Duyuru

Collapse
No announcement yet.

STABLON

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• STABLON

Panik bozukluk ve anksiyete bozukluğum var..Doktor Stablon ve xanax verdi ??yorumlarınız lütfen özelikle stablon nedir iyi midir ????

Re: STABLON

Orjinal yazı sahibi: cabriolet
    Panik bozukluk ve anksiyete bozukluğum var..Doktor Stablon ve xanax verdi ??yorumlarınız lütfen özelikle stablon nedir iyi midir ????
    Merhaba Cabriolet, aramıza hoş geldin.

Doktorunuzun size Stablon yazdığı haberine hem sevindim, hemde kendi adıma üzüldüm. Nedenlerini birazdan açıklayacağum.

Stablon doktorlarımızın genellikle tercihi olan SSRI antidepressanlarının aksine Serotonin geri alımını önleme yerine bilakis arttırarak (yani beyindeki iş gören serotonin yoğunluğunu azaltarak), depresyon ve anksiyete bozukluklarının tedavisinde faydalı geldiğini kanıtlamış bir antidepressandır. Ayrıca yabancı forumlarda, SSRI antidepressanlarına yanıt vermemiş hastaların ancak bu ilaç sayesinde iyileşebildiklerini açıklayan beyan ve tavsiyeleri mevcuttur.

Üzüldüm; Çünkü bu haberinizi Stablon’a başladığım 20 Kasım, 2008 tarihi civarında yazmamış bulunmaktasınız.Eğer o zaman yazmış olsaydınız Stablon’u 10 gün sonra bırakmamış ve belkide şimdi bu ilaç sayesinde iyileşmiş olabilecektim.

Sebebi 8 yıldır nüksetmekte olan anksiyete ve depresyonum için gitmiş olduğum doktorların yaşım ve hipertansiyonum dolayısıyle yazabildikleri SSRI antidepressan çeşitlerinin 2-3 çeşitle sınırlı kalması ve Eylul,2008 de nüksetmiş 5ci rahatsızlığımda artık doktorlardan umudumu tamamen yetirerek, kendi doktorluğumu üstlenmek ve nette bana uygun gelebilecek ilaç aramak mecburiyetinde kalışımdır.

Netcede 2ci paragrafta açıkladığım Stablon ilacının mevcudiyeti keşfetmiş ve ona yeni bir ümidle başlamıştım. Ancak şeytan beni dürttü, merakımı yenmek üzere emaille biri Psikiyatri profösörü digeri uzmanı (aynı zamanda sitemizin moderatörü) iki doktora Stablon’un serotonin geri alımını SSRI’lerin aksine arttırarak nasıl olupta hastayı iyileştirebildiği sorusunu ilettim. Epey bekledim cevap yok. Dayanamıyarak hastası olmadığım uzman doktora telefon ettim. Kendisine aynı soruyu ilettim, keşke telefon etmeseymişim.

Esas sorumu cevaplama yerine, Stablon hakkında caydırıcı yorumda bulunarak moralimi alt üst etti.Belki bu moral bozukluğu nedeniyle anksiyetem arttı. Anksiyetemin artışına Stablon’un sebeb olabileceğini düşünmeye başladım. Neticede 10 gün kullandıktan sonra bu düşüncemden kurtulmak üzere Stablon’u bıraktım. Arkasından Pröfösörden doğru dürüst bir cevap geldi. Beyinin çok karmaşık bir çalışma makanizması olduğunu, dolayısıyle sorumun cevabını kendisininde bilmediğini iletti.

Haberinize sevindim; Çünkü Stablon’un faydasına inanan bir doktorun bulunduğunu, ve bu nedenlede doktorunuzun yazdığını öğrendim. Sizin sorunuza gelince, Evet Stablon iyi bir ilaçtır.

Ancak tüm antidepressanlarda olduğu üzere Stablon içinde iyilik derecesinin kişiye göre değişeceğini unutmayın. Size ne derece iyi geldiğini anlamanız için 3-4 ay kullanmanız gerekebilir. Bu nedenle doktorunuza bilgisine güvenerek, umutla kullanmaya devam etmenizi ve gelişmelerden haberdar etmek üzere doktorunuzla irtbatınızı kesmemenizi dilerim.

