Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Efexor xr kalp ritminde artış

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Efexor xr kalp ritminde artış

Arkadaşlar 3 gün önce kalp ritmimin birden hızlandığını fark ettim. İlacı 8 gün 37.5 mg aldım 19 gün.gündeyim 75. Mg da yarın 20 olacak 28 gün toplamda . Kendimi iyi hissediyordum doktoruma sorarak norodol denen damlayı bıraktım. Doktor bey direk bırakabilirsin dedi ben yinede 4 ve 3 damla alıp dün bıraktım Normalde 5 damlaydı zaten.Dün. 4-3 yaptım ve bıraktım dozu azaltmaya başladığım gün akşamı hissettim sanırım.4 damla aldıktan sonra ama çok alakası olduğunu sanmıyorum 15 gündürde sanki hızlanmış gibiydi ama çok rahatsız etmiyordu şuan ne yapacağımı bilemedim

Orjinal yazı sahibi: entüisyonist View Post
    Arkadaşlar 3 gün önce kalp ritmimin birden hızlandığını fark ettim. İlacı 8 gün 37.5 mg aldım 19 gün.gündeyim 75. Mg da yarın 20 olacak 28 gün toplamda . Kendimi iyi hissediyordum doktoruma sorarak norodol denen damlayı bıraktım. Doktor bey direk bırakabilirsin dedi ben yinede 4 ve 3 damla alıp dün bıraktım Normalde 5 damlaydı zaten.Dün. 4-3 yaptım ve bıraktım dozu azaltmaya başladığım gün akşamı hissettim sanırım.4 damla aldıktan sonra ama çok alakası olduğunu sanmıyorum 15 gündürde sanki hızlanmış gibiydi ama çok rahatsız etmiyordu şuan ne yapacağımı bilemedim

Bence ciddi bir sorun yok gibi duruyor.bu dozda efexor kalp ritmini fazla etkilemez diye düşünüyorum.mesela ben günde 300 efexor kullanıyorum.ama senin tansiyon veya başka bir hastalığın varsa belki etkileyebilir,bunun için tansiyonunu takibe al bir kacgün ve ekg çektir emin olmak için ayrica psikiyatrina da danış konuyu.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: reliable View Post
      Bence ciddi bir sorun yok gibi duruyor.bu dozda efexor kalp ritmini fazla etkilemez diye düşünüyorum.mesela ben günde 300 efexor kullanıyorum.ama senin tansiyon veya başka bir hastalığın varsa belki etkileyebilir,bunun için tansiyonunu takibe al bir kacgün ve ekg çektir emin olmak için ayrica psikiyatrina da danış konuyu.

Hocam bir sorunum yok. Reflü vardı o biraz etkilemişti bir ara(efexor e başladığım gün nefes darlığı için gitmiştim) ekg çektirdim tansiyonumda iyidi hatta düşüktü genç ve sporu olduğum için eskiden yani bu normal dedi. Ekg normal eko yapıldı oda normal. Burada dozdan ziyade ilaca vucudun verdiği tepki önemli bence . Cymbalta biliyorsunuzdur bende nefes darlığı yaptı prospektüste yazmıyor. Bırakmak zorunda kaldım. Aradım söyledim bi haberler. İnternette yaptığım araştırmada 3 kişiyi ben buldum sadece durumu siz düşünün güya test ediyorlar felan ama hikaye hepsi. Bende yan etkiler böyle 15-20 li günlerde çıkıyor bu snri lerde ya bu çok ilginç. Cipram kullandım 2.5 yıl allaha şükür hiçbir yan etki yapmadı. En çok hata yapılan nokta kimi 100 alır yapar kimi 300 alır yapmaz. 300 ü 150 150 diye mi alıyorsunuz. Benim büyük depresyonum yok geçti gibi somatik yakınmalarım ve kaygılarım vardı. Vucuduma çok önem veriyordum çok inceliyordum. Snri kullanmak durumundayım. Cymbalta bana iyi gelmişti ah o nefes darlığı. Efexor o kadar yazılan olumsuz şeyden sonra açıkcası çok sevmedim ama hala alışma dönemindeyim sanırım. Cymbaltada 14 . gün nefes darlığı yapmıştı mesela doktorumda şaşırdı ama bunlar çok ilginç şeyler bence 37.5 dan başladık ama yinede yaptı sanırım 75 e ilk başladığımdada hissediyordum gerçi ritimimi arrıtığını buna kafayı takınca son günlerde iyice belirginleşti. Ankarada iyi bir psikiyatrist biliyormusunuz psikiyatrist sorunu yaşıyorum şuan güvenilir işin ehli birini bulmam lazım. Üniversitedeki asis tanlarla olmayacak bu iş. Not şunuda belirteyim çok seyren yan etkilerde kalp ritminde artış belirtilmiş. Taşikardi olarak. Gerçi annem baktı 67 felan dedi dakikada nabız atışım aletimiz yok benim her zamanki halindeydi. Ben o sıkıntı hissettiğim an 90 a kadar çıkmıştı sanırım oturuyordum o sırada da şuan da iyi gibiyimde sebmedim bunu ya
      Last edited by entüisyonist; 11-10-2015, 01:46 AM.

Yorum

İşleniyor...
      X