Duyuru

Collapse
No announcement yet.

1 yıldır ıçtıgım ılaçları pat dıye bıraktım..

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

  • 1 yıldır ıçtıgım ılaçları pat dıye bıraktım..

    arkadaslar ben bı yakınımın 3 gun once gazına geldım efexor 150 ve seroguel 100 ıçtıgım ılaçları dr a sormadan anıden bıraktım sadece ılk gun kulagım cok uguldadı sonra bısey olmadı sadece artık gecelerı cok zor uyuyorum baska bı yan etkılerını yasamadım.burdan okudugum kadarıyla bırakmak zor oluyo falan dıye bılıyodum bu kadar kolay oldugunu bılmıyodum bakalım ılerleyen gunlerde tekrar baslama gereksınımı duyacakmıyım merak edıyorum..

  • #2
    aranızda hıç boyle anıden bırakan oldumu acaba?

    Yorum


    • #3
      ilacı bırakmanın etkileri daha sona görülecek hem de ilaçlarını o kadar yüksek dozda alırken bir anda kesmek yapmaman gereken birşeydi. dr.ye gidyomusun bilmiyorum bu ilaçları dr. tavsiyesiylemi kullanıyorsun ve ilacı bırakalı ne kadar zaman oldu ?

      Yorum


      • #4
        hastalığın tekrarlıcaksa ilk belirtileri uykusuzluk ve çabuk sinirlenme şeklinde olur.uykusuzluk 2 haftadan fazla devam ederse iyiye işaret olmayabilir .doktorunla irtibat halinde olmalısın malesef bunlar tekrarlayıcı özellikteki hastalıklar

        Yorum


        • #5
          Orjinal yazı sahibi: hayal78
          ilacı bırakmanın etkileri daha sona görülecek hem de ilaçlarını o kadar yüksek dozda alırken bir anda kesmek yapmaman gereken birşeydi. dr.ye gidyomusun bilmiyorum bu ilaçları dr. tavsiyesiylemi kullanıyorsun ve ilacı bırakalı ne kadar zaman oldu ?
          evt dr a gıdıyorum o verdı bu ılaçları zaten ona sormadan bıraktım 3 gun oldu bırakalı..

          Yorum


          • #6
            ONA DANIŞMADAN BIRAKMAN İYİ OLMAMIŞ ÖZLEMCİM. BUNUN OLUMSUZ ETKİLERİNİ ZAMAN İÇERİSİNDE FARK EDECEKSİNDİR. İLAÇLAR YAVAŞ YAVAŞ BIRAKILIR. VE BUNU DOZUNU DR. AYARLAYACAKTIR SENİN HASTALIĞINA GÖRE. SIKINTILARIN YENİDEN TEKRARLAMAMASI İÇİN DR. NA DANIŞ DERİM BEN.

            Yorum


            • #7
              sımdı soyledıklerınızden etkılendım mıdem bulanmaya basladı bıde vucudumun dermanı kesıldı sankı kotu oldum bırden bıraz uzanayım..

              Yorum


              • #8
                BAK ŞİMDİ !KEŞKE DEMESEYDİM KAFANA TAKTIN ŞİMDİ SEN.SADECE DİKKATLİ OLMAN AÇISINDAN SÖYLEDİM. ZATEN 3GÜN OLMUŞ İLACLARINI BIRAKALI. DR.NA DANIŞIRSIN O SANA YOL GÖSTERİR. OK.?

                Yorum


                • #9
                  Bırakmanız yanlış olmuş. Hastalığınız daha kötü bir şekilde geri gelebilir bir zaman sonra. Doktorunuzla konuşup karar verin. Hem sırf birinin sözüyle o kadar zamanın emeği ziyan edilir mi ?

                  Yorum


                  • #10
                    Re: 1 yıldır ıçtıgım ılaçları pat dıye bıraktım..

                    Orjinal yazı sahibi: oslemm
                    arkadaslar ben bı yakınımın 3 gun once gazına geldım efexor 150 ve seroguel 100 ıçtıgım ılaçları dr a sormadan anıden bıraktım sadece ılk gun kulagım cok uguldadı sonra bısey olmadı sadece artık gecelerı cok zor uyuyorum baska bı yan etkılerını yasamadım.burdan okudugum kadarıyla bırakmak zor oluyo falan dıye bılıyodum bu kadar kolay oldugunu bılmıyodum bakalım ılerleyen gunlerde tekrar baslama gereksınımı duyacakmıyım merak edıyorum..
                    Sevgili Oslemm,

                    Bence çok cahilce davranmış, diğer ilacı bilmiyorum ama efexoru aniden bırakmakla tehlikeli bir kumar oynamışsın.
                    Ama bu kumarı bana göre kazanmışsın. Efexoru bırakman nedeniyle bundan böyle geri çekilim reaksiyonlarıyle karşılaşma ihtimalin çok az. Ayrıca vucudunda artık Efexor bulunmamaktadır. Çünkü bıraktıktan sonra vucudda kalış süresi Kaynak1’e göre kaba olarak 24 saattir yani bir gün, sen ise 3 gün önce bırakmışsın.