Geçmiş olsun, U34

Not:
    Arkadaşlar, Stablon'un çalışma prensipini bildiğim halde, kafa karışıklığım yüzünden, tersini ifade ettiğimi gördüm. Doğrusunu altı çizikli olan kelime ve cümlelerle biraz önce değiştirdim. Kusura bakmayın.
    Çaresizseniz Çare sizsiniz. U34

Yorum

çok ilginç hem geri alım inhibitörü olan ilaçlar var hemde tam aksine olanlar garibime gitti.

Yorum

umut34 en başta lustral dideral ve atarax verildi daha sonra lustrale dayanamadım...paxil verildi o da olmadı(her ikisininde yan etkilerine dayanamadım)..........hepsini attım xanax hariç( sakinleştiriyor panik nöbetinde)......Daha sonra başka bir doktor Stablon ve xanax verdi birde gece uyuyabilmem için remeron.......remeron da ağır geliyor....sersem gibi uyanıyorum..yerine atarax önerdi sonra...............

Sonuç stablon,xanax ve atarax kullanıyorum......panik bozukluk,anksiyete bozukluğu ve uyku sorunum var.........

Not: şu anki durumum şu panik olunca bir tane xanax iyi oluyor...uyku sorunumda kalmadı sabah erken kalktığım için (işe girmemden dolayı) gece uykum geliyor artık....ama anksiyete bozukluğu ile ilgili STABLON ne işe yarıyor detaylı bilgi edinme amacım..............Lütfen bilgi edindikçe yazarsanız sevinirim......artı xanax çok içince bağımlılık yapıyormuş ve bildiğim kadarıyla tedavi edici özellikte değilde o an yatıştırıyor insanı yani STABLON panik bozukluğuma da iyi gelen bir ilaç mıdır....asıl birde onu öğrenmek istiyorum....
        çok soru sordum kusuruma bakmayın

Yorum

şu panik bozukluk asıl çok fena her an evhamlıyım hasta olacakmışım gibi geliyor içim sıkılıyor çok fena......... devamlı xanax iç nereye kadar dediğim gibi STABLON buna iyi gelir mi? ASIL EN ÖNEMLİ SORUM BU zira STABLON'da prospektüste panik bozukluk ile ilgili birşey yok......
          Bu ilaç ile ilgili detay bilgiis verirseniz çok ama çok sevineceğim.....

Yorum

depreme maruz kalanlar icin ismini simdi hatirlayamiyorum meshur bir psikiatr onermisti gazetelerden okudugum aklimda kaldigi kadariyle
            fazla bir yan etkisi olmayan panik icin iyi bir ilac gibi aklimda kalmis sayin profesorle olan bir roportajda

Yorum

Stablon PA'da iyi gelebirmi sorunuza cevabım

Orjinal yazı sahibi: cabriolet
              umut34 en başta lustral dideral ve atarax verildi daha sonra lustrale dayanamadım...paxil verildi o da olmadı(her ikisininde yan etkilerine dayanamadım)..........hepsini attım xanax hariç( sakinleştiriyor panik nöbetinde)......Daha sonra başka bir doktor Stablon ve xanax verdi birde gece uyuyabilmem için remeron.......remeron da ağır geliyor. Sersem gibi uyanıyorum..yerine atarax önerdi sonra.

Sonuç stablon,xanax ve atarax kullanıyorum......panik bozukluk,anksiyete bozukluğu ve uyku sorunum var.........

