Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Antidepresanlar alzheimer riskini arttirir mi ?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Antidepresanlar alzheimer riskini arttirir mi ?

Merhaba arkadaslar bir yazida antidepresanlarin alzheimer riskini dusurdugunu okudum fakat antidepresanlar hafziayi koreltip ogrenme ve algilama yetenegini dusurdugu icin ilerde alzheimer olma riski var midir?ayrica unutkanlik ve gecmisi hatirlayamam ruya gorememe gibi durumlara takilmis durumdayim.guzel olan anilari da hatirlayamamak kotu deil mi ?

hem bugünü hem yarını olumsuz etkiliyorlar evet bunama riskini arttırıyorlar ben doktorlara en çok bu sebepten kızıyorum ilaç yazarken sorumluluklarının bilincinde değiller iş savsaklamakta üstlerine yok

Yorum

Orjinal yazı sahibi: nicky View Post
      hem bugünü hem yarını olumsuz etkiliyorlar evet bunama riskini arttırıyorlar ben doktorlara en çok bu sebepten kızıyorum ilaç yazarken sorumluluklarının bilincinde değiller iş savsaklamakta üstlerine yok
      evine goturup evinde mi iyilestirse gelenleri ilac yazmasa da ne yapsa acaba?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: *Latife View Post

evine goturup evinde mi iyilestirse gelenleri ilac yazmasa da ne yapsa acaba?

ilaç yazma yetkisi var diye 2 dakikada gol atmaya çalışmasınlar

Yorum

Psikiyatrilerin yonlendirmeleri konusunda zaten butun fikirlere sahibim yaptiklari tek sey ilac yazmak yapilacaklari zaten biliyoruz cogumuz

Yorum

depresyon alzheimere neden oluyor.

Yorum

Omur biyu ilac kullanarak hafizayi canli dinc aktif tutmayarak da bence alzheimera yol acabilir.

Yorum

ömür boyu balık yağı kullandığı halde alzheimer hastası olan birini duymuştum....kahveninde alzheimerdan koruyucu etkisi olduğu söyleniyor.şahsen bende iyi bir içiciyim.alkol kullanmıyorum.fakat akrabalarımdan biri şu anda ileri derecede alzheimer hastası.yatalak durumda.kendisi bir bayan ve ömrü boyunca ağzına içki koymamış.fakat kendisinin uzun süre psikiyatrik ilaç kullandığını biliyorum....fakat bu akrabamın yaklaşık 30 sene önce televizyondaki yabancı filmleri hiç anlayamadığından şikayetci olduğunu hatırlıyorum...bu kendi fikrim olacak : öğrenme güçlüğü veya konsatrasyon bozukluğu çekenler daha fazla alzheimer riski altında olabilir mi...eğer öyleyse işim zor..

Yorum

Beyni aktif tutmayinca beyin tembelligi yapinca ceviz balik yagi avokado vs yesek de alzheimer a yakalanabiliriz surekli okumak bulmaca cozmek beyni yormak yeni kelimeler ogrenmek film dizi haber dinlemek gazete okumak gerekiyorki zihnimiz canli ve aktif kalsin..

Yorum

Antidepresanların alzheimer'e yol açıp açmadığına dair pek çok doktora soru sormama rağmen, hiçbiri yol açtığını söylemedi. bir çalışmada sertralin verilen farelerin beyin hücrelerinin sayısının arttığını okumuştum, fakat hayvanlar için geçerli olan insanlar için olmayabilir. Beyin destek takviyelerini saymak istersek: Omega -3 yağ asitleri (balık yağı) özellikle DHA, bacopa monnieri bitkisi, vinpocetine (cezayir menekşesi), ginkgo biloba, phosphatidylserine, phosphatidylcholine ,DMAE sayılabilir. En önemlisi de zihni aktif tutmak, yeni şeyler öğrenmek, yeni yerler keşfetmek, yeni duygular hissetmek, yeni sesler duymak, yabancı dil öğrenmek... bunlar beyinde nöronlar arası yeni sinaps ağları oluşturur, hücre kaybını önler.

Yorum

Alzheimer psikosomatikse arttırır ne yazık ki.

Yorum

İşleniyor...
                      X