Duyuru

Collapse
No announcement yet.

ilac kullanmali mi yoksa kullanmamali miyim?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• ilac kullanmali mi yoksa kullanmamali miyim?

Antidepresan kullandigim zamanlar duygularim hep orta seviyede moral bozuklugu yok heyecan kaygi korkularim cok az derecede ama hayattan zevk almak cok iyi seviyede degil orta seviyede ornegin film izlerken kitap okurken gezip dolasirken keyif alma derecesi cok yuksek olmuyor ama hasta da olmuyorum.

Ilac kullanmazken ise durum ani coskulu sonra huzursuz bi mutlu bir mutsuz kafaya cok takiyorum mutlu olsam bile kisa suruyor duygularim hep inisli cikisli fikirler havada ucusuyor dusuncelerim cok hizli ama dedigim gibi inisli cikisli boyle mi yasamak iyidir yoksa ilacli mi arkadaslar?

aynen ben de senin gibi oluyorum dostum.yok mu bi hal çaresi bu işin acep.

Yorum

bu konuda daha deneyimli arkadaşlardan cevap bekliyorum..

Yorum

Karamsarlikların kötü durumun ne kadar kötü? Yani bir gün hasta olmamak için zevklerim den biraz ödün verirdim. Hayat çok da öyle ahım şahim birşey değil.
        "Umut olmasına var, sınırsız denecek kadar umut var, ama bizim için değil." Franz Kafka

Yorum

ben örneğin bir yere gidip çay içsem bile diğer insanların her zaman benden ustun ve işe yarar olduklarını düşünür kendimi mutsuz hisseder karamsarlığa vururdum,ama ilçalıyken bu durum tam tersi benım ayrı bır hayatım var ınsanlara göre yaşamıyor kendim için yaşıyorumm..

Yorum

dostum bende senin gibiyim iki arada bir derede kaldım hayata bu kadar yogun duygularla yaklaşmak ne kadar doğru acaba ?

Yorum

Sanirim ilacsiz bir halde yogun duygularla yaklasmak iyi bir sey olmasa gerek insan kontrolden cikabiliyor

Yorum

aslında çok önemli ve kısırdöngülü bi konu...benim de şöyle oluyor.ilacı bıraktığım zaman kendimi daha az eleştiriyorum,daha az yargılıyorum ve kafamda bi rahatlık oluyor..daha lirik bi dünyada yaşıyorum sanki..ama uzun süreli bırakmalarda ise korkuların seni tekrar ele geçiriyor.
                ilaç kullandığımda (belki de farklı ilaçlar kullanmalıyım) çok tedirginim sosyal ilişkilerde.acaba yanlış mı yaptım,yanlış bişey mi söyledim,yanlış anlaşılır mıyım gibi kafada bi sürü ketleyici ve seni boş yere meşgul eden düşünceler..kesinlikle bir ilişkiye giremezsin bu düşünceler yer bitirir..
                yukarı tükürsen bıyık aşağı tükürsen sakal.

Yorum

Herkeste farkli demekki bende tam tersi ilacliyken relax oluyorum hic tedirgin hissetmiyorum free takiliyorum elestirilere acigim ozguvenim yuksek ilacsizken bunlarin tam tersi bir durum oluyor ama ilacli bi sekilde hayatima devam etmeye karar verdim paxera 40 mg kullaniyorum belki doz azaltabilirim ama birakmayi dusunmuyorum henuz

Yorum

özgüven konusunda kararsız kaldım öylemi iyi böylemi iyi diye galiba ilaçsız bir şekilde yogun bir duygu akışı oldugundan dolayı özgüven daha iyi bunun yanında kötü senaryolar var duygusallıkla karışık adrenalin çok yüksek dokunsalar ağlayacak kıvama geliyorum kısacası eski halime döndüm yine......

Yorum

ilaç kullanmak daha iyi. artık bu konuda kendimle tartışmıyorum. kullandığımda sakin ve huzurluyum, işlerim yolunda gidiyor. kullanmayınca tüm dinginliğim kayboluyor ,sesler, insanlar, herşey beni tedirgin ediyor. . ilaçlarla, yaşamak ve dünyaya tahammül etmek çok daha kolay.30 yıldır kullanıyorum bi yan etki, zarar filan da görmedim.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: macabre View Post
                        ilaç kullanmak daha iyi. artık bu konuda kendimle tartışmıyorum. kullandığımda sakin ve huzurluyum, işlerim yolunda gidiyor. kullanmayınca tüm dinginliğim kayboluyor ,sesler, insanlar, herşey beni tedirgin ediyor. . ilaçlarla, yaşamak ve dünyaya tahammül etmek çok daha kolay.30 yıldır kullanıyorum bi yan etki, zarar filan da görmedim.
                        Sanirim bende tartismayi birakmam gerekiyor sadece beni uzen hizli ve akici dusunemem yani fikir azligi var.

Yorum

badakist durumlar nasıl bende sabah kalkar kalkmaz baslıyor gerginlik korku aksama kadar dewam ediyor bu saatlerde normale dönüyorum ne biçim hastalıkmış bu ya lanet olsun geçmiyorda geçeceğinide düşünmüyorum

Yorum

hamilton senin rahatsızlığın ne,panik atak mı?

Yorum

Anksiyete yok bnde su anda normal hersey ama dozaji dusuruyorum sahi senin hastalik ne hamilton

Yorum

İşleniyor...
                              X