Not: şu anki durumum şu panik olunca bir tane xanax iyi oluyor...uyku sorunumda kalmadı sabah erken kalktığım için (işe girmemden dolayı) gece uykum geliyor artık....ama anksiyete bozukluğu ile ilgili STABLON ne işe yarıyor detaylı bilgi edinme amacım..............Lütfen bilgi edindikçe yazarsanız sevinirim......artı xanax çok içince bağımlılık yapıyormuş ve bildiğim kadarıyla tedavi edici özellikte değilde o an yatıştırıyor insanı yani STABLON panik bozukluğuma da iyi gelen bir ilaç mıdır....asıl birde onu öğrenmek istiyorum...
              Sevgili Cabriolet,

Üzgünüm nette Stablon’un Panik atak tedavisinde ne derece tesirli olduğunu belirten resmi bir araştırma raporuna bu sabahki taramalarımda rastlayamadım. Belkide böyle bir rapor henüz mevcut değil.

Ancak yabancı kaynaklı bir Ruh sağlığı sitesinde Sukorno nik adlı bir hastanın Stablon hakkında yazdıklarının sizi ferahlatabileceğini düşünerek Türkçe’ye çevirdim.

Sukorno Mart, 2006 tarihinde yayınladığı yazısında şöyle demektedir:

Stablon benim kanaatime ve şahsi tecrübeme göre hafif ve orta derecedeki depresyona ve Panik Bozukluğuma (Panik Atağa) tesirli bir ilaç olarak gözükmektedir. Bendeki anksiyeteye çok iyi geldi ve sexual tatminsizlik yaratmadı.

Stablon’u SSRI’lerin yan tesirlerine dayanamayanlar, ve/veya sexual tatminsizliği önlemek isyenler için tavsiye ederim. Aynı zamanda anksiyete ve Panik atak hastaları içinde tavsiye ederim. Benim tecrübeme göre ve hatta uzun süreli neticeleri bakımından, anxiolytic olarak daha fazla iyi gelmekte olduğunu söyleyebilirim.
              Kaynak: http://www.dr-bob.org/babble/20060304/msgs/616958.html

Netice: Yan etkilerine dayanamayıp bıraktığınız Lustral ve Paxil’in her ikiside SSRI antidepressanlarıdır. Doktorunuzun Stablon yazması, Sukorno’nun yukarda bildirdikleriyle uyum sağlamaktadır.

Bence Stablon’un tarifnamesindeki endikasyonları içinde PA’ın bulunmaması doktorunuzun yazması dolayısıyle bir şey ifade etmez. Halep ordaysa arşın burdadır sözü vardır, yani Sukorno’nun şahsi tecrübelerini de değer vermeniz gerekmektedir. Keza doktorunuzun bu hususta bilgi ve tecrübesi de varki size Stablon yazmış olsa gerek.

Dolayısıyle sizin ilk başta yapacağınız Stablon acaba PA da etkili gelebilirmi endişesinden kurtulmak üzere, doktorunuzun bilgisine ve Sukorno’nun tecrübelerine istinaden bu ilacın size de iyi gelebileceğine inanmanızdır.

Bir ilacı nekadar umutla kullanırsanız o kadar faydalı gelebileceğine inanlar arasındayım. Mademki Sukorno’ya iyi gelmiş 70% şansla sizede iyi gelme olasılığı vardır. Yeterki sizde bu 70%’e dahil olabilecek beyin kimyasına sahip olabilin.

Birde şuna inanmaktayım. PA’lardan kalıcı biçimde kurtulmak için sadece ilaçlara bel bağlamın yanlış olacağına, ilaçlar yanı sıra Pa hakkında kendinizi bilinçlendirerek öğrendiklerinizi kendinize uygulamanızın gerektiğine inanmaktayım.Bu biliçlendirmeyi sağlıyacak bir çeviri yazıma eğer henüz okumamışsanız Link1’den erişmenizi tavsiye ederim.

Geçmiş olsun, U34

Link1: http://www.psikoloji.gen.tr/modules....wtopic&t=18834

Yorum

umut34 ...benim için araştırıp bu hususta verdiğiniz bilgiler için size çok teşekkür ederim...Umarım anksiyete bozukluğuma ve panik bozukuğuma iyi gelir bu ilaç....bakalım,,, zaman gösterecek....Eğer araştırmalarınızda yeni bilgiler elde ederseniz yine bu sayfada yine paylaşırsanız çok sevineceğim saygılar......

