 0-100 km arası kadar fark var
            doktor önemli tabi ama birazda doktoruna güvenmen gerekiyor.
            şunu anladım onlar herşeyi emin olun bizden daha iyi biliyorlar boşuna doktor olmamışlar yani böyle düşünmekte fayda var
            bi diğer konuysa özellikle ilaçları düzenli olarak aksatmadan 1-2 sene kadar kullanmak gerekiyor benim hastalığım için durum böyle
            Hmm evet doğru.
            Hangi ilaçları kullanıyosunuz?

Yorum

teşhislerin çoğu yanlış. ilaç raporuna yazılan teşhisler verdikleri ilaca uygun teşhis yazmak zorunda oldukları için. bence doktor teşhislerine güvenmeyin. çünkü yeterince incelemeden yüzeysel semptomlara bakarak yakınsa etiketi yapıştırıveriyorlar. ollanzapin, depresyon, anksiyete, hem mani, hem şizofrenide etkili. psikoz belirtisi olursa 30mg ye çıkıyorum ve bir kaç gün içinde belirti kayboluyor. tekrar koruma dozuna dönüyorum. sosyal fobi ve panik atak için de kullanılabilir fakat küçük dozlarda.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: TheBrain View Post
                Hmm evet doğru.
                Hangi ilaçları kullanıyosunuz?
                olanzapin içeren ilaçlar kullanıyorum rexsapin gibi 20mg 2 senedir kullanıyorum bazen bulamıyorum aynı etken maddeyi içeren başka ilaçları da alıyorum olmadığı zaman
                bide citol 20 mg kullanıyorum yanında
                Never Back Down

Yorum

Orjinal yazı sahibi: YalnızKurt
                  Bu ilaç uyutmaktan başka birşeye yaramıyor diyor arkadaşım..
                  Doğru söylemiş arkadaşun..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: macabre View Post
                    teşhislerin çoğu yanlış. ilaç raporuna yazılan teşhisler verdikleri ilaca uygun teşhis yazmak zorunda oldukları için. bence doktor teşhislerine güvenmeyin. çünkü yeterince incelemeden yüzeysel semptomlara bakarak yakınsa etiketi yapıştırıveriyorlar. ollanzapin, depresyon, anksiyete, hem mani, hem şizofrenide etkili. psikoz belirtisi olursa 30mg ye çıkıyorum ve bir kaç gün içinde belirti kayboluyor. tekrar koruma dozuna dönüyorum. sosyal fobi ve panik atak için de kullanılabilir fakat küçük dozlarda.
                    ama olanzapin en fazla 20mg a kadar kullanılabiliyor benim bildiğim, 20mg dan sonrası tehlikeli..

Yorum

olanzapin kişiliği de değiştiriyomuş.. kullananların haberi olsun ! çok dikkatli kullanılması gereken bi ilaç..

mesela ben bu senenin başında bir seferde 6-7 tane birden içmiştim, kim bilir ne kadar zararı dokunmuştur..

Yorum

İşleniyor...
                      X