Duyuru

Collapse
No announcement yet.

invega

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• invega

selam arkadaşlar.invega kullanan war mı acaba?yeni bi ilaç we risperdalle aynı etkin maddeleri içeriyo sanırım tam olarak da bilmiyorum ama!

Invega ve Risperdal

Merhaba Pasaklı,

Her iki ilacıda kullanmadım, ancak nette bulduğum aşağıdaki bilgileri sunmakla yetineceğim.

Her iki ilaçta Johnson & Johnson firmasınca üretilmekte olup aşağı yukarı aynı ilaç grubuna dahildir. İnveganın Risperdal’da olmayan bir özelliği Uzatılmış salımlı tablet, yani günde bir defa almaya elverişli olmasıdır. Etkin maddesi değişiktir.

INVEGA
    antipsikotikler olarak bilinen bir ilaç grubuna dahildir. Şizofreni tedavisinde endikedir. Etkin maddesi paliperidon’dur, 6mg 28 tablet 243,72 YTL(28 gün için yeterli), Uzatılmış salımlı tablet,Yetişkinlerde
    INVEGA'nın tavsiye edilen dozu günde bir kez, sabahları 6 mg' dır.

RISPERDAL
    Yeni nesil (atipik) antipsikotik bir ilaçtır. Antipsikotikler ve psikoleptikler ilaç grubuna dahildir. Etkin maddesi risperidon’dur, 3mg 20 tablet 50,08 YTL, Yetişkinde tavsiye edilen dozu günde 2-6mg, ikiye bölerek. Yani 1-3mg, günde iki kez.

Aramıza hoş geldin, U34

Not:
    Burada yazdıklarım doktora danışmanın yerine geçemez. Doktorunuz reçete yazmadan her iki ilacıda kullanmayınız.
    Çaresizseniz Çare sizsiniz. U34

Yorum

Re: Invega ve Risperdal

Orjinal yazı sahibi: Umut34
      Merhaba Pasaklı,

Her iki ilacıda kullanmadım, ancak nette bulduğum aşağıdaki bilgileri sunmakla yetineceğim.

Her iki ilaçta Johnson & Johnson firmasınca üretilmekte olup aşağı yukarı aynı ilaç grubuna dahildir. İnveganın Risperdal’da olmayan bir özelliği Uzatılmış salımlı tablet, yani günde bir defa almaya elverişli olmasıdır. Etkin maddesi değişiktir.

INVEGA
      antipsikotikler olarak bilinen bir ilaç grubuna dahildir. Şizofreni tedavisinde endikedir. Etkin maddesi paliperidon’dur, 6mg 28 tablet 243,72 YTL(28 gün için yeterli), Uzatılmış salımlı tablet,Yetişkinlerde
      INVEGA'nın tavsiye edilen dozu günde bir kez, sabahları 6 mg' dır.

RISPERDAL
      Yeni nesil (atipik) antipsikotik bir ilaçtır. Antipsikotikler ve psikoleptikler ilaç grubuna dahildir. Etkin maddesi risperidon’dur, 3mg 20 tablet 50,08 YTL, Yetişkinde tavsiye edilen dozu günde 2-6mg, ikiye bölerek. Yani 1-3mg, günde iki kez.

Aramıza hoş geldin, U34

Not:
      Burada yazdıklarım doktora danışmanın yerine geçemez. Doktorunuz reçete yazmadan her iki ilacıda kullanmayınız.
      U34 kendinize niçin hoşgeldin dediniz merakımı bağışlayın afedersiniz?

Yorum

u34 ten önce wirgül war görmediniz sanırım.bana hoşgeldin demiş,neyse.
        şöle de bi durum war kullanılan her ilaç yanında ek olarak insanın daha sakinleşmesi için bi xanax ne bilim bi akineton gibi ilaçların kullanılması uygun olur di mi?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: pasakLI
          şöle de bi durum war kullanılan her ilaç yanında ek olarak insanın daha sakinleşmesi için bi xanax ne bilim bi akineton gibi ilaçların kullanılması uygun olur di mi?
          bu sorunun muhattabı doktorunuz olmalıdır

Yorum

merhaba ben de inveganın 6 mgrlığını kullanıyorum.7 aydır kullanıyorum invega yı.ama gene de dışarıya çıkamıyorum.negatif belirtilere tesir etmiyor pek.risperdal i de 6 sene kadar kullanmıştım 2 mgrlığını.

Yorum

yooo hiç de öyle değil risperdal le beraber anafranil sr 75 de kullandım.o zamanlar çok iyi idim.ne zaman bitkisellere başladım hastalık o zaman arttı ben de.

Yorum

İşleniyor...
              X