Yorum

Stablon yazan doktorunuzun İletişim adresi Hk.

Sevgili Cabriolet,

Başlığınıza gönderdiğim ilk yorumumda Doktorunuzun Stablon yazması haberinize hem sevindiğimi hemde üzüldüğümü nedenleriyle açıklamıştım.

4 aydır yanlız Cipralex’e son 8 haftadır da Cipralex + Lamictal kombinasyonuna umut bağlıyarak kullanmaktayım. Çoğu günlerimde anksiyetem artmakta o zamanda, bende PA‘lar olmadığı için Xanax yerine bağımlılık riski daha az olan Nervium sakinleştiricisi kullanmak mecburiyetinde kalmaktayım.

Kendi teşhisim, 8 yıldır nüksetmekte olan rahatsıslığımın 6 yıldır gittiğim doktorların ve benimde zannettiğim gibi depresyondan ziyade yaygın anksiyete bozukluğundan ileri geldi yönündedir. Çünkü iki hafta önce uyguladığım Beck depresyon testi, bunu teyid edecek şekilde hafif depresyona tekabul edici netice vermişti. İkinci yorumumdaki Sukarno’un söyledikleri de bende Stablon için daha fazla sempati kazanmama neden oldu. Tabii doktorunuzun size Stablon yazmasıda.

Dört beş ay daha bekledikten sonra, rahatsızlığımda bir iyileşme olmassa veya olupta tekrar nüks edişinde Stablon’u bir doktorun tavsiyesinden cesaret alarak tekrar denemek isteyebilirim.

Bunu yapabilmem için baş vurabileceğim doktorun sizin doktorunuzdan başkası olamıyacağına inanmaktayım. Dolayısıyle kayıtlarımda bulunmak üzere, sizce mümkünse ve hazır konu sıcakken, şimdiden, doktorunuzun hangi şehirde bulunduğunu, iletim adresini, telefon numarasını (varsa tercihan muayenehanesinin), Adını Soyadını PM’le bana bildirerek yardımcı olmanızı rica etmekteyim.
                  Bu sorularımın tamamına cevap verebilmek için belkide çaba göstermeniz gerekebilir. Bu çaba için harcayacağınız zaman için şimdiden teşekkürlerimi arz ederim.

Sağlıcakla kalmanız dileğiyle, U34

Not:
                  Hatırladığıma göre Stablon’un faydalı tesirlerini göstermeye başlaması 3-4 ay alabilmektedir.

Yorum

umut 34 özelinizden attım....söylemiş olduğum gibi edindiğiniz yeni bilgileri paylaşırsanız memnuniyet duyacağım..Açıkçası yeni çevirilerinizi dört gözle bekliyorum Saygılar. :P

Yorum

Bu arada Stblon'un yan etkileri ağır değil dediğim gibi...diğer lustral ve paxilde inanılmaz bir mide bulantım oluyordu alopesi( kellik)den tutun ve karaciğer işlev bozukluğuna kadar bir çok yan etkisi vardı(zaten prospektüsüne bakınca insanın direkt morali bozuluyor panik bozukluk ve anksiyete bozukluğuyla kalayım varayım (karaciğeri falan haydi boşverin de kellik diyor ya o artık iyice kopardı beni :P ....
                      Şaka bir yana gerçekten az az da denesem alışamadım yan etkileri beni daha fena yaptı (özellikle mide bulantısı)

Stablonun yan etkileri
                      Mide ve karın ağrısı, ağız kuruluğu, anoreksi, bulantı, kabızlık, gaz oluşumu, uykusuzluk, uykuya meyil, asteni, taşikardi, göğüs ağrısı, baş dönmesi, sıcak basması, solunum rahatsızlığı, kas ağrısı ve yutma güçlüğü gibi.

Ancak bunlardan henüz hiçbirisi beni etkilemiş değil...Umarım Panik bozukluğuma ve anksiyete bozukluğuma da iyi gelir de o zaman ballı kaymak gibi olur....

