Duyuru

Collapse
No announcement yet.

ABILIFY

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• ABILIFY

ABILIFY kullanan var mı aranızda???????? Amerika'daki bipolar konulu bir web sitesinde adı çok geçiyor, dediğine göre yan etkisi çok azmış, üstelik ZYPREXA'nın yan etkileri çok fazlaymış, ileride şeker hastalığı yapabilirmiş. Oysa ABILIFY'dan çok memnunlarmış ABD'de kullananlar. Herkese sağlık ve sabır dolu günler...

Merhabalar,

Ben yaklaşık 8 aydır Abilify kullanıyorum ve çok memnunum. Yeni bir ilaç, ve doktorumun söylediğine göre Zyprexa'nın kilo aldırmayan versiyonu. Zyprexa bana 15 kilo aldırmıştı, Abilify ise hiç kilo aldırmadı ve etkisi, faydası Zyprexa ile aynı. Yalnız çok pahalı bir ilaç, 10 mg kullanıyorum ben, kutusu 200 küsur YTL. Ama SSK'dan yazdırınca 40 YTL falan ödüyorum. Güzel bir ilaç, kilo aldırmaması da cabası.. Ha, bu arada unutmadan bende OKB var ama bu ilacın OKB'yle pek ilgisi olmayabilir, ama 8 ay kadar önce çok zor günler geçirmiştim, o günlerde doktorum bana bu ilacı vermişti ve hala korunmak amacıyla kullanıyorum. Etkili bir ilaç ve de yeni, ilginize, bilginize ...
    <br />Herşey Sende Gizli

Yorum

Bilgi için çok tşk.

[/b]Bu ilaç ABD'deki bipolar bozukuluğu olanlar arasında kullanım açısından çok yaygın ve memnunlar. Peki merak ettiğim 1 konu daha var. İlaç kullandığı halde rahatsızlanan hastalar var, bu ilaç %100 kullanım esnasında hiç atak geçirmemeyi garanti ediyor mu???????????
      Sevgiler.

Yorum

Bu konuda bir bilgim yok maalesef..
        <br />Herşey Sende Gizli

Yorum

hiç bir ilacın yan etkisi olduğuna inanmıyorum.yarın onunda bir kulbunu bulurlar.sonuçta hepsi kimyasal ama mecburuz sonuçta.depakin kullanıyorum ve iki yıla yakındır hiç atak geçirmedim gayet sağlıklı yaşıyorum ama atak olmayacağı garantisini hiçbir ilaç ve dr veremez.insan beyni muamma malumunuz.
          daha güzel günlere hep birlikte...

Yorum

yan etkisi olmadığına olacak ,özür dilerim..

Yorum

Ama dpkroses, çoğu ilaçtan daha iyi,

depakinden iyi mi bilmem ama zyprexadan iyi, ben de öğlenleri depakin, akşamları zyprexa alıyorum.Sen sadece depakin mi alıyorsun?

Yorum

şimdi evet,ama bu dr tedavisinde başta seoquel ve depakinle başladı zamanla seroquel kesildi şimdi sadce 750 mg depakin kullanıyorum belki oonu da keser ilerde,zaman ne gösterecek.vakti zamanında zyprexa da kullandım ama sürekli değil uykumu düzenleyecek kadar .

Yorum

Re: ABILIFY

Orjinal yazı sahibi: reginacool
                  ABILIFY kullanan var mı aranızda???????? Amerika'daki bipolar konulu bir web sitesinde adı çok geçiyor, dediğine göre yan etkisi çok azmış.
                  Abilify kullanmıyorum ama bir şeye dikkat etmeli. Amerika'da ilaç reklamı serbest gibi bir şey sanki. İlaç şirketlerinin kendilerine ait ve sponsoru oldukları web siteleri var. Onların yazdıkları anlattıkları tek başına referans olmamalı.

Doktorlar araştırma sonuçlarının gösterdiği etkinlik ve yan etkilere önem verirlermiş. Abilify nin de görece yeni olduğu için umut vaad eden, ama yeni araştırma sonuçları beklenen vb bir ilaç olduğu yazılı kimi başka amerika sitelerinde. Dolayısıyla, yeterince araştırmayla zyprexa ve benzerlerine kıyasen etkisi yan etksi henüz karşılaştırılmış değil.

Yorum

biz su anda 4 aydir abilify kullaniyoruz uzun dönemde etkili bir ilaç b a_ka bir sey söyleyemeyecegim simdilik

Yorum

ben kullanıyorum,çok ii ,çeyrek solian yerine 2-3 mg ablify yetiyoo :lol:
                      "TESADÜF BİLİNÇALTIMIZDIR"

Yorum

bende yeni başladım abilify kullanmaya ilk kullandığım risperdal aşırı kilo ve uyku yapmıştı bu çok iyi geldi uyku yapmıyor ama henüz olumlu bir etkisini göremedim

Yorum

abilify

Abilify kullanan arkadaşlara bir sorum olacak,abilify acaba sizde sersemlik hissi yapıyor mu?Yani ben şu anda lityum kullanıyorum ama bazı sebeplerden dolayı ilaç değişimini önericem doktoruma,merak ettiğim konu,abilify bildiğim kadarıyla bir anti psikotik bu yüzden acaba kitap okumaya,ders çalışmaya ve dikkat gerektirecek diğer aktiviteleri gerçekleştirmenize hiç engel oldu mu?Teşekkürler.

Yorum

bide bu abilifa denen ilacın libidoyu düşürüp düşürmedini merak ediyorum

Yorum

ben de bipolarım .. ama bu ilacı kullanmadım ...

Yorum

İşleniyor...
                              X