Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Efexor 75 mg

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Efexor 75 mg

Anti depresanlar ile macera 17 yaşındayken başladı. Yaz günü ders kampindayken akıl oyunlarını izliyorduk. Daha önce yüz defa izlemisimdir. Oradaki profesör sonra şizofreni hastasi oluyordu. Oradan bende şizofreni olurmuyum diye başlayan anksiyete hastalığım... Doktora gittik tanıyı direk koydu . Cipram 20 mg verdi ben kullanmadım. Daha çocuğum gel zaman git zaman üniversiteye hazırlanıyorum. Baktım olmayacak hayatım rezalet ... aralık ayı yarım alıp başladım 1 hafta sonra 20 mg .... ta ki bu 11 temmuza kadar butunlemeleri bitirdik eve dönücem. Özel yaşantım da çalkantılı bir dönem . Gençlik hatası yapıp çok ağır yük almışım yanıma . Trene yetisicem diye koştum gerildim ... en son yetiştik.. Ertesi gün ellerim dirseklerim felaket bir biçimde kalktım. Ellerin ağrıyor uyusuyor ... Bu olaydan sonra hastalığım seyir değiştirdi. Ben sporcuydum. bu yılın ocak ayında dizimden sakatlandım 6 ay doktorlarda surundum tabiri caizse. Tam düzeldik toparlandık derken böyle birşey olunca... Sinirlerde sıkışma oldu muhtemelen kaslar da da sorun oldu. Ben ilaç felan kullandım yok bekleyeceksin diyorlar 6 ay 1 yıl. Şuan baya düzeldi ama eskisi gibimi değil hala ellerimi eskisi gibi hissedemiyorum. O dönem ben 1 poşet dahi taşıyamaz durumdaydım. Bu olayla beraber psikolojim de bozuldu. Acaba nerem agriyacak diye korkmaya başladım. veya en küçük şeyleri büyütmeye karalar bağlamaya başladım. Fibromiyaleji olma ihtimalim de var sporcu olduğum için Romatoloji te gittim en belirgin bulgular allaha şükür yoktu ama yinede sıkıntılı bir durum ... psikiyatri uzmanim f.m bahsetmesi ben arastirmistim yine somatik yakınma diyordu sikintilsrim bedenime yansıyordu... ufak ufak takıntılarım da var nefes alıp vermeyi kontrol etme gibi veya göz kirplsrina dikkat etmek gibi bunları hiç yazmamsm lazım ama işte yine engel olamiyorum. Cymbalta 30 başladık herşey Güzelken bir sabah göğsümde bir baskı ile uyandım nefes anlamıyorum dedim.14. gundeydimm 25. gün doktoruma gittim şikayetimi belirttim beni efexor denen ilaca başlattı ;( snri tabi yine 37.5 başladım 8. gününde yine bir atak geçirdim hastaligimin başında ki gibi. Bayram öncesi özel hastaneye gittik koşa koda 75 mg çıkıp norodol u ekledi bana 5 damla ..(norodol u doktoruna söyleyerek 2 haftada sonunda bıraktım) efexor 75 bana iyi geliyor ama bir yandan beni mahvediyor . Kalp ritminde artış yaptı hafızm eskisi gibi değil beni arada bıraktı biraz iyileştiriyor gibi sonra eskiye tekrar . Doktoruma dedim bunları bana bu doz yetmiyor dedim 150 ye çıkalım. Bana xanax verdi tedavi edici özelliği olmadığı için çok almak istemiyorum zorda kalınca aldım 2 gün önce başka almadim. Aşırı tepkiler vermeye başladım bazen birden sinirleniyorum ve kendimi durduramiyordum. 2-3 defa oldu böyle çok kötü allah kimseye vermesin . Kalp ritmini aileme bahsedince ailem gidip değiştirelim diyor ilk kullandığından beri bu ilaç bunu yaptı yanı duruken bile sanki gup gup yapıyor anlamıyorum) Ne yapacağımi bilemiyorum efexor 45 günü nü boşa gitmesini istemiyorum bir daha yeni ilaç felan ama böyle de olmuyor tek umidim 150 mg çıkmak. Pazartesi yeni bir doktora gidip konuşacağım bunu... Bu ilaç haricinde ixel kalıyor sanırım snri olarak ne yapacağımi bilemiyorum böyle yaşamaktan biktim artık benim olmayan düşünceler yüzünden canımı sikmaktan biktim ... İlaç ile ilgili yardımcı olursanız sevinirim ama kötü yan etkisini felan yazmayın çok etkileniyorum
    Last edited by entüisyonist; 30-10-2015, 06:03 PM.