Dipnot ve AYRI BİR KONU: bu arada xanax'ı da içmeye devam.. onsuz olmuyor ya( bağımlı da olmak istemiyorum ama hakikaten içince kafadaki olumsuz duygular gidiyor)....

Nervium demişsiniz ;aşağıdaki alıntıda panik bozukluk için özellikle alprazolam kullanılır diyor ne kadar gerçek ne kadar doğru bilmiyorum ...

Ülkemizde sık kullanılan benzodiazepinler :

Alprazolam : (Xanax)
                      Diazepam : (Diazem,Nervium ,Valium)
                      Klordiazepoksit : (Librium , Librizan)
                      Klorazepat: (Tranxilene)
                      Lorazepam.: (Ativan)
                      Klonazepam: (Rivotril )

Kullanım alanları:
                      a)Yaygın bunaltı bozukluğu (alprazolam, diazepam, klordiazepoksid, lorazepam, oksazepam).

b)Panik nöbetleri(alprazolam).

c)Gerginlik ve stres durumları (diazepam, klordiazepoksid, medazepam).

d)Uyku bozuklukları (Hepsi kullanılabilir).

e)Epilepsi.

f)Alkol yoksunluğu ve deliryum tremens sağaltımında.

g)Mani ve psikotik eksitasyon durumlarında antipsikotiklerle birlikte.

Şimdi ben de panik atak var bir de gerginlik ve stres var ne yapacağım şimdi ...ikisine bir etki eden bir benzodiazepin yok bu siteye göre gelde çık işin içinden
                      örnek;
                      Panik nöbetleri(alprazolam(xanax)).
                      Gerginlik ve stres durumları (diazepam(nervium), klordiazepoksid, medazepam).

"Xanax yerine bağımlılık riski daha az olan Nervium sakinleştiricisi kullanmak mecburiyetinde kalmaktayım"demişsiniz bu yüzden bende devamlı xanax kullanıp da bağımlı olmak istemiyorum doktordan diazepam etken maddesi olan örn;nervium,valium,diazem tarzı bir kaygı giderici mi istesem diyorum açıkçası....(Bu ara da pek panik nöbeti geçirmemeye başladım zira....)

Neyse bu işler karışık,( en iyisini doktor bilir yine),,,,, umarım hepimiz düzeliriz dertler tasalar biter de ilaçlardan medet ummayız ....

Saygılarımla.....

alıntı ve linki bu http://www.webhatti.com/ruh-sagligi/...galtimi-v.html

Yorum

Bu arada konuyu iyice saptırdım ama aynı(diazepam)etken maddeli nervium ile Diazem'in yan etkileri şunlar;

NERVİUM yan etkiler
                        En çok görünen yan etkileri uyuklama, bitkinlik ve ataksidir. Daha seyrek olarak konfüzyon, konstipasyon, depresyon, diplopi, disartri, baş ağrısı, hipotansiyon, sarılık, libido değişiklikleri, bulantı, deri döküntüleri, konuşma bozuklukları, üriner retansiyon, vertigo, görme bozuklukları sayılabilir. Ayrıca paradoksik olarak anksiyete, hallusinasyon, uyku bozuklukları, saldırganlık oluşabilir. Bazı defa nötrapeni, sarılık görülebileceği için periyodik kan sayımları ve karaciğer fonkisyon testleri yapılmalıdır.

DİAZEM Yan etkiler
                        Baş ağrısı, görme bulanıklığı, dizanteri ataksi, hipotansiyon ve kemik iliği depresyonu gibi yan etkiler görülebilir.

Sanki Diazem daha iyi gibi duruyor ...(kemik iliği depresyonu diyor oda ne oluyorsa )

Oysa Xanax'ın yan etkilerine baktığımızda bu ikisinden de daha hafif diyebileceğimiz etkiler gibi gördüm ben...

