Duyuru

Collapse

Tüm üyelerin dikkatine!

Yazılan tüm konular ve mesajlar açıldığı forum bölümüyle ilgili olmalıdır. İlgisiz mesajlar hemen kaldırılacaktır. Ait olduğu forum bölümüyle ilgisiz üç mesaj atan ya da konu açanlar banlanacaktır. Siyasi ve dini konularda mesaj atanların mesajları hemen silinecek ve tekrarı halinde mesajları atan üye banlanacaktır.
Daha Fazlası
Daha Az Göster

brintellix = kaşıntı +aşırı iştah

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• brintellix = kaşıntı +aşırı iştah

brintellix kullanmaya başlıyalı nerdeyse 1 ay oldu . 3 kilo aldım.oramı buramı kaşımaktan heryerim yara oldu.bugün itibariyle ilacı bırakıyorum...fakat şöyle söyleyebilirim ki ilaç halsizlik yapmıyor.spor yaparken performansınızı etkilemiyor.tek olumlu tarafı bu....

bunun en yeni antidepresan olduğunu düşünüyorum. 2013 de FDA onayı almış. ertesi yıl avrupada onaylanmış. türkiyeye gelmesi de 2-3 yıl almış olabilir.
    ilaçla spor konusuna gelince: kişisel deneyimim odur ki bende bu ilaca alışmaya bağlı bir durum.
    ilk başladığım zamanlarda laroxyl kafamı çok rahatlatırken beni spordan uzaklaştırmıştı. kilo da almaya başladım. uyutan bir ilaç.
    zaman içinde bu ilaca ve kiloma uygun sporları yapmaya başladım. uzun yürüyüşler ve evde ağırlık kaldırma çalışması.
    laroxyl koşturarak yapılan sporlarda isteksizlik yaparken evde ağırlık kaldırma çalışmasını etkilemiyordu.
    uzun yürüyüşü de etkilemedi. yollar dik yokuşlu da olsa.
    ağırlık kaldırma çalışması da kilom yüksek olsa da beni zayıf ve düzgün vücutlu gösterdi.

Yorum

bırakıp bırakmamak konusunda da çelişki içindeyim.hastalık nüksedecek diyede korkuyorum..

Yorum

daha önce kullandığın ilaca dönebilirsin. yan etkiler de uzun süre direnip sabredince azalabilir.

Yorum

bu gün itibariyle 20 'liğe geçmemi söyledi doktor.1 aydır 10 mg kullanıyordum.1 ay daha kullanayım . kilo almaya devam edersem bakarım çağresine.saol cevap için.ilacı bırakmaktan vazgeçtim.

Yorum

Kullanali 2 gun olsu hicbir yanetki yasamadim ama henuz ilacin olumlu etkisini gormedim 2 hafta beklemek gerekiyor en az o da iyi bir ilaca benziyor

Yorum

Orjinal yazı sahibi: badakist View Post
              Kullanali 2 gun olsu hicbir yanetki yasamadim ama henuz ilacin olumlu etkisini gormedim 2 hafta beklemek gerekiyor en az o da iyi bir ilaca benziyor
              depresyona karşı biraz etkisi oldu isede sosyal fobiye pek fazla etkisi yok gibi.bu gün itibariyle ilacı kesin bırakma kararı aldım.çünkü 2 kilo daha aldım.yani ilaca başladıktan sonra 5 kilo almış oldum.20 mg a geçince kilo artışı hızlandı.

Yorum

İşleniyor...
              X