Efexor daha once kullandigim bir ilac. Bu konuda yardimci olmayi, bilgi vermeyi cok istedim ama yazilan metinden bir sey anlamak o kadar olanaksiz ki malesef cabam akamete ugradi. Uzgunum.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: delidumrul View Post
      Efexor daha once kullandigim bir ilac. Bu konuda yardimci olmayi, bilgi vermeyi cok istedim ama yazilan metinden bir sey anlamak o kadar olanaksiz ki malesef cabam akamete ugradi. Uzgunum.
      Hocam çok haklisiniz sınırlı bir zamanımda yazdım yazımı düzelttim okuyup yardım ederseniz genç kardeşiniz olarak çok memnun olurum

Yorum

Efexor kullandigim donemde bende oyle yakinmalar olmamisti. Aslinda Efexor'un kalp ritmini hizlandirmak gibi yan etkileri de yoktur. Bence seninkisi evhamliligin ile ilgili bir durum ve bu doz sana yeterli gelmiyor. Xanax da kullanmamissin ki bence Efexor etkisini gosterene kadar muhakkak kullanmalısın. Kisa zamanda da doktor kontrolunde birak. Bence doktorunla 150 mg konusunu bir gorus. Bir sure baska ilaca gecme. Anksiyeteye papatya ve yuruyus de iyi gelir ama bedenini fazla zorlama ki tekrar evhama kapilmayasin. İkide bir de doktor degistirme. Saglicakla kal.
        Last edited by delidumrul; 31-10-2015, 06:25 PM.

Yorum

Efexor kullandigim donemde bende oyle yakinmalar olmamisti. Aslinda Efexor'un kalp ritmini hizlandirmak gibi yan etkileri de yoktur. Bence seninkisi evhamliligin ile ilgili bir durum ve bu doz sana yeterli gelmiyor. Xanax da kullanmamissin ki bence Efexor etkisini gosterene kadar muhakkak kullanmalusin. Kisa zamanda da doktor kontrolunde birak. Bence doktorunla 150 mg konusunu bir gorus. Bir sure baska ilaca gecme. Anksiyeteye papatya ve yuruyus de iyi gelir ama bedenini fazla zorlama ki tekrar evhama kapilmayasin. İkide bir de doktor degistirme. Saglicakla kal.
          Aradığım doktoru bulamadım. Hocam taşikardi yan etkilerde mevutzaten. Veya kalp ritminde artış. Cymbalta prospektüsünde nefes darlığıda yazmıyor hiçbir yerde yok ama yaşayanlar olmuş. cymbalta kullanırken daha kötüydüm çünkü daha yeniydi. Ben efexor kaynaklı olduğunu düşünüyorum . Ha şunu belirteyim cymbaltayı bıraktığım gün kardiyolojiden detaylı bir testten geçmiştim ekg eko o zaman iyiydim. Papatya çayı sakinleştirici olması lazım alacağım normalde sporuyum zaten sporu severim şuan çok yapamıyorum. Evet yürüyüş yani bende onu pek spordan saymıyorum ama bunada şükür etmek lazım. Halimize şükür diyoruz artık. Xanax alıcamda o da başka bir evham yapıyor bağımlılık yapar diye ama allaha şükür xanax kötü bir yan etkisini görmedim rahatça kullanabiliyorum

Yorum

Orjinal yazı sahibi: entüisyonist View Post
            Aradığım doktoru bulamadım. Hocam taşikardi yan etkilerde mevutzaten. Veya kalp ritminde artış. Cymbalta prospektüsünde nefes darlığıda yazmıyor hiçbir yerde yok ama yaşayanlar olmuş. cymbalta kullanırken daha kötüydüm çünkü daha yeniydi. Ben efexor kaynaklı olduğunu düşünüyorum . Ha şunu belirteyim cymbaltayı bıraktığım gün kardiyolojiden detaylı bir testten geçmiştim ekg eko o zaman iyiydim. Papatya çayı sakinleştirici olması lazım alacağım normalde sporuyum zaten sporu severim şuan çok yapamıyorum. Evet yürüyüş yani bende onu pek spordan saymıyorum ama bunada şükür etmek lazım. Halimize şükür diyoruz artık. Xanax alıcamda o da başka bir evham yapıyor bağımlılık yapar diye ama allaha şükür xanax kötü bir yan etkisini görmedim rahatça kullanabiliyorum
            Eger Efexor'un oyle bir kayitli yan etkisi varsa bile bence bu gecici bir etki. Bunyenin ilaca alismasini beklemelisin. Ben de Cymbalta'ya basladigim ilk 1-2 hafta resmen uyurgezer gibiydim. Her sabah aksam arabayla onca yolu nasil kat edip, eve veya ise vardigima hala hayret efiyorum. Ama o etki zamanla gecti. Bence biraz rahatlamaya calusip ilaca zaman tani. Makul bir surede gecmezse yine degistirirsin.