XANAX yan etkiler

Yan etkiler tedavinin başlangıcında gözlenir ve çoğunlukla tedavinin devamında veya doz azaltıldığında kaybolur. Xanax tedavisi sırasında en yaygın olumsuz reaksiyonun uyku hali olduğu saptanmıştır. Daha az oranda baş dönmesi, görme bulanıklığı, baş ağrısı, depresyon, uykusuzluk, sinirlilik/anksiyete, tremor, kilo kaybı koordinasyon bozuklukları, çeşitli mide-barsak ve otonom sinir sistemi belirtileridir. Panikle birlikte görülen hastalığı olanlarda en sık karşılaşılan yan etkilerde şunlardır: sedasyon/sersemleme, halsizlik, ataksi/koordinasyon bozukluğu ve peltek konuşma

Bu konu hakkında da yorumlarınızı merak ediyorum umut34...Saygılar...

Yorum

Xanax ve Nerviumun kullanma alanları

Merhaba Cabriolet,

Diazem veNervium’un etkin maddesi aynı (Diazepam) olduğundan aynı dozlarda kullanılması halinde yan etkilerinin aynı olması gerekeceği kanısındayım. Ancak Diazem’in hem 10mg’lık tableti hemde, 10mg’lık ampul (iğne ile vurulan) çeşiti’de mevcuttur. Nervium’un ise sadece 5mg’lık tableti vardır.

İğne vurulması halinde etkin madde kandaki azami seviyesine aniden erişmektedir. Zannımca yan tesirlerinin farklılığı bu yüzden olsa gerek. Nervium’un ağızdan alınmasından sonra kandaki azami miktarına erişmesi hatırladığıma göre yaklaşık 2 saat civarındadır. Fakat tableti aldıktan sonra yeterli sakinleştirmeyi kendi tecrübeme istinaden 20-40 dakika içinde göstermektedir.

Kemik iliği depresyonu, kandaki al yuvarlaklarının azalması demektir. Bu azalma vucudun başka hastalıklara karşı (enfeksiyon gibi) bağışıklık sisteminin zayıflamasına neden olmaktadır.

Xanax’ın daha ziyade PA hastalarında tercih edilmesinin nedeni, Bana göre Nervium’a nazaran mg başına yaklaşık 20 defa fazla sakinleştirici tesiri olmasından, ve bu tesirin Nervium’a nazaran çok daha kısa zaman içinde kaybetmesi, fakat PA süresine yeterli olması yüzündendir.

Gerginlik ve stres durumları için Nervium’un tercih edilmesinin nedeni, sakinleştirme süresinin uzunluğu, etkisinin bu durumlarda yeterli gelmesi nedeniyle olsa gerek. Ayrıca gerginlik ve stres durumları PA’ya nazaran çok daha uzun devam eden, dolayısıyle gün içinde üst üste Xanax kullanılmasını gerektiren durumdur. Bu yüzdendirki bu durumlarda Xanax kullanılması Nervium’a nazaran çok daha fazla bağımlılık riski doğuracaktır.

Doktordan diazepam etken maddesi olan örn;nervium,valium,diazem tarzı bir kaygı giderici mi istesem diyorum açıkçası....(Bu ara da pek panik nöbeti geçirmemeye başladım zira....) Sualinize gelince:

Bence her ikisinide stoğunuzda bulundurmak en iyisi olur. Yani stres ve gerginlik hissettiğinizde veya böyle bir olayla karşılaşacağınızı tahmin ettiğiniz bir yere giderken, sakinleşmek üzere Nervium. PA geldiğinde de sakinleşmek için Xanax. Tabii doktorunuz onaylarsa.

Bu ara gönderdiğiniz PM çok işime yaradı. Teşekkür ederim.

U34

Yorum

Arzu ettiğiniz bilgiler Hk.

Sevgili Cabriolet,

Bu günkü PM'inizde arzu ettiğiniz bilgileri daha evvelce 15 Haziranda ve bu günde PM'le göndermiş bulunmaktayım. Gelenler kutusunuzda bulunmaları gerekmekte. Eğer yoksalar Bana PM le email adresinizi bildirirseniz adresinize tekrar gönderebilirim.

U34
                            :?: :?:

Yorum

Stablon'un etken maddesi Tianeptine'dir.

