Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Depreks

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Depreks

herkese merhaba
    bu siteyi yeni keşfettim ama oldukça faydalı göründü.
    ben yaklaşık 2,5 aydır depreks kullanıyorum.doktor kontrolünde tabiki.çeşitli kaygılarımı azaltmak için başladım ve oldukça memnunum aslında ama ilaçla ilgili prospektüs dışında pek fazla bilgi edinemedim.daha önce kullanmış ya da hala kullanan varsa deneyimlerini paylaşırsa sevinirim.
    herkese iyi günler...

Yardımcı olamıcam dediğin ilaç hakkında bir bilgim yok.

Ama hoşgeldin diyebilirim. :P

Yorum

hoşbulduk gülben
      olsun en azından birileri sesimi duydu

Yorum

bilgisi olan kimse yok mu

Yorum

öncelikle hoşgeldin....
          buarada henüz az bi zaman olmuş sorunu soralı....kullananlar varsa sana ulaşacaklardır...biraz daha zaman tanı...görüşmek üzere...

Yorum

peki bekliyim o zaman teşekkürler yeniyim ya pek bilemiyorum burda işler nasıl yürüyor

Yorum

Re: DEPREKS

Orjinal yazı sahibi: smyrna82
              herkese merhaba
              bu siteyi yeni keşfettim ama oldukça faydalı göründü.
              ben yaklaşık 2,5 aydır depreks kullanıyorum.doktor kontrolünde tabiki.çeşitli kaygılarımı azaltmak için başladım ve oldukça memnunum aslında ama ilaçla ilgili prospektüs dışında pek fazla bilgi edinemedim.daha önce kullanmış ya da hala kullanan varsa deneyimlerini paylaşırsa sevinirim.
              herkese iyi günler...
              Merhaba ben yeliz
              Bende siteye yeni üye oldum.Geçmiş olsun.Bende depreks kullanıyorum.Daha bir hafta oldu ama ben bu ilacı çok iyi tanıyorum
              İki yıl önce trafik kazası sonucu panik atak teşhisi üzerine birçok ilac kullandım.En son depreksi altı ay kullandıktan sonra tedavi bitmişti.Yedi ay olmuştu ki hiçbir antidepresan kullanmıyordum; tekrar başladım.Başlamak zorunda kaldım.Tam anlamıyla mutlluluk hapı olarak değerlendiriyorum.En azından beni mutlu ettiğine inanıyorum.Şuan depresyon olarak teşhis koydu psikiyatristim.Ve en az altı ay kullanmak lazım.Eminim doktorunda aynı şeyi söylemiştir.İlacın en belirgin yan etkileri baş dönmesi, titreme, iştahsızlık en olumlu ( bana göre ) etkisi ise daha pozitifsin ve gülümseyerek hayata bakabilmek.Merak etiğin birşeyler varsa sana elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışırım.Belki diyebilirsin kendine faydan olsa ilaç kullanmazsın ama psikoterapilerde hep hasta olanlar var ve psiko drama oynayarak tedavi ediliyorlar.Ben denedim faydası var.

Yorum

depreks, prozac denen meşhur ilacın maidili, yani eşdeğeridir (20 mg fluoksetin HCL). piyasada daha pekçok farkıl markası var.

ben 5 yıl kadar hemen hemen her markayı kullandım (en acayibi ve düşük fiyatlısı fulsac) kullandım. doğrusunu isterseniz bana öyle pek aman aman bir ilaç gelmediği için hangi markanın daha etkili olduğu konusunda bir fikrim yok. siz isterseniz deneme yanılma yöntemiyle kendiniz için uygun olan markayı bulabilirsiniz (tabi burada asıl amacın en hesaplı ama aynı etkiyi gösteren markayı bulmak olduğunu anlamışsınızdır).

bex yılın sonunda sonra effexor'a geçtim. effexor gibi ilaçlar kadar etkili değil, dahası etkisini göstermesi de hayli zaman alır. bıraktıktan sonra hayli uzun zaman da gider.
                üretmek ya da üretememek... işte bütün mesele bu!

Yorum

Depreksi 3 yıl önce kullandım...çok faydasını gördüm..bana çok iyi gelmişti....sinirleri yatıştırıyor...sakinlik veriyor...
                  yarın çok geç olabilir...

Yorum

Re: Depreks

merhaba canım öncelikl geçmiş olsun ben 29 yaşındayım şu an bende depreks kullanıyorum şu an rahatım ama depreksi yalnız değil onunla birlikte yarım xanax kullanıyorum sanırım seninki sade depresyon bende hem debresyon hemde panik atak var 10 gündür kullanıyorum tabi geçen senede kullandım ama iyi leştim diye yarıda bıraktım ilaçları ama malesef benden size tavsiye doktor tedavisini tam anlamıyla doktordan destek almadan benim gibi kafanıza göre değiştirmeğin geçmiş olsun yaşayan bilir
                    hb

Yorum

başka depreks kullananlar var mı? hangi teşhis için kullanıyorsunuz?
                      bırakınca kötü etkiliyor mu?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: kafein
                        depreks depresyon hapıdır. bırakınca yoksunluk sendromu olmaz ama depresyon nüksedebilir.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: AlbertEinstein
                          Orjinal yazı sahibi: kafein
                          depreks depresyon hapıdır. bırakınca yoksunluk sendromu olmaz ama depresyon nüksedebilir.
                          hımm çok tşk ederim..

Yorum

bu ilacı sabah mı alıyorsunuz akşam mı?
                            sabah ya da akşam almak neyi değiştirir?

Yorum

sabah mı akşam mı ................. :roll:

Yorum

İşleniyor...
                              X