Yorum

Bu arada bulundugun yerdeki bir egitim arastirma veya tip fakultesi hastanesinden de sasma bence.

Yorum

Bu arada bulundugun yerdeki bir egitim arastirma veya tip fakultesi hastanesinden de sasma bence.

Özel doktora gitmek zorundayım sgk sistemine girmiyorum. Kariyerimi etkilemesi çok muhtemel gizli tutuyoruz bunu. Ailemden sadece annem biliyor 4 yıldır gizli. Yan etkiler için 45 gün yeterli değilmi sizce Aşırı sinirlilik yapmaya başladı insanları kırıyorum. Ne kadar daha beklenmesi gerekir ?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: entüisyonist View Post

Özel doktora gitmek zorundayım sgk sistemine girmiyorum. Kariyerimi etkilemesi çok muhtemel gizli tutuyoruz bunu. Ailemden sadece annem biliyor 4 yıldır gizli. Yan etkiler için 45 gün yeterli değilmi sizce Aşırı sinirlilik yapmaya başladı insanları kırıyorum. Ne kadar daha beklenmesi gerekir ?
                  45 gundur hangi dozdasin?

Yorum

75 mg az geliyor bence, 150'ye cik.

Yorum

45 gundur hangi dozdasin?
                      ABİ 8 GÜN 37,5 KULLANDIM cymbalta 30 u bıraktıktan sonra 8. gün atak geçirdim doktora gitmek zorunda kaldım bayram arefesi ... norodol damla ekled, 75 e çıtıktı. 42 günüdür 75 abi ama doz arada bıraktı beni yani bi idare eder gibi bi çok kötü. Yarın inşallah yeni bir doktora gideceğim doktora gidip direk belirteceğim zaten dozun bana yetmediğini
                      Last edited by entüisyonist; 01-11-2015, 09:42 PM.

Yorum

gittin mi doktora?

Yorum

gittin mi doktora?
                          Gİttim abi 150 ye çıktık zar zor olsada kalp ritmi mi söyledim ama pek önemsemiyorlar .. nedense bekliyoruz geçmesini bakalım

Yorum

gecmis olsun

Yorum

gecmis olsun
                              Saolun hocam bu doktora gittik geldik daha da kötü oldum neden oldu anlayamadım. Kapalı yerlere girmekten korkuyorum ben korkmuyorum yanide sıkıntı başladı herşey de 2 gündür. Ben evime milyon kere girdim uyudum kapıdan girerken yine kapalı mekana giriyorum diye canım sıkıldı neden sıkıldı bilmiyorum. Bu hastalı çok saçma birşey .... Ben 5-6 defa mr a girdim hatta biri 15 yaşındayken beyinden dizden belden boyundan şimdi giremem korkusu var .. Halbuki girdim.. Veya asansör ben asansöre biniyorum yani gittim yine bindim ama anlamsız birşey var bu son 2 gündür böyle oldu bu nedir ya ? Efexor 150 tüm ümidim önce allahtan gibi . Çok aşırı zorlanıyorum şuan son 2 gündür etraf bi garip gelmeye başladı. NOT : Hocam kardiyolojiye gittik Ekg normal eko normal tansiyon normal çıktı. Halter takalım dediler 24 saat kalp ritmimi izlemek için kabul etmedim. Bu aralar çok çabuk heyanlanıyorum. Efexor e ne kadar daha dayanmam lazım 8 gün 37.5 42 gün 75 mg oldu totalde 150 ye de en az 1 ay dayanmam gerekiyor dimi sonuç alıp almadığımızı görmek için . Aklıma gelen tekşey bu da olmazsa ixel e geçmek ondan sonra napıcam bilmiyorum. '2.5 yıl cipramla okadar mutluydum kii ....

Yorum

İşleniyor...
                              X