                    Kaynak1: http://answers.yahoo.com/question/in...3082611AAszHs7

                    Efexor yarı ömrü 5 saat olması yüzünden bir doz atlamasında dahi geri çekilim reaksiyonları yaratacak bir ilaçtır.
                    Buna rağmen efexoru yaratan firma Wyeth-Ayerst’in tüm efexor kullanıcıları üzerinde yaptığı bir anket neticesinde efexoru aniden bırakılmasında geri çekilim reaksiyonlarına uğramış kullanıcıların kendi sayım metodlarına göre 35% olduğunu söylemektedir.
                    Bir Harvard çalışması ise geri çekilim reaksiyonlarının mevcut olduğu kullanıcı oranının 78%, olduğunu ve bu konuda Paxil’in üzerinde yagane kötü netice veren ilaç olduğunu söylemektedir.

                    Hadi diyelimki siz, bir nedenle yukardaki 35% veya 78% haricinde kalmış bir efexor kullanıcısı olun. Dolayısıyle hepimizin korktuğu geri çekilim reaksiyonlarına bu nedenle uğramamış şanslı bir kişi olabilirsiniz. Bu işin iyi tarafı. Çünkü bu tip geri çekilim reaksiyonları kalıcı bozukluklar ve ölümcül neticeler zaten doğurmamaktadırlar.

                    Ama FDA’nın emniyet bakımından yaptığı bir araştırma raporuna göre efexor kullanıcılarında ciddi ve tehlike yaratıcı geri çekilim reaksiyonlarının rastlanma oranı 9% olmaktadır. Bunların arasında kalıcı bozukluklar ve ölümcül neticeler mevcuttur. İşin esas kötü tarafı sizin bu 9% içinde kalmanız durumunda, bu tehlikelerle baş başa kalmanız olacaktı.

                    Bundan böyle geri çekilim reaksiyonların etkisinden zarar görmemeniz için, bir uzmana bilemediniz bizlere danışmadan sakın aniden antidepressan kullanımına son vermeyiniz.

                    Geçmiş olsun, U34

                    Not:
                    Burada yazdıklarım doktora danışmanın yerine geçemez.
                    Çaresizseniz Çare sizsiniz. U34

                    Yorum


                    • #11
                      Ben de yaklaşık 4-5 sene önce ani bir gazla içtiğim ilaçları bırakmıştım. İlk başlarda baş dönmesi dışında bir sorunum olmadı. Ancak geçen süre zarfında ilaçların aslında bana çok şey kattığını anladım. Maalesef ilaçlar olmadan bir hiçim. Sanırım tekrar başlayacağım ve hiç değilse ilaçların bana verdiği sahte mutlulukla huzurlu bir hayat süreceğim. Doğal yollardan mutlu olamıyorum ne yapsam beceremedim...

                      Yorum


                      • #12
                        ben bir ara efexor 75 mg kullanmışım 5 gün kadar aniden bıraktım ama çekilme reaksiyonlarını görmedim. çekilme reaksiyonları insan insana değişiyor. anladığım kadarıyla össlem sende bu reaksiyonları görmemissin. ama bence yüksek bir dozdayken aniden bırakmamalıydın. ilk önce 75 mg sonrada 37,5 mg ramı düşürdükten sonra bıraksan daha iyi olurdu.

                        Yorum


                        • #13
                          ben efexoru bıraktım mide bulantısı yaşadım sonra tekrar başladım.
                          <div><strong>Bir g&uuml;n d&uuml;nyaya ait b&uuml;y&uuml;k bir derdin olursa</strong><br /><strong>rabbine d&ouml;n&uuml;p, &laquo; benim b&uuml;y&uuml;k derdim var ! &laquo; deme</s

                          Yorum


                          • #14
                            beni bak bizim gız, o ilaçla öle hemen bırakılıverilmez.eyileşmiş osan bile yavaş yavaş bırakılıyoru.sen pat deye bırakmışın.bi de her sölenen den etkileniyosun heralde.biri bişiy demiş bırakmışın,biri bişiy demiş hemen miyden bulanmış.sen doktura dinle bence.gelişmilere akta bize
                            <div>kimse anlamaz biliyorum;canımı yaksa da hayat g&uuml;l&uuml;yorum</div><br />

                            Yorum


                            • #15
                              slm..

                              Bu tip ilaçları...Hemde bukadar yüksek dozajlarda alırken...!!

                              Doğrusu yazmış olduğun bu ilaçlar aniden kesilirse sadece psikolojinde değil kas yapındada sorun çıkarabilir.

                              Ben uzunyıllar butür ilaçları kullanıyorum,zamanında böyle bir hata yapmıştım,birdaha aslaaa..

                              Yorum

                              İşleniyor...
                              X