Duyuru

Collapse
No announcement yet.

ilac kullanmali mi yoksa kullanmamali miyim?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

anksiyete......

Yorum

Paxera anksiyeteme cok iyi geldi benim zaten hastaliklarin basi anksiyete bunlar oldukca hastalaniyor insan ben 40 mg dan 30 a dustum biraz skici oldu ama en dusuk doza kadar inmem gerekiyor kendimce yoksa ilaclara cok bagimli hale gelicem

Yorum

İlaçlara çok bağımlı hale gelmek diye bişi yok badakist. herhangi bir vitamin eksikliğin varsa o vitamini takviye edersin, ilaçlar da bunun gibi. mesele kendini ilaç kullandığın için hasta, güçsüz, sorunlu hissetmemen. psikolojik hastalıklara yüklenen anlam bizi kötü etkiliyor ister istemez. eğer delirmek ya da her neyse depresyon, anksiyete, sosyal fobi vs... olağan insanlık durumları olarak algılanabilseydi sıkıntımız bu denli yüklü olmazdı.
        insanlar kendilerine benzemeyen birini görünce merak ederler, önce yaklaşır, anlamaya çalışırlar, sonra eğer deli olduğun kanaatine varırlarsa zarar görme korkuları ağır basar ve uzak davranır dışlarlar, onlara benzemediğin sürece seni yanlarında barındırmazlar, kendilerine benzetmeye çalışırlar, başaramadıklarını gördükleri anda da kendilerinden soyutlarlar. çünkü korkarlar. bir mahalleye yeni taşınan kişi için de bu böyledir, mahalleliye benzemiyorsa benzemeye de niyeti yoksa vah haline. ben hiç bi yerde kimseye pas vermem, beni bu hale getiren genlerim değil, toplum, devletin eğitim anlayışı, vs.... hiç kimseye benzemek onlardan biri olmak zorunda değilim. ister korksunlar ister meraktan çatlasınlar.

Yorum

İşleniyor...
        X