Tianeptin hayvan deneylerinde benzodiazepinlere
                              benzer düzeyde bunaltı giderici etki yapmaktadır
                              (Cutler ve ark. 1997). Depresyona eşlik
                              eden bunaltı tedavisinde tianeptin fluoksetine eşittir.
                              Bazı çalışmalarda olgulara ek olarak bunaltı
                              giderici ilaç verme olasılığı tianeptinde daha düşük
                              olmuştur. Depresyona eşlik eden anksiyete
                              üzerinde sertralin ve paroksetinle de karşılaştırılmıştır.
                              Anksiyete üzerindeki etkileri benzerdir.
                              iki grubun da ek bunaltı giderici ilaç alma
                              gereksinimi aynı düzeyde olmuştur. Paroksetine
                              göre tianeptinde tolerans sorunları daha az olmuştur.
                              Amitriptilin, klomipramin, mianserin ve
                              maprotilinle de depresyon ve eşlik eden anksiyete
                              tedavisinde karşılaştırmalı çaiışmlarlda denenmiştir.
                              Tianeptin maprotilinden üstün, diğerleri ile
                              eşdeğer etkinlikte bulunmuştur. Bu araştırmalarda
                              tolerans sorunlarının daha az olması tianeptin
                              lehine bir gözlemdir (Kasper ve Olié 2002)

Uzun süreli kullanımda yinelemeleri önleyici etkisi
                              de kanıtlanmıştır. Plasebo kontrollü çalışmalarda
                              bir yıl içinde yineleme olasılığı plasebo grubunda
                              yaklaşık 2.5 kat daha fazla bulunmaktadır.
                              Karşılaştrırma daha önce geçirilen atak sayısına
                              göre yeniden yapıldığında aradaki fark tianeptin
                              lehine daha da artmaktadır. Uzun süreli kullanımda
                              da ciddi tolerans sorunları izlenmemektedir.
                              İştah ve kilo üzerinde, cinsel işlevler üzerinde uzun
                              vadeli kalıcı etkilerinin olmaması bir üstünlük gibi
                              durmaktadır.

Alıntıdır,aşağıda link verilmiştir...
                              ------------------------------------------------------------------------------------

Umut 34 Tezime devam etmek için eve dönmüş durumdayım..Stablon'da dozu günde 3'den ,2ye indirdim(kendi kararım iyi mi ettim bilmiyorum),,çünkü hayatım da biraz düzensizleşti yine(sabah erken den kalkmıyorum artık işim bittği için)....Stablonun etken maddesi tianaptine ile ilgili ufak çapta bir araştırma yaptım..O yan etki anlamında dayanamadığım SSRI tarzı ilaçlardan ikisi olan [( daha önce kullandığım Lustral(Sertralin),Paxil(paroxetine)den bahsediyorum ]nihayetinde benzer sonucu elde edecekse yan etki sıkıntısının(bende aşırı mide bulantısı yaptı daha önceden bahsettiğim gibi ) görece daha az olduğu Stablon(tianeptine) tercih etmek daha mantıklı duruyor bence........

Sonuç olarak anksiyete bozukluğum için devam ediyorum Stablon'a(günde 2 keze indirdim)....Bu arada sıkıntımın çok olduğu zaman( panik bozukluk ve yine bir xanax içiyorum(günde 2 kez,extrem hallerde 3 kez oluyor...) rahatlıyorum.....Sonucu göreceğiz bakalım....
                              Tüm bu konulardan muzdarip arkadaşlara sağlıklı huzurlu günler dilerim...

http://www.klinikpsikiyatri.org/file...nals/1/345.pdf

http://lokman.cu.edu.tr/psikiyatri/d...p/2007/3/9.pdf

Umut34 Gönderdiğim iki linkte ayrıntısı ile herşey yazıyor bu ve buna benzer linkleri zaten çok önceden okuduğunuzu tahmin ediyorum ama yine de yorumlarınzı merak ediyorum Saygılar....
                              Not:Bu arada Pmi gördüm sağolun....

Yorum

İşleniyor...
                              X